SolPaylaşım  
Ana Sayfa  |  Yönetim Paneli  |  Üyeler  |  Giriş  |  Kayıt
 
OTURUYORSAN KALK; AYAKTAYSAN YÜRÜ; YÜRÜYORSAN KOŞ!
Yurt ve dünya sorunlarına soldan bakan dostlar HOŞGELDİNİZ .Foruma etkin katılım yapabilmeniz için KAYIT olmalısınız.
Yeni Başlık  Cevap Yaz
Yaşamak örgütlenmektir bu yangın yerinde           (gösterim sayısı: 1.652)
Yazan Konu içeriği
Üye Profili boşluk
denizcan
[ devrimci ]

Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi: 24.12.2013
İleti Sayısı: 2.431
Konum: Trabzon
Durum: Forumda Değil
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder


Konu Yazan: denizcan
Konu Tarihi: 10.01.2016- 21:58


Komünistler Ankara'da 'yaşamak örgütlenmektir bu yangın yerinde' dedi

Komünist Parti Ankara İl Örgütü, Nâzım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi'nde "yaşamak örgütlenmektir bu yangın yerinde" sloganıyla bir etkinlik düzenledi. Etkinlikte bir konuşma yapan Komünist Parti MK üyesi Özgür Şen, "Türkiye ilericiliğini bir bütün olarak direnmeye, boyun eğmemeye çağıracağımız gün yaklaşıyor" dedi.

Resim Ekleme

Komünistler Ankara'da "Teslim olma örgütlen, yaşamak örgütlenmektir bu yangın yerinde" sloganıyla bir etkinlik düzenledi. Katılımın yoğun olduğu etkinlikte partiye yeni katılan 100'ün üzerinde üyeye rozetleri takılırken Nazım Hikmet Kültür Merkezi Oda Korosu şarkılarıyla etkinlikte yer aldı.

Hacettepe Üniversitesi ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nden konuşma yapan öğrenciler üniversitelerindeki faşist saldırılara ve gerici provokasyonlara karşı duracaklarını duyururken Komünist Parti MK üyesi Özgür Şen de etkinlikte bir konuşma yaptı.

'KARANLIĞIN SONU YOKTUR'


"2015'e baktığınızda ne görüyorsunuz? Pek parlak bir yıl olduğu söylenemez. Hatta tam tersi. Hep beraber çok kötü bir yılı geride bıraktık. İki seçimli bir süreçten sonra AKP iktidarını sağlamlaştırdı. İktisadi olarak koşullar emekçilerin aleyhine kötüleşti. Toplumsal hayat gericileşmeye devam etti" diyen Şen, Ama bence tüm bunlardan önemlisi, Türkiye'de ölüm sıradanlaştı. Toplumun her kesiminden insan bu yıl boyunca hiç durmadan öldürüldü. Kadınlar, gençler, çocuklar öldürüldü. Militanlar, siyasetçiler öldürüldü. Emekçiler, yoksullar öldürüldü. Kitlesel katliamlar yaşandı. Türkiye'de ölüm hep kol geziyordu. Ama belki de ölüm hiç bu kadar sıradanlaşmamıştı" ifadelerini kullandı. Şen, sözlerine şöyle devam etti:

Türkiye kötüye giderken, çok kötü bir yıl geçirirken dünya farklı mıydı? Ne yazık ki hiç farklı değildi. Dünyada da açlık, sefalet yaygınlaşmaya devam etti. Irkçılık ve gericilik güçlendi. Savaşlar ve katliamlar can almaya devam etti.

Daha kötü olamaz mı diyorsunuz? Acele etmeyin. Bu düzenin yarattığı karanlığın daha ne kadar koyulaşabileceğini sakın küçümsemeyin. Karanlığın sonu yoktur. Yaşadığınız veya tanık olduğunuz karanlıktan daha karanlığı hep vardır.

Resim Ekleme

'NASIL DEĞİŞECEĞİNİ İYİ BİLİYORUZ'


Peki yeni yıl nasıl başladı? Pek farklı değil sanırım. Zaten takvim dediğiniz nedir ki? Takvim değil zaman ve tarih gerçektir. Yalnızca sembolik bir değeri olan bir yaprağı koparıp attığınızda hayatın daha güzel, daha aydınlık olması için bir sebep yok.

Gerçek olan zaman geçerken, başka bir gerçekliğin, bu kötülüğü ve karanlığı yaratan koşulların değişmesi lazım.

Bu koşulların nasıl değişeceğini biz iyi biliyoruz. Bu koşulları paranın saltanatı, mülkiyetin üzerinde yükselen bu saçma sapan akıl dışı düzen yaratıyor ve koşulların değişmesi için bu düzenin değişmesi lazım.

