SolPaylaşım  
Ana Sayfa  |  Yönetim Paneli  |  Üyeler  |  Giriş  |  Kayıt
 
OTURUYORSAN KALK; AYAKTAYSAN YÜRÜ; YÜRÜYORSAN KOŞ!
Yurt ve dünya sorunlarına soldan bakan dostlar HOŞGELDİNİZ .Foruma etkin katılım yapabilmeniz için KAYIT olmalısınız.
Yeni Başlık  Cevap Yaz
 Toplam 2 Sayfa:   Sayfa:   «ilk   <   1   [2] 
Cvp:
Yazan Cevap içeriği
Üye Profili boşluk
melnur
[ Gelenek ]
Kurucu
Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi: 02.08.2013
İleti Sayısı: 7.355
Konum: İstanbul
Durum: Forumda Değil
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder

13 kere teşekkür edildi.
11 kere teşekkür etti.
Cevap Yazan: melnur
Cevap Tarihi: 22.05.2019- 18:40


Net olsun; Türkiye’nin TKP dışındaki solu CHP’nin tamamlayıcısıdır. CHP için kürsü kurulur, CHP için aday olunur, CHP için eyleme çıkılır! Sol CHP’yi tamamlayacak. CHP de AKP’yi tamamlayacak… demiş Aydemir Güler SOLportal'daki yazısında. http://haber.sol.org.tr/yazarlar/aydemir-guler/muhalefet-cephesinde-263307

Bir bakış açısı bu, aynı olguya ''TKP dışındaki sol AKP'yi geriletmenin önemini kavradığı ve bunun için de 31 Mart'ta olduğu gibi 23 Haziran'da da CHP adayına destek vermeyi tercih ettiği söylenebilir.

Bence ikincisi Aydemir'in yorumundan çok daha anlamlı ve çok daha yararlı. Somut durumun analizi de bunu gerektiriyor. 19 Mayıs'ta Samsun'da verilen fotoğraf çoğu kez olduğu gibi bir Kılıçdaroğlu siyasetsizliğinden başka bir şey değildir. Bu siyasetsizliği genelleştirerek neredeyse ''boş yere uğraşılmasın Binali/Erdoğan yerine İmamoğlu gelmesi İstanbul'da da, Türkiye'de de bir şey değiştirmez'' demeye getirmektir. Yani Aydemir hala 31 Mart yanlışına ısrarla devam ediyor.

19 Mayıs Samsun fotoğrafı CHP için yanlıştır. Ama Kılıçdaroğlu yönetiminde CHP bu tür hatalara çok da düşmektedir. ''Samsun'da kadraja girmemek bir devlet partisi olan CHP'ye yakışmadı'' eleştirilerine nasıl yanıt verilebilir kaygılarıydı, Kılıçdaroğlu'nu o kürsüye çıkartan.Tıpkı ''Yenikapı ruhu'' yanlışlığı gibi bir büyük yanlıştı.

Bir siyasetsizlikten başka bir şey değil. Bu tür görüntülerle Erdoğan'a meşruiyet kazandırdıklarının farkına bile varamıyorlar. Bu siyaset biçimini baştan beri eleştiriyorum. Bir yanda Erdoğan için ''dinci faşist'' ve benzeri yorumlarda bulunmak, öte yandan ''Erdoğan danişmanlarını değiştirsin'' naifliği içinde olmak... Kılıçdaroğlu böyle biri. Devlet memurluğundan genel başkanlığa gelmek böyle bir iş belki, bilemiyorum.

