SolPaylaşım  
Ana Sayfa  |  Yönetim Paneli  |  Üyeler  |  Giriş  |  Kayıt
 
OTURUYORSAN KALK; AYAKTAYSAN YÜRÜ; YÜRÜYORSAN KOŞ!
Yurt ve dünya sorunlarına soldan bakan dostlar HOŞGELDİNİZ .Foruma etkin katılım yapabilmeniz için KAYIT olmalısınız.
Yeni Başlık  Cevap Yaz
Sosyalist Türkiye'yi kuracağız yürüyüşü           (gösterim sayısı: 1.080)
Yazan Konu içeriği
Üye Profili boşluk
solcu
[ kemal ]

Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi: 24.01.2014
İleti Sayısı: 1.709
Konum: Ankara
Durum: Forumda Değil
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder


Konu Yazan: solcu
Konu Tarihi: 09.01.2016- 23:57


Komünistlerden 'Bu kanlı düzeni yıkacağız, sosyalist Türkiye'yi kuracağız' yürüyüşü
Komünist Parti İzmir İl Örgütü, ülkenin bir savaş ve yağma alanına çevrildiğini, memlekette insanlık ve halk düşmanı bir düzenin devam ettiğini belirterek, "Bu kanlı düzeni yıkacağız, sosyalist Türkiye'yi kuracağız" yürüyüşü gerçekleştirdi.

Resim Ekleme

soL-İzmir

Komünist Parti İzmir İl Örgütü'nün düzenlediği "Bu kanlı düzeni yıkacağız, sosyalist Türkiye'yi kuracağız" yürüyüşü bugün akşam saatlerinde yüzlerce parti üyesi, parti dostu ve yurttaşın katılımıyla yapıldı.

Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesi'ndeki yürüyüşte "Katil, hırsız AKP", "Sosyalist Türkiye'yi kuracağız", "Fabrikalar tarlalar, siyasi iktidar her şey emeğin olacak", "Yaşasın devrim ve sosyalizm" sloganları atıldı. Sevinç Pastanesi önünde Komünist Parti bildirisi, parti üyesi Sinem Öngörü tarafından okundu.

Resim Ekleme

Komünist Parti'nin bu kanlı düzen karşısında emekçilerin örgütlü gücü olmak için elinden ne geliyorsa yapacağının, sokakları gericiliğe terk etmeyeceğinin vurgulandığı açıklamada şöyle denildi:

Türkiye yeni yıla evlere atılan roket mermileri, top sesleri, sokaklarda kalan cesetler ve çocuk cenazeleri ile girdi. Artık ilan edilmiş bir savaş var. Herkes “barış”tan söz ediyor ama diller barış derken eller savaşıyor. Yıllarca “analar ağlamasın” sömürüsü yapan diktatör şimdi milyonlarca insanın anasını ağlatıyor.

Her gün giderek artan sayıda kişinin öldürüldüğü, katliam çağrılarının yapıldığı, sokağa çıkma yasağı adı altında insanların açlıkla terbiye edildiği bir ülkede, siyasi iktidar için “katil” sıfatı bile yetersiz kalıyor.

Sadece terörle mücadele bahanesi ile halka açtığı savaş değil yağma alanına çevirdiği memleketimizde sırf 2015 yılında iş cinayetlerine kurban giden 1712 işçinin ölümü de, AKP düzeninin insanlık ve halk düşmanı karakterinin acı sonuçlarını gösteriyor.

Yolsuzluğu, hırsızlığı, zorbalığı, militarizmi bir yönetim tarzı belirleyenler ülkeyi, ülkenin geleceğini ve aslolarak da bu topraklarda insana dair olumlu ne varsa hepsini yok ediyor.

Sadece AKP iktidarı değil, onun temsil ettiği bu kanlı ve karanlık düzen içersinde itişen tüm siyasi aktörler için aslında mesele ya para, ya da paradan geçiyor. AKP para için ve paranın saltanatını sürdürme adına halka, emekçilere ve yarınımıza saldırıyor.

Diğer düzen partileri de paranın kanlı saltanatına söz söylemedikleri için AKP'nin bu gözü dönmüşlüğü karşısında dik duramıyorlar.

Yoksa durmaksızın akan kan, oyulan göz, yıkılan duvar, buzdolabındaki bebek, sokak ortasında bekleyen ölü… Bunların bile, AKP’nin cazibesini kirli bir boya gibi akıtamamasını nasıl açıklayacağız?

Görülüyor ki, günü kurtarma, yani bu düzeni azıcık iyileştirme beklentisiyle “reform” beklemenin hiçbir inandırıcılığı yok artık. Düzenin iki farklı sosyal demokrat partisinin temsil ettiği, bu düzen içerisinde “reform” beklentisi en fazla AKP iktidarını ve onun zulmünü meşrulaştırıyor.

Komünist Parti İşçileri, emekçileri, paranın değil alın terinin hizmetinde olan aydınları bu kanlı oyun karşısında eşitliğin ve özgürlüğün savaşını güçlendirmeye çağırıyor.

Bu savaş patronlar ile işçiler arasında... Emek ile sermaye arasında... Sermaye hep kazanıyor ve savaş sürüp gidiyor. Ölümler sürüyor. Haksızlıklar sürüyor.

Bu savaşın bitmesi için ise emeğin kazanması gerekiyor.   Emeğin kazanması için ise emekçilerin, gençlerin, kadınların ve aydınların bu savaşta örgütlü bir güç haline gelmesi gerekiyor.

Komünist Parti, bu kanlı düzen karşısında emekçilerin örgütlü gücü olmak için elinden ne geliyorsa yapacağını, sokakları gericiliğe terk etmeyeceğini yılın ilk günlerinden başlayarak göstereceğini ilan ediyor.

Resim Ekleme

Resim Ekleme

Resim EklemeYeni Başlık  Cevap YazForum Ana Sayfası

 


 Bu konuyu 1 kişi görüntülüyor:  1 Misafir, 0 Üye
 Bu konuyu görüntüleyen üye yok.
Konuyu Sosyal Ortamda Paylas
Benzer konular
Başlık Yazan Cevap Gösterim Son ileti
Konu Klasör Sosyalist devrim mi, sosyalist seçenekler mi? melnur 2 1574 16.01.2017- 21:55
Konu Klasör HDP ve sosyalist sol melnur 6 4042 07.03.2014- 14:43
Konu Klasör Hem Kemalist hem sosyalist... melnur 9 711 26.01.2019- 09:35
Konu Klasör Sosyalist 27 engellenmiştir. melnur 2 364 03.12.2018- 18:51
Konu Klasör Sosyalist devrim melnur 13 4887 30.01.2019- 08:14
Etiketler   Sosyalist,   Türkiyeyi,   kuracağız,   yürüyüşü
SOL PAYLAŞIM
Yasal Uyarı
Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi info@solpaylasim.com adresine yollayabilirsiniz.
Forum Mobil RSS