'KURTULUŞUMUZ BU GELİŞMEDE'

Bugün sahnede rozet takılan yüzün üzerinde aydınlık yüzlü insanın bu ülke için ne demek olduğunu anlamak için bu gelişimi görün.

2015'i ve elbette 2016'yı doğru yere oturtmak için bu gelişimi görün. Kurtuluşumuz bu gelişimde çünkü.

Evet, bu karanlık içinde güvenebileceğimiz insanlar buradalar, hemen yanı başımızdalar. Ama görüyoruz ki çoğalabiliyoruz. Güvenebileceğimiz insanların sayısı artabiliyor. Yalnızlığımız azalabiliyor.

Bu salonun değeri bu salonu andan ve mekandan kurtarabildiğimiz anda anlaşılıyor. Bir önceki salona ve elbette bir sonraki salona baktığımızda yürüyeceğimiz yolu görebiliyoruz. Bu salonun önemi bu koşullarda dahi büyüyebilmesindedir.

Buradaki yüz yeni yoldaşımız dışarıda hala yüzlerce, binlerce müstakbel yeni yoldaşımızın varlığının somut kanıtıdır. Bizim onları aradığımız gibi, emin olun onlar da bizi arıyor. Kimisi bilinçli, kimisi bilinçsiz arıyorlar ve bizim bu arayışı karşılıksız bırakmaya hakkımız yok.

Bu arayışın bir noktasında yolu şu anda bizimle çakışan dostlarımıza çağrım hemen şu anda bu bireysel arayışı sonlandırmaları, bize katılmaları, bizimle beraber yürümeleridir.

Buldunuz çünkü. Ne arıyorsanız onu buldunuz.

Resim Ekleme

O GÜN YAKLAŞIYOR

"Bu ülkede henüz kimse lehine bir şey çözülmüş değil. Kavga sürüyor ve bu kavganın en önemli unsurları şimdi buradalar. Türkiye'nin ilerici birikimi tüm çabalara karşın bu topraklardan sökülüp atılamadı. Ama mücadelenin daha da sertleşeceğine dair işaretler çoğalıyor.

Bu mücadelede Türkiye ilericiliğinin aklı burasıdır. Bu aklın etkisi ve gücü yalnızca aklın niteliğiyle belirlenmez. Aklın genişlemesi de gerekir.

Birbirimizin değerini biliyoruz.

Birbirimize güveniyoruz.

Çoğalabileceğimizi, dışarıda aramıza katılacak binlerce insanın varolduğunu görüyoruz.

Türkiye ilericiliğini bir bütün olarak direnmeye, boyun eğmemeye çağıracağımız gün yaklaşıyor. Türkiye bu çılgınlığa, bu karanlığa teslim olamaz. Bu ülke tamamen deliremez. Türkiye ilericiliği elbette ayağa kalkacak ve bu ülkeyi gerici sürüye teslim etmeyecek. O günkü liderliğimizin koşullarını bugünden oluşturmak zorundayız. O günkü liderliğimiz Türkiye devrimine giden yolda çok önemli bir adım olacak.

O günün liderleri şimdi bu salonda işte. Bu işi başkası yapmayacak. Bu işi yapanların arasında sizler en önde olacaksınız."

Etkinlik NHKM Oda Korosu ve partiye yeni katılan üyelerin hep birlikte söylediği marşların ardından etkinlik sona erdi.Cvp:
Yazan Cevap içeriği
Üye Profili boşluk
munzur
[ .... ]

Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi: 19.12.2013
İleti Sayısı: 1.075
Konum: Gizli
Durum: Forumda Değil
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder


Cevap Yazan: munzur
Cevap Tarihi: 10.01.2016- 22:20


"Türkiye ilericiliğini bir bütün olarak direnmeye, boyun eğmemeye çağıracağımız gün yaklaşıyor"

O günler bir gelse, ne güzel olur!Yeni Başlık  Cevap YazForum Ana Sayfası

 


 Bu konuyu 1 kişi görüntülüyor:  1 Misafir, 0 Üye
 Bu konuyu görüntüleyen üye yok.
Konuyu Sosyal Ortamda Paylas
Benzer konular
Başlık Yazan Cevap Gösterim Son ileti
Konu Klasör Türkiye'nin pek çok yerinde Uğur Kurt için eylem var solcu 2 2657 23.05.2014- 23:34
Etiketler   Yaşamak,   örgütlenmektir,   yangın,   yerinde
SOL PAYLAŞIM
Yasal Uyarı
Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi info@solpaylasim.com adresine yollayabilirsiniz.
Forum Mobil RSS