SolPaylaşım  
Ana Sayfa  |  Yönetim Paneli  |  Üyeler  |  Giriş  |  Kayıt
 
OTURUYORSAN KALK; AYAKTAYSAN YÜRÜ; YÜRÜYORSAN KOŞ!
Yurt ve dünya sorunlarına soldan bakan dostlar HOŞGELDİNİZ .Foruma etkin katılım yapabilmeniz için KAYIT olmalısınız.
Yeni Başlık  Cevap Yaz
SF'nin cahili yine bilmeden konuşuyor.           (gösterim sayısı: 2.069)
Yazan Konu içeriği
Üye Profili boşluk
melnur
[ Gelenek ]
Kurucu
Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi: 02.08.2013
İleti Sayısı: 6.693
Konum: İstanbul
Durum: Forumda Değil
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder

7 kere teşekkür etti.
7 kere teşekkür edildi.
Konu Yazan: melnur
Konu Tarihi: 18.02.2015- 20:42


SF'nin cahil cühela şefi che55 yine bilmediği konulara girmiş, boyundan büyük laflar etmiş. Hiç değişmiyor. Değişeceği de yok.   Daha önce sosyal şoven olduğunu söylemişti. ( bu kavramı da hangi anlamda kullandığı belli değil, anlamını bilmediğine de eminim, kuyrukçu takımının çok büyük çoğunluğu gibi.) Şimdi hem devrimci, hem bilankist, hem leninist ve hem de keskin komünist!

Yazdığı yazı şu:

Devrimci mücadele "emperyalizme karşı"çıkmakla yapılan bir mücadele değildir önce onu koyalım.

Devrimci antikapitalist olmalıdır,"Emperyalizme karşıyız" diyerek Kapitalizmin kutsallarını översen sana denecek tek laf "Yavşaksın" olur. (Bu sözüm senin kişiliğine değil,seni antiemperyalizm masalıyla uyutanlaradır)

IŞİD'e karşı çıkmadan emperyalizme karşı çıkmak ne demek? SİP TKP adını 2001'de aldı,isimi aldığında IŞİD,El Nusra,ÖSO gibi oluşumlar daha meyvede vitamin dahi değillerdi ama emperyalizm denen laf tüm hızıyla revaçtaydı.
14 yılda "antiemperyalistler" Emperyalizme karşı ne yaptıda,IŞİD önemsenmiyor?
IŞİD emperyalizmin intihar bombacısıda,emperyalizm canmı çekişiyor?

Proleter sosyalist,takım tutar gibi parti,örgüt,oluşum tutulmaz.İçinde bulunduğun örgüt hata yapıyorsa,bu hatayı görecek bilince sahip olmalısın yoksa kör kör savunur,sana verilenin nereden çalındığına bakmadan yersin.

Unutma SİP ile başlayan,bugün ikiye ayrılan oluşum Lenini Kabul etmezler,sempatizanlarına okutmamak için bin dereden su getirir,eserlerinden meal çıkarmaya çalışırlar,hani adlarının başında "Komünist" var ya.

Emperyalizm dediğin şey nedir? bana bunun tanımını,tarihsel gelişimini,ne yiyip ne içtiğini,toplumda karşılığı nedir örnekleriyle anlatabilirmisin?

emperyalizmle AKP'yi aynı küfede gösterip,birine karşı olmayan diğeri tarafından "ham edilir" gibi şeyler yazıyorsun. AKP emperyalizmin kaçıncı katı oluyorki karşı çıkmazsak ham ediliriz?

Örneğin ben antikapitalistim,antiemperyalistim demiyorum,AKP'de beni hiçmi hiç ilgilendirmiyor,AKP ile uğraşacak ne zamanım olur nede onun "doktrinini" çürütecek teorim.Boşuna harcanacak zaman,asmadan toplanacak dolma yaprağıdır benim için AKP.
Şimdi ben AKP beni ilgilendirmiyor derken dinden çıkmış mı oluyorum?