İyi ama böyle olması, İstanbul seçimi örneğinde olduğu gibi CHP ile AKP'yi, İmamoğlu ile Binali/Erdoğan'ı eşitler mi? 19 Mayıs fotoğrafı bütünüylr CHP'nin AKP'nin tamamlayıcısı olduğu yorumuna haklılık kazandırır mı? İmamoğlu'nun açıkladığı İstanbul kaynaklarının bir avuç yandaşa, cemaat ve vakfa aktarılmasının önünü kesmek bile Aydemir ve TKP için önemsiz mi?Cvp:
Yazan Cevap içeriği
Üye Profili boşluk
melnur
[ Gelenek ]
Kurucu
Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi: 02.08.2013
İleti Sayısı: 7.355
Konum: İstanbul
Durum: Forumda Değil
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder

13 kere teşekkür edildi.
11 kere teşekkür etti.
Cevap Yazan: melnur
Cevap Tarihi: 02.06.2019- 21:21


EMEP: Yeniden kazanacağız

Emek Partisi İstanbul Başkanı Sema Barbaros, Ekrem İmamoğlu'nun İBB'ye dair yaptığı israf açıklamasını hatırlatarak, "İstanbul halkını belediyenin halkın sömürülmesinin bir aracı haline getirilmesine karşı, sandıkta yağma belediyeciliğine gereken dersi vermeye çağırıyoruz" dedi.

Resim Ekleme

DUVAR – Emek Partisi (EMEP) İstanbul İl Başkanı Sema Barbaros, 23 Haziran’da yenilenecek İstanbul seçimlerine ilişkin yaptığı açıklamada, “Ekrem İmamoğlu’nun çeşitli televizyon programlarında açıkladığı yeni bilgiler   bu rant düzeninin nasıl sürdürüldüğüne dair önemli veriler ortaya koyuyor” dedi.

Barbaros açıklamasında, İmamoğlu’nun açıkladığı bilgileri şöyle sıraladı:

“Sayıştay raporlarına göre ortaya çıkan yıllık zarar: 753 milyon TL. İhtiyaç dışı alınan araçlar için harcanan: 120 milyon TL. Sadece son 3 yılda internet sitesine harcanan: 80 milyon TL. Sadece son 6 yılda hiç hayata geçirilmemiş fikir projelerine harcanan: 226 milyon TL. Maddi olanakların en yoğun olduğu bir kentin yönetilme tarzı AKP belediyeciliğinin ve tek adam rejiminin gerçek yüzünü bir kez daha ortaya koymuştur. İstanbul’un taşı toprağı-doğası, kültürel ve tarihi mirası, yandaş patronlara, cemaatlere, tarikatlara, akrabaya, damada ‘parsel parsel dağıtılmış’ ve kent bunları zenginleştirecek bir ‘nimet’ olarak görülmüştür.”


Barbaros, “Birliğimizin ve gücümüzün sandıkla sınırlı kalmaması gerektiğini de biliyoruz. Tüm işçileri, emekçileri, kadınları, gençleri hesap sormaya, birleşmeye, mücadele etmeye ve yaşamın her alanında örgütlenmeye çağırıyoruz. Yeniden kazanacağız” dedi. (HABER MERKEZİ)

https://www.gazeteduvar.com.tr/gundem/2019/05/23/emep-yeniden-kazanacagiz/Cvp:
Yazan Cevap içeriği
Üye Profili boşluk
melnur
[ Gelenek ]
Kurucu
Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi: 02.08.2013
İleti Sayısı: 7.355
Konum: İstanbul
Durum: Forumda Değil
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder

13 kere teşekkür edildi.
11 kere teşekkür etti.
Cevap Yazan: melnur
Cevap Tarihi: 18.06.2019- 17:57


Türkiye İşçi Partisi 23 Haziran kararını açıkladı: Sosyalistler, komünistler…


TİP Genel Başkanı Erkan Baş, 23 haziran İstanbul seçimlerine ilişkin tavrını açıklayarak, “Halkımız 17 yıllık AKP karanlığına dur diyor.

