SolPaylaşım  
Ana Sayfa  |  Yönetim Paneli  |  Üyeler  |  Giriş  |  Kayıt
 
OTURUYORSAN KALK; AYAKTAYSAN YÜRÜ; YÜRÜYORSAN KOŞ!
Yurt ve dünya sorunlarına soldan bakan dostlar HOŞGELDİNİZ .Foruma etkin katılım yapabilmeniz için KAYIT olmalısınız.
Yeni Başlık  Cevap Yaz
Kadıköy Yoğurtçu Parkı’nda 23 Haziran seçimleri için büyük buluşma...           (gösterim sayısı: 606)
Yazan Konu içeriği
Üye Profili boşluk
melnur
[ Gelenek ]
Kurucu
Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi: 02.08.2013
İleti Sayısı: 8.171
Konum: İstanbul
Durum: Forumda Değil
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder

17 kere teşekkür etti.
24 kere teşekkür edildi.
Konu Yazan: melnur
Konu Tarihi: 15.06.2019- 19:01


Kadıköy Yoğurtçu Parkı’nda 23 Haziran seçimleri için büyük buluşma
Resim Ekleme

Sosyalistlerin, demokratların bağımsız, İstanbul halkının özne olduğu bir seçim çalışması yapmak üzere İstanbul Seninle Kazanacak sloganı etrafında bir araya geldiği ve gönüllü katılımlarla ilerleyen inisiyatif İstanbul’un yaklaşık 25 ilçesinde 23 Haziran seçimleri için çalışmalarını sürdürüyor.

Sosyalistlerin, demokratların İstanbul halkının özne olduğu bağımsız bir seçim çalışması yapmak üzere bir araya geldiği İstanbul Seninle Kazanacak, 16 Haziran’da Kadıköy Yoğurtçu Parkı’nda büyük bir buluşma düzenliyor.

“İstanbul için, kazanmak için buluşuyoruz” etkinliği 16 Haziran’da Kadıköy Yoğurtçu Parkı’nda saat 17.00’da gerçekleşecek buluşmaya Cahit Berkay ve Mustafa Kemal Çokşen ile bandosu da müzikleri ile katılacak.


Buluşmaya ayrıca İstanbul milletvekilleri Oya Ersoy, Erkan Baş, Hatay Milletvekili Barış Atay, DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, KHKlı olduğu için YSK tarafından mazbatası verilmeyen Hakkari Belediyesi Eş Başkanı Seher Kadiroğlu Ataş, oyuncu Volkan Yosunlu’nun yanı sıra ve İstanbul’da süren kent ve doğa mücadelelerinden, emek hareketinden, adalet mücadelesinden, kadın hareketinden, mühendis, mimar, şehir plancıları ve plaza çalışanları inisiyatiflerinden, gazetecilerden katılım olacak.

https://ilerihaber.org/icerik/kadikoy-yogurtcu-parkinda-23-haziran-secimleri-icin-buyuk-bulusma-99307.html
Bu ileti en son melnur tarafından 15.06.2019- 19:01 tarihinde, toplamda 1 kez değiştirilmiştir.
Cvp:
Yazan Cevap içeriği
Üye Profili boşluk
melnur
[ Gelenek ]
Kurucu
Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi: 02.08.2013
İleti Sayısı: 8.171
Konum: İstanbul
Durum: Forumda Değil
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder

24 kere teşekkür edildi.
17 kere teşekkür etti.
Cevap Yazan: melnur
Cevap Tarihi: 17.06.2019- 11:05


İstanbullular Yoğurtçu Parkı'ndan seslendi: İstanbul seninle güzel olacak

Oylarına, emeklerine, İstanbul'a sahip çıkan, 'İstanbul Seninle Kazanacak' diyen yüzlerce İstanbullu Yoğurtçu Parkı'nda bir araya geldi.

Resim Ekleme

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından haksız ve hukuksuz bir şekilde İstanbul seçimlerinin iptal edilmesinin ardından, seçimlere kısa bir süre kala, İstanbul halkı oylarına, emeklerine, İstanbul'a sahip çıkmak için Yoğurtçu Parkı’nda bir araya geldi.