Proleter sosyalist,daha dün üyelerden biri forum sohbet boxına şöyle yazdı "Dinini de bilimini de devletini de reddedip kendi organizasyonlarımızı kurmadıkça daha çok laiklik çırpıntısı duyacağız.Komünistik la biz devletin dininden kendi işinden bize ne" Doğru bir laf.
Komünizm bir üretim biçimidir,kapitalizmi tamamen ortadan kaldıran,tüm maddi ilişkileri kesinlikle hiçbir üretim tarzını çağırıştırmayan bir üretim biçimi. Yakov Pavlov "Bize ne la" derken,"Tüm kutsallarıyla birlikte mezara göndereceği" şeyden bahsediyor.

Sen nasıl kanıyorsun? Komünistiz ama bu bayrak bizim diyorlar ama o bayrağın kimlerin olduğu belli değilmi? Önce Osmanlı imparatorluğu sonra T.C'nin.
Laiklik diyorlar "Komünistiz ama laikiz" Hayır kardeşim Komünizmde Laikliğin esamesi okunmaz,kimse kimsenin iç dünyasına girmeye hakkı yoktur ama Kapitalizm toplumların nabzına göre şerbet verirken Laikliğide kullanır.
%75'i ateist olan Norveçte neden kiliseler ayaklanmaz? İktidar için onlarda oy kullanmıyormu? Kapitalizm burada halkın bilincine göre iç dünyasına girmez çünki halkın eğitiminin temeli bilimdir,"Ruhani dünyayı" bünveyi dünyasına taşımıştır.
Antiemperyalistiz diyorlar. bunada bir hayır çekmeliyiz,antikapitalist olmadan,kapitalizme cepheden yani düşmanca bakmadan,kapitalizmin kutsallarını hiçe sayıp elinin tersiyle itmeden.kapitalizmin tüm kurum ve kuruluşlarına karşı saldırılmadan yani devletine karşı saldırılmadan antiemperyalist olunamaz.

Aydemir güler,Kemal Okuyan yada diğerlerinin kullanadıkları jargonlar aldığın burjuva eğitim çerçevesinin bir milim dışında değildir.
Onların konuşmaları,yazıları,hareketleri senin bilinçaltını okşayan daha doğrusu şoven duygularını okşayan şeyler olduğu için "Komünistim ama" diyerek Önce Komünistlere sonra Komünistlerin müttefiki ezilmişlere karşı düşmanlığını artırıyor.

Bütün mesajlarının içeriği bu düşmanlıkla dolu ancak şunu unutma;
Komünist tüm ezilenlerin,mülksüzlerin şartsız koşulsuz yanında olan demektir.
Bayrak dedik,Laiklik dedik,vatan dedik,Emperyalizm dedik,hak hukuk dedik,sömürü dedik.
Dedikte dedik,saymakla bitmeyecek şeyler dedik,diyoruz.
Ama bunların hepsini MHP'de diyor,AKP'de diyor,CHP'de diyor. Seçimlerde git mitinglerine,ABD emperyalizmini bu "Vatandan" kovmak için kıçlarını yırtıyorlar.
Biz bunları diyoruz,"antiemperyalist oluyoruz. Ya burjuva partileri derse ne oluyorlar?
Aydemir güler & Kemal okuyan yada diğerleri "biz bu kapitalist devleti yıkacağız,yerine Sosyalist devleti bütün kurumlarıyla inşa edeceğiz,askere teskere verip Komünizm yolunda kızıl orduyu kuracağız, polisi ortadan kaldırıp özsavunma gücü oluşturacağız" diyorlarmı?
Demiyorlar değilmi?
Diyenleride vatan haini,kuyrukçu,emperyalizm uşağı diyerek damgalıyorlar.
Sen bunu istiyorsun diye.