Resim Ekleme
Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, TBMM’de basın toplantısı düzenledi. İstanbul seçimleri için sandığa gitme çağrısı yapan Baş, “Halkımız 17 yıllık AKP karanlığına dur diyor. Sosyalistler, komünistler bu çağrıya duyarsız kalamaz ve öncülük etmek zorundadır. AKP gitmelidir ve işçi sınıfının mücadelesi sonrasında da devam edecektir” dedi.

(...)

“KOMÜNİSTLER, SOSYALİSTLER SANDIĞA GİDİP AKP’YE DUR DİYECEK”

Partimiz Türkiye İşçi Partisi’nin görüşünü birçok kez ifade etmiştik. Bu basın toplantısı vasıtasıyla son defa kamuoyuyla paylaşmak istiyoruz.

Türkiye’nin 17 yıllık AKP iktidarında bir karanlığa boğulmaya çalışılmaktadır. AKP-Saray iktidarında hakkını arayan işçiler yerlerde tekmelenmiş, grevleri yasaklanmış, barış savunucuları tutuklanmış, halklar birbirine düşman edilmiş, tren katliamlarında çocuğunu kaybeden annelere ‘şov yapıyorsunuz’ denilmiştir.

Sadece İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde yahut şu içinde bulunduğumuz Meclis binasında yapılan israf, makam araçları, gerici derneklere, yandaş kurumlara aktarılan halkın paraları değil; İktidarda yer tutmuş her bir yönetici, cumhurbaşkanından, bakanına, belediye başkanına, köşe yazarına, özel şoförüne, çanak yalayıcısına kadar kendilerini ihya ettikleri bir rant düzeni kurmuşlarıdır.

Halkımız 17 yıllık AKP karanlığına dur diyor. Sosyalistler, komünistler bu çağrıya duyarsız kalamaz ve öncülük etmek zorundadır. Biz sosyalistler komünistler de halkımızla birlikte AKP’ye dur diyeceğiz. AKP-Saray iktidarı yıkılacak ve kurtuluş umudu buradan filizlenecektir. AKP gitmelidir ve işçi sınıfının mücadelesi sonrasında da devam edecektir.

Her kim gider ve yerine kim gelirse gelsin işçi sınıfının eşitlik, özgürlük mücadelesi ne yeni başlamıştır ne de Pazar günü son bulacaktır. AKP’yi devireceğiz ve sosyalist iktidar mücadelemizi geriye düşürmeden sürdüreceğiz.”

https://www.abcgazetesi.com/turkiye-isci-partisi-23-haziran-kararini-acikladi-sosyalistler-komunistler-21899Cvp:
Yazan Cevap içeriği
Üye Profili boşluk
melnur
[ Gelenek ]
Kurucu
Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi: 02.08.2013
İleti Sayısı: 7.355
Konum: İstanbul
Durum: Forumda Değil
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder

13 kere teşekkür edildi.
11 kere teşekkür etti.
Cevap Yazan: melnur
Cevap Tarihi: 22.06.2019- 10:34


Türkiye İşçi Partisi'nden 23 Haziran açıklaması: Faşizme karşı tarafız!

Türkiye İşçi Partisi, 23 Haziran'da yenilenecek olan İBB Başkanlığı seçimlerine ilişkin yayınladığı açıklamada "Tüm İstanbullu yurttaşlarımızı 23 Haziran'da İstanbul'un seçilmiş Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na oy vermeye çağırıyoruz" dedi

Resim Ekleme

Türkiye İşçi Partisi (TİP), Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) 31 Mart'ta yapılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini iptal etmesi üzerine 23 Haziran'da yenilenecek olan seçime ilişkin bir açıklama yayınladı. TİP, "Faşizme karşı tarafız" başlığıyla yayınladığı açıklamada, "Tüm İstanbullu yurttaşlarımızı 23 Haziran'da İstanbul'un seçilmiş Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na oy vermeye çağırıyoruz" dedi.

