Menü Üye Giriş

Şifre Sıfırla · Kayıt Ol

 SOL PAYLAŞIM  »
 Forum Arşivi
09.03.2016- 11:08

Komünist Kadınlar sokaklardaydı: Yaşasın 8 Mart, kahrolsun gericilik!

Komünist Kadınlar İstanbul, Ankara ve İzmir'de sokaklara çıkarak "Gericiler kaybedecek kadınlar kazanacak" dedi. Üç büyük kentin meydanlarında bildiri dağıtan Komünist Kadınlar, yaptıkları basın açıklamalarıyla da, "Kadın düşmanı yobaz AKP'ye karşı mücadelemiz, öfkemiz ve örgütlülüğümüzle büyüyor" mesajı verdiler.

Resim Ekleme

Komünist Kadınlar, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nde İstanbul, Ankara ve İzmir'de sokaklardaydı. "Gericiler kaybedecek kadınlar kazanacak" başlıklı bildiriyi dağıtan Komünist Kadınlar, üç büyük kentin meydan ve caddelerinde "Şeriata faşizme karanığa geçit yok" sloganı attılar.

Resim Ekleme

Resim Ekleme


İSTANBUL

Kadıköy Altyol Meydanı'nda toplanan kadınlar, "Gericiler kaybedecek kadınlar kazanacak" başlıklı bildiriyi dağıttılar. Altıyol Meydanı'nda bir basın açıklaması yapan Komünist Kadınlar, sık sık "Kadın düşmanı yobaz AKP" ve "Boyun eğme fetvacıdan hesap sor" sloganları attılar.

Resim Ekleme

ANKARA

Karanfil Sokak'tan başlayan yürüyüş boyunca "Gericiler kaybedecek kadınlar kazanacak" başlıklı bildiri dağıtıldı. Yoğun ilgi gören bildiri dağıtımı Kuğulu Park'ta sona erdi. Daha sonra burada bir etkinlik düzenlendi.

Resim Ekleme

İZMİR

Akşam saatlerinde Alsancak'ta buluşan Komünist Kadınlar çalışması üyeleri "Gericilik kaybedecek kadınlar kazanacak" başlıklı bildiriyi dağıttı.

Daha sonra ÖSYM önünde toplanan kadınlar, "Şeriata faşizme karanlığa geçit yok" sloganları atarak Alsancak Vapur İskelesi'ne yürüdü. Burada toplu halde vapura binen Komünist Kadınlar, Karşıyaka çarşı merkezinde de bildiri dağıtımına devam etti.

Resim Ekleme

Resim Ekleme

KOCAELİ
8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nde, Komünist Kadınlar tarafından Kocaeli'de de bir etkinlik düzenlendi.  

Kocaeli SES Şubesi'nde Komünist Parti'nin çağrısıyla gerçekleştirilen "Gericilik kaybedecek kadınlar kazanacak" başlıklı etkinlik ilgi gördü. Komünist Parti Merkez Komite üyesi Hande Gündoğdu'nun konuşmacı olarak katıldığı etkinlikte, kadınların AKP karanlığına boyun eğmeyecekleri vurgulandı. Komünist Parti MK Üyesi Hande Gündoğdu, konuşmasında, kadınların kurtuluşunun tek yolunun sosyalizmde olduğunu belirterek, tüm emekçileri sosyalist Türkiye için örgütlü mücadeleye çağırdı.

Resim Ekleme

ESKİŞEHİR
8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nde, Komünist Kadınlar Eskişehir sokaklarındaydı. Komünist Kadınlar'ın dağıttığı "Gericilik kaybedecek kadınlar kazanacak"   bildirisine yurttaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Resim Ekleme

SAMSUN
Komünist Kadınlar'ın çağrısıyla Samsun'da 6 Mart Pazar günü gericilik karşıtı bir etkinlik gerçekleşti. Dinsel bağnazlığa karşı Sovyet kadın afişlerinin sergilendiği toplantı salonunda Cerattepe ve Haziran direnişinden kadınların resimleri de yer aldı.

Resim Ekleme

Tam Sürüme Geç »
 phpKF Mobil Android Uygulaması Kullanın [X]