SolPaylaşım  
Ana Sayfa  |  Yönetim Paneli  |  Üyeler  |  Giriş  |  Kayıt
 
OTURUYORSAN KALK; AYAKTAYSAN YÜRÜ; YÜRÜYORSAN KOŞ!
Yurt ve dünya sorunlarına soldan bakan dostlar HOŞGELDİNİZ .Foruma etkin katılım yapabilmeniz için KAYIT olmalısınız.
Yeni Başlık  Cevap Yaz
Komünistlerden 30 Ağustos mesajları...           (gösterim sayısı: 185)
Yazan Konu içeriği
Üye Profili boşluk
melnur
[ Gelenek ]
Kurucu
Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi: 02.08.2013
İleti Sayısı: 7.637
Konum: İstanbul
Durum: Forumda Değil
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder

11 kere teşekkür etti.
15 kere teşekkür edildi.
Konu Yazan: melnur
Konu Tarihi: 31.08.2019- 19:53


TKP'den 30 Ağustos açıklaması: İşgalcilere ve Saray'a karşı zafer kutlu olsun!

TKP, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları nedeniyle bir açıklama yayımladı. "Türkiye Sosyalist bir Cumhuriyetle yeniden ayağa kalktığında dünya bir kez daha değişecektir" denilen açıklamada, sömürünün geçerli olduğu bir ülkede bağımsız ya da egemen olunamayacağı vurgulandı.

Resim Ekleme
Türkiye Komünist Partisi (TKP), 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 97. yıl dönümü kutlamaları nedeniyle bir açıklama yayımladı.

Sömürünün geçerli olduğu bir ülkede bağımsız ya da egemen olunamayacağının vurgulandığı açıklamada, "30 Ağustos’u yaratanların bugüne bıraktıkları miras, ne olursa olsun boyun eğmemek ve zafere kadar ilerlemektir. Kimsenin kuşkusu olmasın, Türkiye Sosyalist bir Cumhuriyetle yeniden ayağa kalktığında dünya bir kez daha değişecektir" denildi.

TKP'nin "İşgalcilere ve Saray'a karşı zafer kutlu olsun" başlıklı açıklaması şöyle:

"30 Ağustos Anadolu’yu kuşatan emperyalist işgalcilere karşı zaferin kutlu günüdür. Ama yalnızca bu değil. 30 Ağustos, Birinci Dünya Savaşı’nı kazanan emperyalist ülkelerin herkese dayattığı dünya tasarımına vurulan en önemli darbelerden biridir. 1922’de mazlum Anadolu halkı değil işgalciler kazanmış olsaydı dünya haritası bambaşka bir şekil alacak, karanlık bir tablo ortaya çıkacaktı.

Anadolu halkı 30 Ağustos 1922’de Mustafa Kemal önderliğinde işgalcileri yenilgiye uğratmış, zaferden kısa bir süre sonra Türkiye bağımsız bir cumhuriyet olarak dünya sahnesindeki yerini almıştır. Söz konusu olan yalnız işgalcilere karşı değil Saray’a karşı, ömrünü tamamlamış padişahlığa karşı kazanılmış bir zaferdir.
Bu zaferin üzerinden 97 yıl geçti. Türkiye bugün yerli ve yabancı tekellerin işgali altındadır. Ülkenin bütün kaynakları büyük şirketlerin emrine verilmiş; akarsularımız, madenlerimiz, ormanlarımız, kıyılarımız gözünü kâr hırsı bürümüş sömürücüler tarafından yağmalanmıştır. Milyonlarca kişi bu şirketler tarafından her geçen gün daha da kötüleşen koşullarda çalıştırılmakta, karşılığında giderek erimekte olan ücretler almaktadır. Halkın yoksulluğu, bu şirketlerin zenginliğidir.

Evet, altını çize çize söylüyoruz: Bugün Türkiye tekeller tarafından işgal edilmiştir. Sömürünün geçerli olduğu bir ülke bağımsız ya da egemen olamaz. Güçlü emperyalist ülkelerin yayılmacı, talancı, işgalci planları karşısında kendisi yayılmacı, talancı, işgalci bir zihniyet tarafından yönetilen bir ülke yeni 30 Ağustoslar yaratamaz.

Dünyamız uluslararası tekellerin rekabet alanı haline gelmiştir. Toplumsal değil özel çıkarları temsil eden bu tekellerin hangi milletten olduğunun önemi yoktur. Onlar ele geçirilecek pazarlar, enerji kaynakları, sömürülecek ucuz işgücüne bakarlar. Vatan onlar için, işlerine geldiğinde kendi kasalarını korumak için ölüme yollayacakları milyonlardan başka bir anlam ifade etmez.  

Bizim içinse vatan tarihtir, kültürdür, doğadır, özgürce, kardeşçe ve eşitçe yaşamaktır, bağımsız ve egemen olmaktır. Bunu mutlaka elde edeceğiz.

30 Ağustos’u yaratanların bugüne bıraktıkları miras, ne olursa olsun boyun eğmemek ve zafere kadar ilerlemektir.

Kimsenin kuşkusu olmasın, Türkiye Sosyalist bir Cumhuriyetle yeniden ayağa kalktığında dünya bir kez daha değişecektir."

Türkiye Komünist Partisi
Merkez Komite


http://haber.sol.org.tr/turkiye/tkpden-30-agustos-aciklamasi-isgalcilere-ve-saraya-karsi-zafer-kutlu-olsun-269417
   
****
ÖDP'den 30 Ağustos mesajı

Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP), 30 Ağustos Zafer Bayramını bir mesaj yayımlayarak kutladı.

Resim Ekleme


ÖDP sosyal medya hesabından yayımlanan mesajda "Emperyalist işgale karşı kazanılan 30 Ağustos kutlu olsun. Mustafa Kemal önderliğinde yoksul Anadolu halkının azmiyle kazanılan bağımsızlık mücadelesini selamlıyoruz" denildi.

https://www.birgun.net/haber/odp-den-30-agustos-mesaji-266723Yeni Başlık  Cevap YazForum Ana Sayfası

 


 Bu konuyu 1 kişi görüntülüyor:  1 Misafir, 0 Üye
 Bu konuyu görüntüleyen üye yok.
Konuyu Sosyal Ortamda Paylas
Benzer konular
Başlık Yazan Cevap Gösterim Son ileti
Benzer konu yok
Etiketler   Komünistlerden,   Ağustos,   mesajları.
SOL PAYLAŞIM
Yasal Uyarı
Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi info@solpaylasim.com adresine yollayabilirsiniz.
Forum Mobil RSS