'İstanbul Seninle Kazanacak' etkinliğine Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Erkan Baş ve Hatay Milletvekili Barış Atay'ın yanı sıra Halkların Demokratik Partisi (HDP) Milletvekili Ahmet Şık, Devrimci İşçiler Sendikası Konfederasyonu (DİSK) Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, DİSK Basın-İş Genel Başkanı Faruk Eren, Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile işine son verilen Barış Akademisyeni Zeynep Tül Akbal katıldı.

İstanbul işçilerle, kadınlarla, gençlerle, mücadeleyle kazanacak diyenlerin etkinliği Mustafa Kemal Çokşen Bandosu'nun sahne almasıyla başladı.

Resim Ekleme

'GECELERİNDE AÇ YATILMAYAN BİR ÜLKE YARATACAĞIZ'

DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, "15-16 haziranın 49.yılında hepinizi coşkuyla umutla selamlıyorum" diyerek konuşmasına başladı. Çerkezoğlu, "İşçiler, emekçiler, kadınlar, gençler biliyoruz ve inanıyoruz ki biz, ellerinizi birleştirip ayağa kalktığımızda gündüzlerinde sömürülmeyen gecelerinde aç yatılmayan bir ülke yaratacağız. Emeğin Türkiyesini de kuracak olan bu ülkenin gerçek sahipleri olan işçileridir emekçileridir" ifadelerini kullandı. Çerkezoğlu, "23 Haziran'da emeğin haklarını, ikinci sınıf yurttaş olarak görülen kadınlar olarak geleceğimizi oylayacağız" şeklinde konuştu.

'İSTANBUL'U, TÜRKİYE'Yİ HAKİKATLE, GAZETECİLERLE KAZANACAĞIZ'

DİSK Basın-İş Genel Başkanı Faruk Eren, gazeteci Faruk Bildirici'nin ortaya çıkardığı 'Kabataş yalanı' olarak bilinen Gezi sürecindeki yalan haberlerin yandaş medya tarafından kendi sitelerinden kaldırıldığını belirterek başladığı konuşmasına "20 küsür yıldır İstanbul'u 17 yıldır Türkiye'yi yalanla yönetiyorlar, yalanlarını sürdürebilmek için medyanın yüzde 99'unu ele geçirdiler ama bu bile yetmiyor" diye konuştu. Eren, "Onlarca gazeteci hapiste ama her türlü baskıya rağmen, halka gerçekleri ulaştırmaya çalışan gazeteciler var. İstanbul'u, Türkiye'yi hakikatle, gazetecilerle kazanacağız" dedi.

'YILMIYORUZ, UMUTLUYUZ, KAZANACAĞIZ'

Barış Akademisyenleri adına Zeynep Tül Akbal konuşmasında, "Bir dilekçeye imza attık, talebimiz 'Barış'tı, 2016 yılının Ocak ayından itibaren hedef gösterildik ve davalar açıldı. Bir çok arkadaşımız hakkında hukuksuz davalar açıldı ama yılmıyoruz, gerçekten umutluyuz çünkü biz haklıyız, kazanacağız" ifadelerine yer verdi.

'BİZ KADINLAR OLARAK AKP'DEN SADECE KADIN DÜŞMANI POLİTİKALAR GÖRDÜK'

'İstanbul Seninle Kazanacak' etkinliğinde kadınlar adına "İrademizi, yok sayan ,gasp eden, İstanbullular olarak, verdiğimiz kararları yok sayanlara karşı buradayız, bir aradayız" diyerek konuşmasına başlayan Meltem Kolgazi, "Daha önceki seçim döneminde de söylemiştik şimdi de söylüyoruz, kadınların iradesini, seçimlerini yok sayanlardan hesap soracağız, kadınlar olmadan, kadınlar için ve kadınlarla beraber üretilmeyen bir belediyecilik asla olamaz" dedi. Kolgazi, "Kadınlar, kadın dostu, kadınlar için kendilerini rahat ve güçlü hissedecekleri kentler istiyorlar, kentlerde yaşamak ve üretmek istiyoruz. 17 yıllık iktidarında, 25 yıllık belediyeciliğinde, biz İstanbullu kadınlar olarak AKP'den sadece ve sadece kadın düşmanı politikalar gördük. Kadın düşmanı, şiddetle anılan bir İstanbul'a tanık olduk, biz kadınlar olarak gerçekten güvende dolaşabileceğimiz bir İstanbul istiyoruz" ifadelerini kullandı.

