SolPaylaşım  
Ana Sayfa  |  Yönetim Paneli  |  Üyeler  |  Giriş  |  Kayıt
 
OTURUYORSAN KALK; AYAKTAYSAN YÜRÜ; YÜRÜYORSAN KOŞ!
Yurt ve dünya sorunlarına soldan bakan dostlar HOŞGELDİNİZ .Foruma etkin katılım yapabilmeniz için KAYIT olmalısınız.
Yeni Başlık  Cevap Yaz
 Toplam 3 Sayfa:   Sayfa:   «ilk   <   1   [2]   3   >   son» 
Cvp........
Yazan Cevap içeriği
Üye Profili boşluk
melnur
[ Gelenek ]
Kurucu
Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi: 02.08.2013
İleti Sayısı: 7.355
Konum: İstanbul
Durum: Forumda Değil
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder

13 kere teşekkür edildi.
11 kere teşekkür etti.
Cevap Yazan: melnur
Cevap Tarihi: 07.02.2019- 09:08


CHP Beyoğlu Belediye Başkan adayı Alper Taş, ilçede hedeflediği ufkunu anlattı: Beyoğlu’nda hikâyeyi birlikte yazacağız.

ÖDP Başkanlar Kurulu Üyesi ve CHP Beyoğlu Belediyesi başkan adayı Alper Taş, seçilmesi halinde ilçeyi her kesimden yurttaşın katıldığı ve 45 mahallede oluşturulacak “mahalle meclisleri” ile yöneteceklerini söyledi. Taş, yöneticilik anlayışlarının ise yerel yönetimlerin demokratikleşmesi, ekolojik hassasiyet ve kamuculuk üzerine olacağını belirterek “Kadınlara, gençlere, çocuklara, engellilere ve emeklilere pozitif ayrımcılık yapacağız. Beyoğlu halkının çıkarlarını esas alarak, herhangi bir zümreye ya da sermaye grubuna peşkeş çekmeyeceğiz” dedi. Sandığa gitmeyecek seçmenlere de seslenen Alper Taş, “Gelin bu ilçeye, bu kente ve bu ülkeye dair güzel bir hikâyeyi birlikte yazalım. Tıpkı halayda ve horonda yan yana omuz omuza olduğu gibi. Tüm yurttaşları bu yürüyüşe davet ediyorum” diye konuştu.


Adaylık sürecini ve Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmenizi anlatabilir misiniz?


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun teklifi sonrası yaptığımız görüşmenin ardından adaylığı kabul ettim. Benim adaylığım sosyalistlerle sosyal demokratların Beyoğlu özelinde bir işbirliği. Kemal Bey’in teklifin şahsımdan ziyade ÖDP kimliğine ve sosyalistlere yönelik olması önemliydi. Kemal Bey’in, kendi fikirlerimizi ortaya koyabileceğimizi söylemesi adaylaşmamızı sağladı. Bizi heyecanlandıran en önemli unsur da Beyoğlu’na dair yapabileceklerimizin öyküsü.

Nasıl bir yönetim anlayışı ile yöneteceksiniz peki?