Bak o sık sık küfür ettiğin,emperyalizmin uşağı dediğin halkın evlatlarını düzeltmeye çalıştığınız devlet Şırnakta,Hakkaride,cizrede,diyarbakırda öldürüp şehir çöplüğüne atıyorlardı,o yerleşim yerinde yaşayan köpeklerde kiminin ağzında bir gerillanın kolu,kimileri bir bacağı sürükleyerek yerleşim yerlerine getiriyor,kimi köpeklerde öldürülüp çöplüğe atılmış gerilla ölülerini paylaşamadıkları için sabahlara kadar boğuşuyorlardı. (Makaleler bölümünde "Kürdistanda Avukat olmak" başlığı ile açtığım konuda yazar bunlar)

Kim bunlar?
bölücümü? Neyi bölüyorlar vatanımı? bu vatanda milyonlarca emekçinin neyi var bana bir tane yazarmısın?
Bayrağımı değişmek istiyorlar? O bayrak altında sırf "Bağımsız Türkiye" dedi diye insanlar işkencelerden geçirilip tecavüz edildi,sonrada öptürülerek idam sehpalarıyla buluşturuldu. 650 bin kişiye yaptırıldı,cumhuriyet döneminin tarihinde toplasan milyonlarca insana işkenceler bu bayrak için yapıldı çünki bayrağın sahibi devlet,devletin sahibi Kapitalistlerdir.
Sana düşen askere gitmek,devletin her dediğini yapmak,karşı çıkarsan işkenceyle bayrağı öpüp idam sehpalarıyla buluşmak.

Kısacası "Emperyalizm" düşmanlığı yapıyorum diyerek, devlet seviciliği yapmakla Komünistlik bir arada yürümez.


http://www.sosyalistforum.net/politik-gundem/74883-aydemir-guler%27-liberalizm-karsitligi-efe-dagli-3.html

Bu kadar saçmalığı bir araya getirip foruma asmak ancak cahil olduğunu bilmeyen birinin yapacağı bir şey. che55'te tam böyle bir tip.Cvp:
Yazan Cevap içeriği
Üye Profili boşluk
melnur
[ Gelenek ]
Kurucu
Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi: 02.08.2013
İleti Sayısı: 6.693
Konum: İstanbul
Durum: Forumda Değil
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder

7 kere teşekkür edildi.
7 kere teşekkür etti.
Cevap Yazan: melnur
Cevap Tarihi: 18.02.2015- 21:06


Devrimci mücadele "emperyalizme karşı"çıkmakla yapılan bir mücadele değildir önce onu koyalım.

Bu cahil cühelanın ilk kurduğu cümle bu ve bu cümlenin anlamını bile tam olarak kavrayamadığını söyleyebilirim. Devrimci kelimesinin tek başına sosyalizmle ilişkili olma zorunluluğu bulunmadığını bilmiyor her şeyden önce. Devrimci olursun ama sosyalist olmazsın. Devrimci demokratlık diye bir kavram yok mu? Kürt hareketi devrimci demokrat değil mi? Bu ulusal hareket için devrimci sosyalist ya da sosyalist devrimci diyebilmek mümkün mü? che55 bu; sallıyor, nasıl olsa forumun şefi, yanıt gelmemesi için gerekiyorsa ağzını bozar, gerekiyorsa tehdit eder, o da olmazsa forumdan gönderir.

İlk cümleye geri döneceksek, devrimci demokratlar için emperyalizme karşı çıkmak, anti-emperyalist olma zorunluluğu elbette yok. Ama o zaman da bu harekete sol-sosyalist diyebilmek de fazlaca saflık değil mi? Asıl önemli olan, devrimci demokratlar için zorunlu olmayan bu konumlanış, sosyalist devrimciler için temel bir konudur ve sosyalist devrimciler anti-emperyalist olma zorundadırlar. Marks ve bilimsel sosyalizm konusunda en ufak bilgiye sahip olmayan bu kişi Leninist olduğunu söylemesine rağmen Lenin konusunda da en küçük bir bilgiye sahip değil.