Yapılan açıklamanın tamamı şu şekilde:

"FAŞİZME KARŞI TARAFIZ!
Türkiye İşçi Partisi memleketimiz ve emekçi halkımız için giderek daha da yakıcı hale gelen tehlikenin farkındadır. Kişisel ikbalini yurttaşlarımızın çıkarlarının üzerinde tutan Saray iktidarı, Türkiye'yi adım adım karanlığa doğru sürüklemektedir.

Bu koşullarda yapılacak olan 23 Haziran’daki İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi, bir belediye seçimi olmaktan çoktan çıkmış durumdadır. 23 Haziran’da yapılacak seçim, Türkiye’nin Saray Rejimi tarafından mahkum edildiği karanlığın yırtılması ve ülkemizin gerici-faşizan iktidardan kurtulması için yürütülen mücadelede yeni bir evrenin başlangıcı olacaktır. 23 Haziran seçimi, halkın demokratik kazanımlarına ve özgürlüğüne sahip çıkma veya faşizme teslim olma tercihleri arasında yapılacaktır.
Türkiye İşçi Partisi, Türkiye’yi 17 yıldır kendi çiftliğine çevirmiş bulunan Saray iktidarının 23 Haziran seçimi ile yıkılacağını veya çökeceğini düşünmemektedir. Saray Rejimi’nin yıkılması zorlu bir mücadeleyi gerektirmektedir ve görünen o ki, bu mücadele evresi 23 Haziran ertesinde tüm çıplaklığıyla ortaya çıkacaktır. Demokratik kazanımların, özgürlük ve adalet mücadelesinin, Saray'dan gelebilecek yeni saldırılar karşısında daha güçlü olabilmesi için de 23 Haziran'da taraf olunması gerekir.

Türkiye İşçi Partisi tarihsel sorumluluğunun farkındadır. Türkiye İşçi Partisi faşizme karşı mücadeleye kayıtsız kalınamayacağının bilincindedir.

Biliyoruz ki, Saray Rejimi’ni yıkacak ve ülkemizden def edecek yegane güç, işçi ve emekçilerin bağımsız, kararlı ve uzlaşmaz mücadelesidir. Türkiye İşçi Partisi’nin bağlı ve ait olduğu tek mücadele de budur.
Emekçiler 23 Haziran'da ve sonrasında faşizme "dur" diyecek, eşitlik, özgürlük, kardeşlik ve emek mücadelesini böylece yükseltecektir.

Tüm İstanbullu yurttaşlarımızı 23 Haziran'da İstanbul'un seçilmiş Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na oy vermeye çağırıyoruz.

Saray yenilecek, özgürlük kazanacak!"

https://ilerihaber.org/icerik/turkiye-isci-partisinden-23-haziran-aciklamasi-fasizme-karsi-tarafiz-99561.htmlYeni Başlık  Cevap Yaz
 Toplam 2 Sayfa:   Sayfa:   «ilk   <   1   [2] Forum Ana Sayfası

 


 Bu konuyu 1 kişi görüntülüyor:  1 Misafir, 0 Üye
 Bu konuyu görüntüleyen üye yok.
Konuyu Sosyal Ortamda Paylas
Benzer konular
Başlık Yazan Cevap Gösterim Son ileti
Konu Klasör TKH ve seçimler üzerine... melnur 4 805 20.04.2019- 02:22
Konu Klasör CHP üzerine... melnur 5 1031 27.02.2019- 08:53
Konu Klasör 'Faşizm' üzerine birkaç not... melnur 0 273 26.05.2019- 08:28
Konu Klasör Solcu olmak üzerine... melnur 2 296 24.09.2019- 06:38
Konu Klasör TKP'nin seçimlerdeki stratejisi üzerine... melnur 5 550 13.04.2019- 04:02
Etiketler   Bir,   kez,   daha,   seçimler,   solumuz,   üzerine.
SOL PAYLAŞIM
Yasal Uyarı
Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi info@solpaylasim.com adresine yollayabilirsiniz.
Forum Mobil RSS