Bizim yerel yönetim demokrasi anlayışımıza uygun çerçevemiz var. En önemli nokta yerel yönetimlerin demokratikleşmesini sağlamak. Ülkede demokrasi krizde. Biz doğrudan demokrasiyi Beyoğlu’nda hayata geçirmek istiyoruz. Beyoğlu’nu Tünel’de bulunan Beyoğlu Belediyesi binasının içerdisinde değil, doğrudan bize oy versin ya da vermesin bütün yurttaşlarımızın sürecin içinde olacağı ve 45 mahallede kuracağımız mahalle meclisleri ile birlikte yöneteceğiz. Biz orada kendimizi yürütme organı olarak düşünüyoruz. Beyoğlu’na ilişkin kararlar bu meclislerden alınacak. Biz Beyoğlu’na şunu yapıyoruz demeyeceğiz. O bölgede yaşayan yurttaşlarımız meclisler üzerinden bize ‘şunu yapın’, ‘şunu istiyoruz’ diyecekler. Bizde onların istekleri doğrultusunda çalışacağız. Ayrıca Beyoğlu’na dair planlamayı da bu meclislerdeki yurttaşlarla birlikte yapacağız. Demokratik bir planlama olacak. Kısaca biz ‘söz, yetki ve kararı’ halka vereceğiz. Bunun yanında denetim de yine bu mahalle meclisleri üzerinden olacak. Bizim yanlışımızı buralar denetleyecek. Katılımcı bütçe uygulamasını amaçlıyoruz. Seçilir seçilmez belediyenin tablosunu mahalle meclisleri ile paylaşacağız ve neyi devir aldığımızı anlatacağız. Bütçeden hareketle bu bütçenin nereye yönelik olarak kulanılması değerlendirmesini bizzat meclislerle berabere kararlaştıracağız. Burada da önceliğimiz yoksullar, ezilenler, emekçi semtleri, kent hizmetlerinden faydalanamayanlar öncelikli olacak. Kadınlara, gençlere, çocuklara, engellilere ve emeklilere pozitif ayrımcılık yapacağız. Ayrıca kamucu yerel yönetim anlayışını esas alarak yurttaşların çıkarını gözeteceğiz. Herhangi bir zümre ya da özel sermaye grubuna değil, Beyoğlu insanını ilçenin sahibi olarak göreceğiz. Özetle bizim yönetim anlayışımız yerel yönetimlerin demokratikleşmesi, ekolojik hassasiyet ve kamuculuk üzerine olacak.


Bölgede ciddi bir muhafazakâr seçmen kitlesi var. Bunlara nasıl gideceksiniz?


Biz bu çalışmaları ahlaki bir mücadele olarak görüyoruz. Siyasi iktidar toplumsal ve siyasi ahlak konusunda çöküntü yarattı. Biz yalan söylemeyeceğiz. Halka yapamayacağımız sözü vermeyeceğiz. Halka yalan söylemenin suç olduğunun farkındayız. Onlardan oy alalım diye kandırabilecek yaklaşımlardan ve siyasetten uzak duracağız. Muhafazakâr kitleler de bizi özümüz ve sözümüzle bilecek ve tanıyacak. Onlarda bu yönetim sürecinin birer parçası olacak. Çünkü bizim siyaset anlayışına itirazımız var. Halktan oy alalım diye kimsenin dinine, inancına, kimliğine, cinsiyetine karışan bir yapıda değil, onları insanlığın ve ülkenin ortak zenginliği olarak göreceğiz. Onların kimlikleri yerine; sömürülüyor mu, eziliyor mu, emeğinin karşılığını alabiliyor mu ve yaşam koşulları ne derece zor onlara bakarak gündelik yaşamlarına dokunan çalışmalarla gideceğiz. Yerel yönetimleri aynı zamanda toplumsal dayanışma merkezleri olarakta düzenleyeceğiz. Ucuz gıda konusunda kooperatifleşmeyi teşvik edeceğiz. Belediyelerin yetkileri kapsamında hatta sınırlarında dışına çıkarak ücretsiz ulaşım, sağlık ve eğitim meselelerinde yoksul halk kesimlerinin yoksulluklarını giderecek çalışmalarla gideceğiz.


Küskün ve kızgın seçmenlere ne söylersiniz?


Bizim seçimi kazanabilmemiz aslında küskün ve sandığa gitmeyenlerin sandığa gitmesiyle bağlantılı. Biz birlikte hep beraber geleceğin hikâyesini yazmak istiyoruz. Bizimle beraber buna ortak olsunlar. Güzel şeyler yaratıp güzel şeyler oluşturacağız. Onları da bizleri de güzelleştirecek bir hikâye olacak. Gelin bu ilçeye, bu kente ve bu ülkeye dair güzel bir hikâyeyi birlikte yazalım. Tıpkı halayda ve horonda yan yana, omuz omuza olduğu gibi. Tüm yurttaşları bu yürüyüşe davet ediyorum.