Devrimci antikapitalist olmalıdır,"Emperyalizme karşıyız" diyerek Kapitalizmin kutsallarını översen sana denecek tek laf "Yavşaksın" olur. (Bu sözüm senin kişiliğine değil,seni antiemperyalizm masalıyla uyutanlaradır)

İkinci cümlesi de bu. Ağzının bozuk olmasını ''sokaktan gelmeye'' bağlayan bu cahil adam, kendisine de yalan söylüyor. Belki farkında değil, ağzının bozukluğu da cahilliğinden kaynaklanıyor. Anti kapitalist olmak bir marksist için doğal olarak anti-emperyalist olmayı da gerektirir. Ama ne kapitalizmin ne olduğuyla ilgisi var, ne de emperyalizmin Lenin'in deyimiyle ''kapitalizmin üst aşaması'' olduğunun bilincinde. ''Kapitalizmin kutsalları'' lafını da bir yerlerden duymuş, ilgili ilgisiz her konuda kullanıyor. Bunu yazarak önemli bir şeyler söylediğini sanıyor. Aslında bunu yaparken ( pek çok kuyrukçu tip de aynı şeyi yapıyor) karşısına bir şablon tip koyuyor, tartıştığı kişiyi ilgisizce yaftalıyor ve sonra o yaftayı eleştirmeye başlıyor. che55 bunu da beceremiyor ya!

IŞİD'e karşı çıkmadan emperyalizme karşı çıkmak ne demek? SİP TKP adını 2001'de aldı,isimi aldığında IŞİD,El Nusra,ÖSO gibi oluşumlar daha meyvede vitamin dahi değillerdi ama emperyalizm denen laf tüm hızıyla revaçtaydı.
14 yılda "antiemperyalistler" Emperyalizme karşı ne yaptıda,IŞİD önemsenmiyor?
IŞİD emperyalizmin intihar bombacısıda,emperyalizm canmı çekişiyor?

Proleter sosyalist,takım tutar gibi parti,örgüt,oluşum tutulmaz.İçinde bulunduğun örgüt hata yapıyorsa,bu hatayı görecek bilince sahip olmalısın yoksa kör kör savunur,sana verilenin nereden çalındığına bakmadan yersin.


Sonra bunları yazmış. Kayda değer bir şey yok! Geçelim.Cvp:
Yazan Cevap içeriği
Üye Profili boşluk
melnur
[ Gelenek ]
Kurucu
Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi: 02.08.2013
İleti Sayısı: 6.693
Konum: İstanbul
Durum: Forumda Değil
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder

7 kere teşekkür edildi.
7 kere teşekkür etti.
Cevap Yazan: melnur
Cevap Tarihi: 18.02.2015- 21:31


Unutma SİP ile başlayan,bugün ikiye ayrılan oluşum Lenini Kabul etmezler,sempatizanlarına okutmamak için bin dereden su getirir,eserlerinden meal çıkarmaya çalışırlar,hani adlarının başında "Komünist" var ya.

Bir sonraki cümlesi de bu ve benim de asıl üzerinde durmak istediğim bu yorum. Şunu çok açık olarak söyleyebilirim; bu adam hiç abartmıyorum, ne Lenin'i biliyor ve ne de Leninizm'in ne olduğundan haberi var. Leninizm nedir? diye sorsan ''silah'' der,''ateş etmek'' der, ''silah omza'' der vb. Kısaca Lenin ve Leninizm'den anladığı silahlı şiddeti fetiş haline getirmekten başka bir şey değil. Sabırlı iseniz ve bu konuda ona ''silahla nasıl iktidar alınacak, halkın zihni burjuva zehirle dolmuş, sokağa çıkmıyor'' desen, eminim hiç bir şey söyleyemez! Kürt hareketini öne çıkartıp bir şeyler söylemeye çalışır ama söyledikleri hep konu dışı olacağından eminim!

''SİP'' konusuna gelirsek, çok açık söyleyeyim, legal-illegal partiler içinde benim gördüğüm kadarıyla, en Leninist parti TKP'dir. Bu kadar net söyleyebiliyorum. TKP'deki ayrışmanın ekseninde bile Leninist öncülük ve Leninist örgütlenme yatıyor. Bu cahil adam biraz meraklı olsa, biraz okumaya düşkün olsa, şimdiye kadar hiç okumadıysa bile, şu ayrışmadan sonra KP'nin çıkardığı iki sayı KOMÜNİST'ten birini okusa, veya KP'nin çıkardığı GELENEK'in son iki sayısından herhangi birinii okusa ''SİP''in lenin'le ve Leninizmle olan ilişkisinin ne olduğunu görecek. Anlamayacağından eminim ama hiç olmazsa önemsenmiş olduğunu görecek.

