Menü Üye Giriş

Şifre Sıfırla · Kayıt Ol

 SOL PAYLAŞIM  »
 Forum Arşivi

Aziz Yıldırım: 'Ali İsmail Korkmaz' marşını kimse engelleyemez


Resim Ekleme
 

Fenerbahçe Başkanu Aziz Yıldırım katıldığı televizyon programında tribünlerde gezi sloganları atılmasının yaraftarların en doğal hakkı olduğunu söyledi.

Aziz Yıldırım'ın konuşmasının satırbaşları şöyle:

* Ben ceza evindeyken sayın Başbakan'a gidildi. Diğer partilere gidldi ve yeni yasa çıkarıldı. Sayın Başbakanı ve diğer katkısı olan partilere ve herkese teşekkür ediyorum. Şu an hür olmamı yasadaki değişikliğe bağlıyorum. Başta sayın Başbakan olmak üzere emeği olan herkese teşekkür ederim.

* Cezaevinden çıktıktan sonra Başbakan'a kimler gitti, ne anlattı... 17 Aralıktan sonra ben inanıyorum ki Başbakan bizi daha iyi anlıyordur. Başbakan bize tepkili olabilir, olmayabilir de. Ben duruşumla bir bireyim ve duruşumdan taviz vermem. Cumhuriyetçi, laik ve Atatükçü'yüz.

* Bu operasyonu yapanların kim olduğu belli isimlerini anmayalım. Ben hapishanedeyken bir grubun Fenerbahçe'yi ele geçirmeye çalıştığını söyledim. Bu cemaatti. Korkmadan çekinmeden ilk defa ben Silivri'de memleket elden gidiyor bu şike davası değil. Siyasi dedim.

* Cemaatten birileri yukarılarda bişey yok ama aşağılarda olabilir dedi. Hükümet kanadından da bize geldiler. Cemaatçilere sorduk kimden bunlar diye 'bizden değil' dediler. Ben hapisten çıkınca hükümete yakın birileri bize geldi 'bunu biz yapmadık' dedik. Ozaman bu bir Gladyo operasyonu dedim.

* Ben o zaman bu operasyonu yapanların cemaatçi olduklarını söylüyordum ama yine de cemaat diyorum. Ankaraya geldiğimde merak ediyorum 5. Daire kime bağlı, sayın Başbakan diyor ki kararın şu şekilde olması manidar dedi.

* O taraf biz yapmadık diyo bu taraf biz yapmadık diyo. Wall Street Journal'a verdiğim röportajda cemaat açıklamam yanlış anlaşıldı sadece.

* Ben ne cemaatin ne hükümetin operasyonu diyorum. 12 yıldır bu hükümet devam ediyor mu? Ak Parti hükümeti yüzde elli ile gelmiş halk destek veriyo muhatabımız hükümet. Konu ortada, iki tarafta kabul etmiyor. Genel kurul üyeleri ve taraftarların Fenerbahçeyi ligden düşürme düşüncesi oldu. Bu olaydan alnımızın akıyla çıkacağız.

* Aziz Yıldırım: Askere yakın olmamdan dolayı Ergenekon'a bağlamaya çalıştılar ama yapamadılar. Bizim için Atatürk değerleri önemlidir. Başbakan yasa ile ilgili iyilik yaptı teşekkür ederim. Kongrede Aydınlar'a Başbakan'la ne konuştun diye sordum, başbakan bunu yanlış anlamış.

* Rıdvan Dilmen Başbakan'ın yaptıkları konusunda çok biliyorsa kendisi çıksın anlatsın. Eğer ben şike yaptıysam Fenerbahçe ceza alır kurumlar ve şahıslar ayrılamaz. Camia olarak 3 yıldır dimdik ayaktayız.

* Statta bir küfür edilecekse, hakaret edilecekse buna karşıyım. Diyelim gezi ile ilgili 34. dakikada slogan atıyolar bu taraftarın en doğal hakkı. Ben seçim kararı aldım istifa diye bağırdılar. 'Ali İsmail Korkmaz' marşını kimse engelleyemez taraftar bunu söyleyebilir. Küfür yok hakaret yoksa problem yok. Burası padişahlık sistemi ile idare edilen bir yer değil. Başkan Ali Koç'ta olabilir başka bir arkadaş ta olabilir.

sol

Tam Sürüme Geç »
 phpKF Mobil Android Uygulaması Kullanın [X]