‘İlçeyi 3 bölümde yöneteceğiz’


Beyoğlu’nu 3 ana hat üzerinde ele alacağız. CHP adayı olarak partimin (CHP’yi kast ediyor) ve sosyalistlerin ne yapacağını ortaya koyan bir çalışma olacak. Bunlardan ilki Pera hattı olacak. Tarihi hat, kentin hayatını ve renklerini yansıtan bir yerdi. Şimdi orada yaşam sevincinin kalmadığını görüyoruz. Bu bölgeyi tiyatro, sanat, kültür, eğlence ve sevinç merkezi haline getirmek istiyoruz. Ayrıca emek ve demokrasi mücadelesinin de tarihsel süreçte önemli bir merkezi. Beyoğlu’nu demokrasi merkezine de getirmek istiyoruz. Hak arayanların kendini ifade etme merkeziydi. Yine o haline getirmeyi amaçlıyoruz. İkinci hat ise Haliç-Boğaz hattı. Galataport ve Haliçport projeleri var. Meslek örgütleri ve demokratik kitle örgütlerinin açtıkları davalar var. Bu süreçlerin takipçisi olacağız. Buralarda kamu çıkarını gözeteceğiz. Üçüncü hat ise kentsel dönüşüm projelerinin hayata geçirildiği Okmeydanı, Örnektepe, Keçici Piri HMahallesi ve Hacıhüsrev’in içinde bulunduğu bölge. Yıllardır verilen tapu sözleri tutulmadı. Burada ciddi bir toplumsal mücadale var. Buralarda yaşayan insanların lehine, kamu çıkarını da gözeterek yerinde dönüşümü esas alacağız.http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/siyaset/1235100/_Beyoglu_nda_hik_yeyi_birlikte_yazacagiz_.html
Bu ileti en son melnur tarafından 09.02.2019- 09:11 tarihinde, toplamda 1 kez değiştirilmiştir.
Cvp:
Yazan Cevap içeriği
Üye Profili boşluk
Proleter_Devrimci
[ Proleter_Devrimci ]

Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi: 19.01.2019
İleti Sayısı: 51
Konum: Gizli
Durum: Forumda Değil
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder

6 kere teşekkür edildi.
10 kere teşekkür etti.
Cevap Yazan: Proleter_Devrimci
Cevap Tarihi: 09.02.2019- 09:09


Gerek Tunceli'de Maçoğlu'nun, gerek ise Beyoğlu'nda Alper Taş'ın adaylıklarını olumlu bulduğumu daha öncede belirtmiştim. Bu adaylar söz konusu belediyelerde bir tür komün kurmayacaklar belki ama en azından bu belediyelerin sosyalist adaylar tarafından kazanılması, sosyalizmin eşitlikçi ve paylaşımcı değerlerinin, belediyelerin yönetimi vasıtası ile bizzat pratiğe yansıtılmasını mümkün kılması bağlamında olumludur. Mesela Fatih Mehmet Maçoğlu'nun küçük Ovacık ilçesinde bile sol değerler üzerinden gerçekleştirdiği belediyecilik, solcu olsun veya olmasın toplumun bir çok kesimi tarafından takdir görmüştür. Bu da toplumdaki sağ dezenformasyonun ve milliyetçi popülizmin sola dair ürettiği önyargıların, toplum nezdinde bir nebzede kırılmasını mümkün kıldı diyebiliriz ki bu da bana göre teorik gevezelikten çok daha değerlidir.

Fakat diğer yandan Alper Taş'ın CHP kontenjanından aday oluşu ve ancak bu şekilde seçimi kazanabilme ihtimalinin bulunması ise sosyalist solun Türkiye'de ki gücü ve toplumsallaşabilmesi noktasındaki vehameti gözler önüne sermektedir. Ancak merkez sol bir partinin verdiği destekle bir sosyalist siyasetçi, bir ilçe belediyesini kazanabilme ihtimalini elde edebilmektedir. Bu da sosyalist solun, temsilcisi olduğu iddiasındaki halkı örgütleyerek, bir siyasal mücadeleye kanalize edebilme, toplum nezdinde kitleselleşebilme noktasında ne yazık ki son derece yetersiz kaldığını göstermektedir..Sosyalist solun üzerinden bir silindir gibi geçen 80 darbesinin ve reel sosyalizmin yıkılışının getirdiği yıkımın sol üzerinde yarattığı tükenişe hala bir çözüm getirilememektedir. Bu   ise sosyalist solu, HDP veya CHP gibi farklı ideolojik fraksiyonlar ile işbirliği yaparak politika yapma mecburiyetine itmektedir. Fakat yinede her ne olursa olsun Alper Taş'ın adaylığını olumlu buluyorum ve önümüzdeki süreçte daha fazla insiyatif alabileceği şartların oluşacağını düşündüğüm sosyalist sol için ufakta olsa bir başlangıç noktası olabileceği ümidi besliyorum. Bilmiyorum belkide gereğinden fazla iyimserim.
Bu ileti en son Proleter_Devrimci tarafından 09.02.2019- 09:11 tarihinde, toplamda 1 kez değiştirilmiştir.