Utanmadan da yalan söylüyor.

Parti sempatizanlarına Lenin'i okutmamak için bin dereden su getirmeye çalışıyormuş! Dedim ya, cahil cesareti, bu, ve adama   bilmediği konularda ahkam kesme cesareti veriyor. TKP'nin, ayrılıktan sonra bile hem KP ve hem de HTKP'nin çıkardığı tüm yatınlarda ve ayrıca tekil olarak Kemal Okuyan'ın, Metin Çulhaoğlu'nun yapıtları bu kavram üzerine inşa edilir. Cahil adam hayatında hiç okumamış ki! Lenin'in bu konuda en önemli yapıtı ''Ne Yapmalı?'' dır. Kemal Okuyan ayrıca sadece bu kitabı, bu kitapta anlatılanları daha da öne çıkarmak için   özel olarak ''Ne yapmalıcılar'' diye kitap da yazmıştır. Yine parti olarak Marks'tan Lenin'e devrim kuramları konusunda bir kitap yayınlamıştır. Özetle TKP dışında Leninist bir parti göremiyorum. Ne ÖDP, ne EMEP. TKP'nin Leninizm konusunda yayınladığı kitap ve yazılan makalelerin haddi hesabı yok. İşte cahil adam, bilmeden sallıyor. TKP siyaset yapıyor, devleti savunuyor, bayrağı savunuyor, Atatürk'ü savunuyor, bir başka kuyrukçunun diline doladığı gibi ''burjuvazinin icazet verdiği alanda politika yapıyor'' vb. TKP hakkında bildiğini sandığı bu saçmalıklardan başka bir şey değil. Ama işte SF'de durum bu. SF'nin şefinin bilinci bu olunca, SF'nin sosyalistliği de nasıl olur, sizler tahmin edin!Cvp:
Yazan Cevap içeriği
Üye Profili boşluk
melnur
[ Gelenek ]
Kurucu
Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi: 02.08.2013
İleti Sayısı: 6.693
Konum: İstanbul
Durum: Forumda Değil
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder

7 kere teşekkür edildi.
7 kere teşekkür etti.
Cevap Yazan: melnur
Cevap Tarihi: 19.02.2015- 01:43


Çok açık bir şekilde söylüyorum; bu arkadaşın bu yazıda yazdıklarının içinde tek bir satır bile doğru yok. Bu başlık eminim konu sıkıntısının çekildiği forumumuzda uzunca bir zaman bizi götürecektir. Örnekse, şöyle bir cümle kurmuş:

''Komünist tüm ezilenlerin,mülksüzlerin şartsız koşulsuz yanında olan demektir.''  

Yüzeysel, hiç bir derinliğe sahip olmayan bir komünisti ise asla belirleyici tanım değil bu. Bir şeriatçı bile bu cümleyi kurabilir. Altan Tan '' ben şeriatçıyım'' diyor; böyle bir cümle kurduğunda, ''ben tüm ezilenlerin, mülksüzlerin şartsız koşulsuz yanındayım'' diyebilir. Muhtemelen de diyordur. Ya da kim, ''ben ezilenlerin ve mülksüzlerin karşısındayım'' diyebilir?