BARIŞ ATAY: 'BİZ HAKLIYIZ, HALKIZ, BİZ KAZANACAĞIZ'

Yoğurtçu Parkı'na gelen İstanbulluları selamlayarak konuşmasına başlayan TİP Hatay Milletvekili Barış Atay, "Her yerde bağırdığımız 'İstanbul Seninle Kazanacak' sloganı alelade sadece pazar günü yapılacak olan seçimi işaret eden boş bir laftan ibaret değil, İstanbul seninle kazanacak derken sadece bir yerel seçimi kazanmaktan ibaret değil, bu ülkenin devrimcileri, ilericileri, sosyalistleri, geleceğimizi kazanmak için başlattığımız bir mücadelenin fitilini ateşleyecektir o gün ve hep birlikte yan yana ve orada omuz omuza olacağız" açıklamalarında bulundu. TİP Milletvekili Atay, "Biz İstanbul seninle kazanacak dedik, İstanbul bizimle kazanacak, hep beraber kazanacağız dedik, siz İstanbul'u kaldırın, yanına yaşadığınız ilin, ilçenin, mahallenin adını koyun, İstanbul seninle kazanacak yerine, Soma'da madenciler kazanacak deyin, Aladağ'da küçücük kızlar kazanacak deyin, Rabia Naz kazanacak deyin, Çorlu'da aileler kazanacak deyin, 10 Ekim'de hayatını kaybeden devrimciler kazanacak deyin, bu ülkede zulüm gören, ötekileştirilen, yok sayılan, yanyana oldukları zaman ne yapacakları konusunda hiçbir fikirleri olmayan, bu iktidara gününü gösterecek olan halk kazanacak deyin. Onlar güçlü olabilir ama biz haklıyız, halkız ve biz kazanacağız" diye konuştu.

Etkinlikte 23 Haziran'da tekrarlanacak olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde oylara sahip çıkmak için gönüllü müşahitlik masası kuruldu.

Resim Ekleme


https://ilerihaber.org/icerik/istanbullular-yogurtcu-parkindan-seslendi-istanbul-seninle-guzel-olacak-99359.htmlYeni Başlık  Cevap YazForum Ana Sayfası

 


 Bu konuyu 1 kişi görüntülüyor:  1 Misafir, 0 Üye
 Bu konuyu görüntüleyen üye yok.
Konuyu Sosyal Ortamda Paylas
Benzer konular
Başlık Yazan Cevap Gösterim Son ileti
Konu Klasör TKP'den üç ilde büyük buluşma çağrısı: 2020'yi kazanmak için... melnur 6 544 05.01.2020- 08:35
Konu Klasör ''Öcalan'dan AKP'ye İstanbul seçimleri teklifi...'' melnur 3 715 22.06.2019- 07:35
Konu Klasör Bilimsel ve dinsel düşünce biçimleri uzlaşabilir mi? melnur 2 357 04.02.2020- 04:29
Konu Klasör 'Kadınlar Karl Marx’a ne borçludur?' melnur 1 801 10.03.2019- 04:59
Konu Klasör 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü... melnur 2 1793 08.03.2020- 07:17
Etiketler   Kadıköy,   Yoğurtçu,   Parkı’nda,   Haziran,   seçimleri,   için,   büyük,   buluşma.
SOL PAYLAŞIM
Yasal Uyarı
Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi info@solpaylasim.com adresine yollayabilirsiniz.
Forum Mobil RSS