Teşekkür edenler:   melnur [09.02.2019- 14:59],

Cvp:
Yazan Cevap içeriği
Üye Profili boşluk
melnur
[ Gelenek ]
Kurucu
Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi: 02.08.2013
İleti Sayısı: 7.355
Konum: İstanbul
Durum: Forumda Değil
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder

13 kere teşekkür edildi.
11 kere teşekkür etti.
Cevap Yazan: melnur
Cevap Tarihi: 12.02.2019- 10:37


CHP Alper Taş’ı neden aday gösterdi? /  L. DOĞAN TILIÇ
   

CHP’den belediye başkanı adayı oldu diye, A. Taş, kimilerinin; burjuva siyasetle uzlaştığı, eklemlendiği, koltuk hayaliyle tavizler verdiği ve benzeri ithamlarıyla karşılaşıyor, karşılaşacak…

Öte yandan, Gezi’de sokağa çıkanlardan, yüreği solda attığı halde kendi nedenlerinle örgütlü soldan uzak duranlardan, yönü sola dönük sosyal demokratlardan tam tersi şeyler duyuyorum. Keşke Beyoğlu’nda olsaydım da gönül rahatlığı ile bir oy atsaydım diyeni de gördüm; şimdiye kadar sandığa gitmemiş, “Ama bu kez gideceğim” diyeni de…

Başlıktaki sorunun yanıtı da “mecburiyet” olabilir; tutun ki, işte soldan da aday gösteriyoruz diyerek sağcılaşma suçlamalarını savuşturmayı düşünmüş olsunlar…

Ancak, bu sorunun yanıtının pek önemi yok, daha önemlisi “A. Taş adaylığı neden kabul etti?”

Aday olabilmek için CHP kapısında kırk takla atanların olduğu bir ortamda, A. Taş’ın kendisine önerilen adaylığı kırk kez düşünüp bin kez danışıp tarttıktan sonra kabul ettiğini biliyorum. Kabul ederken altına girdiği sorumluluğun farkında olduğunu da!

Yıllardır; sosyalistlerin söyleme halinden eyleme haline geçmeleri, bir yere ayaklarını basıp orada fark yaratarak halkın dikkatini çekmeleri, küçük de olsa yarattıkları başarı öyküleriyle bir başka dünyanın mümkün olduğuna insanları ikna etmeleri gerektiğini yazıp dururum…

Şimdi, Türkiye’nin en göz önünde olan ilçesinde bunu yapabilmek için bir fırsat var!

Öyle de bir fırsat ki; iyi değerlendirilip parmakla gösterilen bir örnek yaratıldığında, genel olarak solun ve sosyalistlerin hanesine muazzam artılar yazacak; başarısızlık halinde ise başta ÖDP olmak üzere sosyalist sola telafisi çok zor bir yıkım getirecek!

A. Taş’ın ve onunla birlikte bunu sol adına “fırsat” sayanların taştan ağır bir sorumluluk altına girdikleri kesin.

O sorumluluğun gereğini yerine getirir ve başarılı olurlarsa, şimdi ağzına geleni söyleyenlerin söylediklerini kimse anımsamayacak. O sözleri söyleyenler bile… Başarı kadar ikna edici hiçbir şey yoktur!

Beyoğlu seçimin çantada keklik olduğu bir yer değil. 2014 yerel seçimlerinde alınan oylar ortada: AKP 47.8, CHP 35.2, HDP 7.3, MHP 4.9, SP 3.2, BBP 0.5.

Ancak, sonuçtan bağımsız, kampanya bile bir başarı olabilir! A. Taş, sosyal demokrat ve sosyalist kesimleri, örgütlü ve örgütsüz solcuları/demokratları, asıl olarak kendi çevrelerinin dışına uzanan etkin bir kampanyada bir araya getirip, solun sesini ve sözünü daha önce duyulmayan yerlere de taşıdığında solun hanesine ilk kazancı yazar.
1994’ten beri RP/AKP yönetimindeki Beyoğlu’nu almanın, bu ilçenin dışına taşan bir etkisi olur ve bunun için çoook ama çok çalışmak gerekir.