Bu arkadaş cahil cehaletiyle sadece sallıyor.Cvp:
Yazan Cevap içeriği
Üye Profili boşluk
melnur
[ Gelenek ]
Kurucu
Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi: 02.08.2013
İleti Sayısı: 6.693
Konum: İstanbul
Durum: Forumda Değil
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder

7 kere teşekkür edildi.
7 kere teşekkür etti.
Cevap Yazan: melnur
Cevap Tarihi: 03.12.2017- 19:58


SF'de bir başlık açılmış. Ne olduğunu kendisinin bile bilmediği, bazen açıkça bazen üstü kapalı Marksist olduğunu söylese de, savunduklarının Marksizmle ilgisinin hiç bulunmadığı danışman arkadaşımız Hasan Karataş açmış konuyu: ''Nato'ya Hayır Demeyelim!'' demiş ve daha önceki yazdıklarından çok daha fazla saçmalayıp durmuş. Ne söylemek istediğini kendisinin de anladığını sanmıyorum. Ama forumda bilimsel sosyalizmi savunan biri kalmadığı için o da meydanı boş bulmuş, üfürdükçe üfürüyor! Eskiden bunu Borga yapardı, şimdi üfürükçülük sırası sanırım danışman arkadaşımıza geçmiş.

Neyse, yazısının yorumlanacak bir yanı yok diyerek geçelim ve asıl SF'nin şefi konumundaki ApeChe'nin yorumuna geçelim. O da neler söylüyor neler! Danışman üfürür de, forumun şefi üfürmez mi? Danışman ''natoya karşı çıkmayalım'' diyor, şef ise ''anti-emperyalist değil, anti kapitalist'' olalım diyor :) Ve bu forumun adı SF yani ''Sosyalist Forum'' :) Tekrar edelim, burası gerçekte bir kürt milliyetçiliğinin forumu ve aralarına karışmış üç beş kerameti kendinden menkul solcularla sol ve sosyalizm üzerine ahkam kesiyorlar. Daha doğrusu zihinlerindeki saçmalıkları sanki sol-sosyalist bir yorummuş gibi üfürmekten başka bir şey yaptıkları yok.

Konuya gelelim, ApeChe'nin yorumu:

''ABD Rojava'ya "ABD artık YPG'ye silah yardımı yapmayacak" sözünün hemen akibinde yüzlerce TIR ve savaş araçları olmak kaydıyla mühimmad geçirdi. Özellikle geceleri geçirdiği konvoylarda nelerin olduğu konusunda pek kimsenin fikri yok ancak bazı resimler bile konvoydaki araçların "klasik zırhlılar" olmadığını gösteriyor.''

''İşbu mühimmadların neler olduğu konusunda fikir edinmemiz için sizlere bir resim göstermek istiyorum.
bu resimdeki mühimmadlar hava savunma sistemlerinin mühimmadlarıdırlar.
Yani mobil sistemlerden uçaklara karşı kulanılan mühimmadlardır.


Rojava'ya geçirilen bu silah ve mühimmadın sanırım SR ordusuna ya da Rusya'ya karşı kullanılacağını düşünmüyorsunuzdur.

ABD T.C devletinin biletini çoktan kestiği ortadadır.''


Arkadaşımız ABD'nin bölge kürtlerine hemen hemen her türlü silah ve mühimmat verdiğini kabul ediyor ve söylüyor. Neden verildiği üzerine de düşünmeden bir başka yargıya geçiyor ve ABD'nin bu silahları kürtler kanalıyla Türkiye'nin ''biletinin kesildiği'' anlamında yorumluyor :)

Sürekli yineleniyor; ABD bölgede kürtleri kendi kara birliğiymiş gibi kullanıyor. Kürtlere silah vermesinin nedeni bu. Bu yolla bölge kürtlerine istediğini yaptırabiliyor. Zaten bölgede 12-13 tane irili ufaklı ABD üssü olduğu da uzmanlarca açıklanıyor. Buraları geçelim. Asıl önemli konu sol-sosyalist olduğu iddia edilen bir örgütlenmenin bu ABD aşkı ve işbirliğinin neden görülmek istenmediğidir. Lafa gelince mangalda kül bırakmayanlar bu somut durum konusunda neden hiç yorumda bulunmazlar, neden görmek istemezler? Ve bu ilişkiyi sol ideolojiyle nasıl bağdaştırırlar?

