SolPaylaşım  
Ana Sayfa  |  Yönetim Paneli  |  Üyeler  |  Giriş  |  Kayıt
 
OTURUYORSAN KALK; AYAKTAYSAN YÜRÜ; YÜRÜYORSAN KOŞ!
Yurt ve dünya sorunlarına soldan bakan dostlar HOŞGELDİNİZ .Foruma etkin katılım yapabilmeniz için KAYIT olmalısınız.
Yeni Başlık  Cevap Yaz
Pusunun adı PKK!           (gösterim sayısı: 498)
Yazan Konu içeriği
Üye Profili boşluk
melnur
[ Gelenek ]
Kurucu
Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi: 02.08.2013
İleti Sayısı: 6.805
Konum: İstanbul
Durum: Forumda
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder

9 kere teşekkür etti.
10 kere teşekkür edildi.
Konu Yazan: melnur
Konu Tarihi: 02.08.2018- 23:45


Gözleri ışıl ışıl...
Gülümsüyor.
Dişleri çıkmamış daha, dokuz aylık.
Adı Bedirhan!

Yine hain bir pusu, yine uzaktan kumandalı bir bomba ve paramparça edilen genç bir anneyle dokuz aylık bir çocuk!

Ve pusunun adı PKK!

Bir zamanlar sözde enternasyonalist ve gerçekteyse   kuyrukçu takımı ve kendini solcu sanan Kürt milliyetçileri tarafından ülkeye ve Orta Doğu'ya barış, demokrasi ve özgürlük getireceğine inanılan bir örgütün acımasız kör şiddeti. Evet, pusunun ad PKK. Kürt'ü Türk'e, Türk'ü Kürt'e düşman etmeye çalışmaktan başka bir amacı kalmayan kanlı bir örgüt.

Bu kez genç bir anneyle, minik Bedirhan'ın canına kast etti.

İnsan canına kıymanın en haincesi, en kalleş olanı bu; ve en insanlık dışı olanı!

Bilmiyorum,bir kaç   kendini bilmezleri ve solcu geçinen Kürt milliyetçilerini saymazsak bu kanlı örgütü hala özgürlük savaşçıları olarak görenler var mıdır?   Bu örgütün Orta Doğu halklarını bırakın, Kürt halkına özgürlük getireceğine inanan birileri kalmış mıdır? Genç bir anneyle, dokuz aylık Bedirhan bebeği gözlerini bile kırpmadan öldürebilen bir zihniyetin   bir halka özgürlük getirebilme iddiası taşıması mümkün olabilir mi?Emperyalist canilerle yatıp kalkanlar eninde sonunda o canilere benzemeye başlarlar. Bedirhan bebeği ve genç annesini paramparça eden bombanın pimini ateşleyenlerin eli buralarda aranmalıdır. Ve oralarda, yıllarca iddia edildiği gibi özgürlük ve barış değil, sadece   ölüm ve halk düşmanlığı yeşerir.

PKK kınanmalıdır.
PKK'ye karşı güçlü bir ses yükseltilmelidir.
PKK ile araya mesafe konulmasının zamanı geldi de geçmektedir.

Türkiye sol-sosyalist hareketi Kürt hareketinin bütün bölmelerine bu şiddeti amasız ve fakatsız ve dahi adını da koyarak kınama çağrısında bulunmalıdır. PKK'nin şiddetine açıkça ve cepheden karşı çıkmayanlarla da araya mesafe konulmalıdır.Bu kirli çatışmanın ve bu kahpe ve kör şiddetin hiç kimseye bir fayda getirmediğini ve emperyalizmin bölgedeki planlarına hizmetten ve iki halk arasında düşmanlık tohumları ekmekten başka bir işe yaramadığını ne zaman anlayacağız?

Cvp:
Yazan Cevap içeriği
Üye Profili boşluk
melnur
[ Gelenek ]
Kurucu
Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi: 02.08.2013
İleti Sayısı: 6.805
Konum: İstanbul
Durum: Forumda
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder

10 kere teşekkür edildi.
9 kere teşekkür etti.
Cevap Yazan: melnur
Cevap Tarihi: 26.08.2018- 21:04


Bu kirli çatışmanın ve bu kahpe ve kör şiddetin hiç kimseye bir fayda getirmediğini ve emperyalizmin bölgedeki planlarına hizmetten ve iki halk arasında düşmanlık tohumları ekmekten başka bir işe yaramadığını ne zaman anlayacağız? diyerek bitirmişiz yazıyı ama, yazı bu şekilde de bırakılmamalı. Çünkü bu soru cümlesi Kürt hareketini destekleyen kuyrukçu siyasetler için geçerli de, Kürt hareketinin legal ve illegal kadroları için geçerli değil. Bu konunun da altı çizilmeli. Sonal (nihai amacı ayrı bir devlet kurmak olan Kürt hareketinin bütün tavrı zaten Kürt ve Türk halklarının arasında bir düşmanlık tohumunun yeşermesidir. Ayrı bir devlet, bir Kürt devleti Kürt ve Türk halklarının arasında düşmanlık oluşmadan, o düşmanlık bir iç savaşa dönüşmeden ve o iç savaş emperyalizmin de çabaları ve katkılarıyla   ''başarıya''   ulaşmadan bir Kürt devleti kurmak ve bölgede ikinci bir İsrail olabilmek mümkün değildir.   Böyle bir sürecin Türkiye emekçilerine katkı vereceğini, solun önünü açacağını savunan sol aklını peynir ekmekle yemiştir. Şimdilerde bir hayli tavsasa da Kürt hareketinin legal ve illegal parti ve örgütlerini ''ezilenleri desteklemek solun önceliğidir'' yüzeyselliği ile desteklemek ve bu desteği UKKTH'nin gereği olarak ileri sürmek de sosyalizmi liberalizmle ve demokrasicilikle kirletmekten başka bir şey değildir. Anlaşılması gereken şey, sosyalistlerin her koşulda sosyalizme sahip çıkması, sınıf mücadelesini savunması ve gereğini yapmasıdır. Ulusal mücadele adı altında emperyalizmle kol kola girmiş bir hareketten sola ve ( Kürt ve Türk) halklarına hiçbir fayda gelemez. Ne idüğü belirsiz, liberal soslu enternasyonalizm çığırtkanlığı yaparak kuyrukçu bir tavır sergilemek, keskin komünist sloganlar altında hemen her seçim döneminde ''hadi oylar HDP'ye'' demek ve böyle bir tavır almak, artık anlaşılmalı, Kürt hareketinin bütün bu yanlış siyasetlerine destek vermekten başka bir şey değildir. Bu yanlış konumlanış artık terkedilmelidir.

Bedirhan bebeklerin kanını sosyalist mücadeleye bulaştırmaya kimsenin hakkı yoktur.
'
Bu ileti en son melnur tarafından 26.08.2018- 21:07 tarihinde, toplamda 1 kez değiştirilmiştir.
Yeni Başlık  Cevap YazForum Ana Sayfası

 


 Bu konuyu 1 kişi görüntülüyor:  1 Misafir, 0 Üye
 Bu konuyu görüntüleyen üye yok.
Konuyu Sosyal Ortamda Paylas
Benzer konular
Başlık Yazan Cevap Gösterim Son ileti
Benzer konu yok
Etiketler   Pusunun,   adı,   PKK
SOL PAYLAŞIM
Yasal Uyarı
Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi info@solpaylasim.com adresine yollayabilirsiniz.
Forum Mobil RSS