Sonrası daha önemli ama… Almaya değil vermeye gelmiş bir başkan ve yönetim anlayışıyla, Beyoğlu’nun yoksulluğun dibini yaşayan semtleri de kucaklanıp, “Bugün halk için hangi sorunu çözdün?” diyerek çalışıldığında, yeni bir başarı öyküsü yaratılmış olur.

Terzi Fikri ile aynı yıl, dünyanın bir başka ucunda, Marinaleda’da seçilip bugüne kadar da sürekli seçilmeyi başaran ve kasabasının adını da “işsizliğin, yoksulluğun, suçun olmadığı” bir yer olarak dünyaya duyuran Başkan Gordillo’ya, “Devrimci bir belediye başkanının tekrar tekrar seçilmesinin sırrı nedir?” diye sormuştum. 

“Konuşmayı ve vaaz etmeyi bırakıp bir örnek yaratmalı. Solcu bir lider herhangi bir yerde bir yönetici pozisyonu kazandığında, temsil ettiği insanlarla tamamen aynı koşullarda yaşamalı. Kavgaya en önde koşmalı, o kavganın nimetleri paylaşılırken en geride durmayı becerebilmeli,” demişti.

Şimdi Beyoğlu’nda böyle bir aday var!
Bu ileti en son melnur tarafından 12.02.2019- 10:38 tarihinde, toplamda 1 kez değiştirilmiştir.
Cvp:
Yazan Cevap içeriği
Üye Profili boşluk
melnur
[ Gelenek ]
Kurucu
Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi: 02.08.2013
İleti Sayısı: 7.355
Konum: İstanbul
Durum: Forumda Değil
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder

13 kere teşekkür edildi.
11 kere teşekkür etti.
Cevap Yazan: melnur
Cevap Tarihi: 15.02.2019- 21:35


Taş, AKP’den sonraki Beyoğlu’nu anlattı

CHP Beyoğlu Belediye Başkan Adayı Alper Taş, seçim çalışmaları kapsamında önceki akşam Cihangir Mahallesi’nde seçim gönüllüleriyle bir araya geldi.

Seçim çalışmasında gönüllü olmak isteyen Cihangirlilerin salona sığmadığı görülürken burada bir konuşma yapan Taş, “Beyoğlu AKP’nin politikalarıyla birlikte bütün renkliliğini, zenginliğini aydınlığını kaybetti. Renkler soldu. Biz Beyoğlu’nu bir gök kuşağı gibi yeniden kurmak için yola çıktık. Beyoğlu yaşam olacak, mutluluk olacak, eğlence olacak, müzik olacak, barış olacak, kardeşlik olacak, eşitlik ve özgürlük olacak” dedi.

Taş, seçilmeleri halinde Beyoğlu’nda yaşanacak değişimi şu sözlerle açıkladı: Beyoğlu bizlerle birlikte bir dayanışma, aydınlanma kenti olacak. Beyoğlu doğayla barışık, kent kimliğinin ve kültürel mirasın korunduğu, cinsiyet eşitliğine dayalı, engelsiz, emeklilerin ve yaşlıların huzur içinde yaşadığı, hayvan haklarının korunup saygı gösterildiği, çocukların güvende, gençlerin özgür olacağı bir kent olacak. Beyoğlu sadece İstiklal Caddesi ile değil, bütün mahalleleriyle kültür ve sanat kent olacak. Beyoğlu 45 mahallesinde kurulan mahalle meclisleriyle yönetilen bir kent olacak. Beyoğlu halkı belediyenin bütçesini kendisi hazırlayacak. Beyoğlu yaşam olacak, mutluluk olacak, eğlence olacak, müzik olacak, barış olacak, kardeşlik olacak, eşitlik olacak, özgürlük olacak.

https://www.birgun.net/haber-detay/tas-akpden-sonraki-beyoglunu-anlatti.htmlCvp:
Yazan Cevap içeriği
Üye Profili boşluk
melnur
[ Gelenek ]
Kurucu
Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi: 02.08.2013
İleti Sayısı: 7.355
Konum: İstanbul
Durum: Forumda Değil
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder

13 kere teşekkür edildi.
11 kere teşekkür etti.
Cevap Yazan: melnur
Cevap Tarihi: 15.02.2019- 21:38


Resim EklemeTeşekkür edenler:   Proleter_Devrimci [16.02.2019- 05:50],

Cvp:
Yazan Cevap içeriği
Üye Profili boşluk
melnur
[ Gelenek ]
Kurucu
Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi: 02.08.2013
İleti Sayısı: 7.355
Konum: İstanbul
Durum: Forumda Değil
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder

13 kere teşekkür edildi.
11 kere teşekkür etti.
Cevap Yazan: melnur
Cevap Tarihi: 17.02.2019- 09:00


Alper Taş: Masa ve sandalye yasağını kaldıracağız

CHP'nin İstanbul Beyoğlu Belediye Başkan Adayı Alper Taş, 31 Mart seçimleri için kampanyasını İstiklal Caddesi'nde yaptığı mitingle başlattı. Taş, "Kimse belediyede işini yürütmek için CHP'nin ilçe başkanlığından vize almak zorunda kalmayacak" dedi.Resim Ekleme
CHP'nin İstanbul Beyoğlu Belediye Başkan Adayı Alper Taş, aday tanıtım toplantısı için bugün CHP Beyoğlu İlçe Binası önünde bir açıklama yaptı.

Seçim çalışmalarının başlangıcı mahiyetindeki buluşmaya katılım yoğundu. Taş buradaki konuşmasında,   “Biz makam mevki için cebimizi doldurmak için aday olmadık. Derdimiz halkın sorunlarına çare olmak. Bunu da başaracağız” dedi.

Taş, “Beyoğlu’nun 1515 tane sokağı var. Hepsine gireceğiz. Sorunları dinleyeceğiz. Bize Kasımpaşa’ya Piripaşa’ya giremezsiniz diyorlar. Biz bu toprakların devrimcileriyiz. Biz halkımızla birlikte olacağız her yerde olacağız. Beyoğlu 45 mahallesiyle kültür sanat merkezi olacak. Kentsel dönüşümdeki sorunlarla ilgileneceğiz” ifadelerini kullandı.

Beyoğlu’nun kadın kenti olacağını, cinsiyet ayrımcılığının olmayacağını, kadın danışma merkezleri ve sığınma evleri olacağını belirten Alper Taş, konuşmasına şöyle devam etti:

“Buradaki sorunları yıllardır çözmediler. Herkese tapularını vereceğiz. Huzur evleri, sosyal evler, alzheimer merkezleri kuracağız. Her mahalleye kreş açacağız. Her zaman yoksuldan yana olacağız, ezilenden yana olacağız. Beyoğlu doğasıyla barışık bir kent olacak. Parklar çoğaltılacak. Beyoğlu bir kadın kenti olacak. Cinsiyet ayrımcılığı olmayacak. Kadın sığında evleri kuracağız. Beyoğlu’nun 45 mahallesinde dayanışma kooperatifleri kuracağız. Sosyal yardımları keseceğiz yalanı atıyorlar. Sosyal yardımlar aksine daha da artıracağız. Kimse bizden çılgın proje beklemesin. Beyoğlu’na küçük sahici ve samimi dokunuşlar gerekiyor”
“Esnafın sorunlarını esnaf meclisi ile çözeceğiz. Vergilendirme adil olacak. Masa ve sandalye yasağını kaldıracağız. Beyoğlu’nda neşe sokağa çıkmalı. Biz her şeyi bilenlerden olmayacağız. Örgütlü Beyoğlu’nun kendi kendisini yönetmesini istiyoruz. Belediyenin bütçesini Beyoğlu halkı hazırlayacak. Seçilirsek Beyoğlu’nun bütçesini hemen halka açıklayacağız. Beyoğlu’nu 45 mahallesinde kurulacak mahalle meclisleri ile yöneteceğiz. Kimse belediyede işini yürütmek için CHP’nin ilçe başkanlığından vize almak zorunda değil. Sadece Beyoğlu vatandaşı olması yeterli olacak. Halkın çıkarını koruyacağız. Mal mülk biriktirmek için gelmiyoruz. Herkesin yaşam tarzına saygı duyacağız”


https://www.abcgazetesi.com/politika/alper-tas-masa-ve-sandalye-yasagini-kaldiracagiz/haber-121906

Bu ileti en son melnur tarafından 17.02.2019- 09:06 tarihinde, toplamda 1 kez değiştirilmiştir.