SF'nin şefinin ''solcu olmak anti-emperyalist olmak değil,anti-kapitalist olmaktır'' derken meramının ne olduğu şimdi daha iyi anlaşılıyor değil mi :) Anti-emperyalist değiller, ABD emperyalizmiyle el ele, kol kolalar! Bu tür bir ilişki bizim solculuğumuza, sosyalistliğimize bir engel oluşturmaz demeye getiriyor. Bu arkadaşa göre solcu olmak anti-kapitalist olmaktan geçiyormuş ama, bu konuda da baltayı taşa vuruyor. Çünkü anti-kapitalist olmak her şeyden önce özel mülkiyete karşıtlıktan geçer. Kürt hareketi ise çok değil, birkaç ay önce ballandıra ballandıra özel mülkiyete karşı olmadıklarını açıkladılar.

Eee, o zaman?

Sözün özü şu;   yöneticisinden üyesine kadar   ne bu forumda yazanlar sosyalist ve ne de kürt hareketinin solculuğu sosyalistliği kalmış.Cvp:
Yazan Cevap içeriği
Üye Profili boşluk
melnur
[ Gelenek ]
Kurucu
Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi: 02.08.2013
İleti Sayısı: 6.693
Konum: İstanbul
Durum: Forumda Değil
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder

7 kere teşekkür edildi.
7 kere teşekkür etti.
Cevap Yazan: melnur
Cevap Tarihi: 05.12.2017- 10:54


SF'nin şefi ApeChe'ye ne söylersen söyle, bir değişim yaratmayacaktır. Ona göre kürt ulusalcılığının ''omzunda tüfeng'' var ve ''faşist TC''ye karşı savaşıyorlar. DEmek ki, kürt ulusalcılığı, devrimciliğin dibi; Leninist ve dahi Blanquist ve sosyalist! Ne söylersen söyle, ne yazarsan yaz, değişmeyecektir, zihin bir kez bozuldu mu, onarmak o kadar kolay olmuyor.

Şaşırtıcı olan şey, ne kadar kerameti kendinden menkul bir solculuk savunusu içinde olanlar varsa, bu tür yorumlara kenarından köşesinden de olsa bir karşı çıkışta bulunulmamasıdır. Sonuçta bir ''solculuk''tan söz ediliyorsa, solculuğun öncelikli kuralı anti-emperyalist olmak değil mi? Bir ara Ender Helvacıoğlu yazmıştı, anti-emperyalist olmak için anti-kapitalist olmayı çok savunur ve söyleriz de, anti-kapitalist olmak için anti-emperyalist olmanın gerekliliğini neden göz ardı ederiz? Nasıl olursa olsun, solcu olduğu iddiasında bulunmak anti-emperyalist bir konumlanışa sahip olmaktan geçiyorsa, bu ApeChe'nin zırvalarına karşı neden en ufak bir tepki gösterilmez? Ve bölgede ABD emperyalizminin bir kara gücüne dönüşmüş olan kürt hareketine neden hala hiç eleştiri yöneltilmez ve hala bu harekete desteğin solcu olmanın altın kuralı olduğu algısı yaratılmaya devam edilir?


Yeni Başlık  Cevap YazForum Ana Sayfası

 


 Bu konuyu 1 kişi görüntülüyor:  1 Misafir, 0 Üye
 Bu konuyu görüntüleyen üye yok.
Konuyu Sosyal Ortamda Paylas
Benzer konular
Başlık Yazan Cevap Gösterim Son ileti
Konu Klasör Kılıçdaroğlu konuşuyor... melnur 0 38 18.03.2019- 11:14
Konu Klasör Yine bir seçim sıkışması... denizcan 21 6235 27.02.2015- 12:44
Konu Klasör Sn.VEDA yine döktürmüş! melnur 36 5987 07.02.2018- 15:36
Konu Klasör Çarşı yine sahnede: melnur 2 2064 23.08.2013- 13:24
Konu Klasör Yine TKP konusu ve Erkan Baş melnur 3 1521 07.12.2017- 10:02
Etiketler   SFnin,   cahili,   yine,   bilmeden,   konuşuyor.
SOL PAYLAŞIM
Yasal Uyarı
Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi info@solpaylasim.com adresine yollayabilirsiniz.
Forum Mobil RSS