Teşekkür edenler:   Proleter_Devrimci [17.02.2019- 09:31],

Cvp:
Yazan Cevap içeriği
Üye Profili boşluk
melnur
[ Gelenek ]
Kurucu
Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi: 02.08.2013
İleti Sayısı: 7.355
Konum: İstanbul
Durum: Forumda Değil
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder

13 kere teşekkür edildi.
11 kere teşekkür etti.
Cevap Yazan: melnur
Cevap Tarihi: 27.02.2019- 12:19


Alper Taş'tan 'burun farkı' yorumu: Karadenizliyiz


Yaklaşan yerel seçimlerde CHP'nin Beyoğlu Belediyesi başkan adayı olan ÖDP Başkanlar Kurulu Üyesi Alper Taş, "Ben diyorum ki burun farkıyla kazansak bile önemli. Biliyorsunuz Karadenizliyiz. Karşımdaki aday da Karadenizli ama onun burnu benim kadar uzun değil. O yüzden biz burun farkıyla kazanacağımızı söylüyoruz" dedi.

31 Mart yerel seçimlerinde CHP'den Beyoğlu Belediye Başkan adayı olan ÖDP Başkanlar Kurulu Üyesi Alper Taş, "Belediye başkanı seçilirsem kazanan Beyoğlu halkı olacak" ifadelerini kullandı.

Resim Ekleme


'TOPLUMSAL BASINÇ OLUŞMAYA BAŞLADI'

Yurt gazetesinden Edda Sönmez'e konuşan Taş, CHP adaylığına ilişkin yaptığı açıklamada teklifin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan geldiğini belirterek şunları söyledi:

"Çok olabilecek gibi bir öneri olarak düşünmedim hiç kafamda. İl Başkanımız Canan Kaftancıoğlu aracılığıyla teklif geldi. Bunun Kemal Kılıçdaroğlu'nun teklifi olduğu söylendi daha sonra Kemal bey ile (Kılıçdaroğlu) görüştük. Aslında Kemal Bey'in Fox Tv'de adımızı ifade etmesine kadar böyle bir şeyin çok mümkün olmayacağı noktasındaydım. Ama çeşitli istişareler yapıyorduk gerek parti içi gerek parti dışı. Fakat bütün istişareler genelde olumluydu. Benim fikrimden daha tersine fikirler vardı. Bir toplumsal basınç oluşmaya başladı. Yani burada aday olmamızın doğru olacağı, demokrasi emek güçleri açısından iyi olacağı ve çok büyük bir telkin vardı. Kemal Bey'in (Kılıçdaroğlu) televizyondan ifade etmesinden itibaren o teklif çığ gibi büyüdü. Kemal Bey ile (Kılıçdaroğlu) görüştükten sonra kararımızı verdik. Çok ani bir karar verdik. Bir çerçeve çizdik bizim açımızdan o çerçevede Kemal Bey tarafından olumlu karşılandı. Biz sosyalist bir hareketin bir parçası olarak Beyoğlu'nda CHP çatısında aslında biz CHP ile bir ittifak ilişkisi kurmuş olduk. Bizim açımızdan Beyoğlu'ndaki adaylığımızın esası budur. Yani sosyalistlerle, sosyal demokratların bugünün Türkiye'sinde AKP, MHP faşizminin yarattığı bu baskıya ve karanlığa karşı en azından Beyoğlu özelinde bir iş birliği, bir ittifak zemini olarak Beyoğlu'nu olumlu bulduk."


'ÖYLE BİR RAKAMIM YOK'


Seçimlerde 'burun farkıyla kazanacaklarını' söyleyen Taş ayrıca, kendisine yöneltilen "Yüzde kaç alırsınız?" sorusunu ise "Öyle bir rakamım yok. Ben diyorum ki burun farkıyla kazansak bile önemli. Burun farkıyla bile kazanacağız biliyorsunuz Karadenizliyiz. Karşımdaki aday da Karadenizli ama onun burnu benim kadar uzun değil. O yüzden biz burun farkıyla kazanacağımızı söylüyoruz. Kaç yıldır yönetimdeler ama Beyoğlu sorunlar yumağına dönüşmüş durumda" ifadeleriyle yanıtladı.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/siyaset/1266979/Alper_Tas_tan__burun_farki__yorumu__Karadenizliyiz.html
Bu ileti en son melnur tarafından 27.02.2019- 12:34 tarihinde, toplamda 2 kez değiştirilmiştir.
Cvp:
Yazan Cevap içeriği
Üye Profili boşluk
melnur
[ Gelenek ]
Kurucu
Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi: 02.08.2013
İleti Sayısı: 7.355
Konum: İstanbul
Durum: Forumda Değil
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder

13 kere teşekkür edildi.
11 kere teşekkür etti.
Cevap Yazan: melnur
Cevap Tarihi: 28.02.2019- 07:37
BEYOĞLU’NU YENİDEN KÜLTÜR SANAT MERKEZİ HALİNE GETİRECEĞİZ

Beyoğlu’nun eskiden sinema, tiyatro kültürü olan insanların sanat ihtiyaçlarını gördüğü, eğlendiği bir kültür merkezi olduğunu vurgulayan Taş, “Bu özelliği bilinçli olarak ortadan kaldırıldı. AKP zihniyeti yaşama sevincine sahip olmayı kabul etmiyor. Bu durumlara olumsuz gözle bakan bir anlayışı sahipler. Kendi muhafazakar anlayışına uygun bir Beyoğlu yaratmaya amaçlayan bir parti. Geçtiğimiz dönemlerde bunu bolca yaptı. Sonuç itibarıyla Beyoğlu’nun tarihten gelen kimliğini değiştirmek için kendi ideolojini uygun bir Beyoğlu yaratmak istiyor fakat Beyoğlu böyle bir yer değil” dedi. Taş, Beyoğlu’nu insanlar için yeniden kültür-sanat ve eğlence merkezi haline getireceklerini vurguladı.

EMEK FESTİVALİ DÜZENLEYECEĞİZ


Taksim Meydanı’nın yıllardır emekçilere kapalı olduğunu söyleyen Taş, “Beyoğlu Belediyesi Başkanı olduğumuzda bizim yetkimizde değil Taksim Meydanı’nı emekçilere açmak. Ama biz Taksim’in emekçilere açılması için verilen mücadelesinin bir parçası olacağız. Beyoğlu Belediyesi’ni kazandığımızda kendi yetkilerimizden hareketle bir hafta önceden bütün Beyoğlu’nun mahallelerinde emek festivali düzenleyeceğiz. Bu bizim yetkimizde olan bir şey” dedi.

https://www.birgun.net/haber-detay/alper-tastan-erdogana-evlere-senlik-yaniti-dogrudur-evlere-senlik-icin-geliyoruz.html

Bu ileti en son melnur tarafından 28.02.2019- 07:43 tarihinde, toplamda 2 kez değiştirilmiştir.
Yeni Başlık  Cevap Yaz
 Toplam 3 Sayfa:   Sayfa:   «ilk   <   1   [2]   3   >   son» Forum Ana Sayfası

 


 Bu konuyu 1 kişi görüntülüyor:  1 Misafir, 0 Üye
 Bu konuyu görüntüleyen üye yok.
Konuyu Sosyal Ortamda Paylas
Benzer konular
Başlık Yazan Cevap Gösterim Son ileti
Konu Klasör HDP'den dikkat çeken CHP açıklaması... melnur 1 89 10.11.2019- 07:20
Konu Klasör KCK Eş Başkanı Hozat'tan 23 Haziran açıklaması... melnur 1 266 11.05.2019- 09:56
Konu Klasör DİSK, KESK, TMMOB ve TTB'den 1 Mayıs açıklaması... melnur 5 443 30.04.2019- 13:57
Konu Klasör HDP'den 29 Ekim açıklaması: İttihatçı aklın tekçi yönetim anlayışı... melnur 0 67 29.10.2019- 22:35
Konu Klasör HDP’den ‘üçüncü yol’ açıklaması: Esas mesele 24 Haziran’da ne yapacağımız… melnur 2 242 25.06.2019- 20:49
Etiketler   ÖDPli,   Alper,   Taştan,   aday,   açıklaması
SOL PAYLAŞIM
Yasal Uyarı
Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi info@solpaylasim.com adresine yollayabilirsiniz.
Forum Mobil RSS