SolPaylaşım  
Ana Sayfa  |  Yönetim Paneli  |  Üyeler  |  Giriş  |  Kayıt
 
OTURUYORSAN KALK; AYAKTAYSAN YÜRÜ; YÜRÜYORSAN KOŞ!
Yurt ve dünya sorunlarına soldan bakan dostlar HOŞGELDİNİZ .Foruma etkin katılım yapabilmeniz için KAYIT olmalısınız.
Yeni Başlık  Cevap Yaz
 Toplam 51 Sayfa:   Sayfa:   «ilk   <   48   49   50   [51] 
Cvp:
Yazan Cevap içeriği
Üye Profili boşluk
abbas
[ emeğin gücü ]

Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi: 21.12.2013
İleti Sayısı: 830
Konum: Ankara
Durum: Forumda Değil
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder


Cevap Yazan: abbas
Cevap Tarihi: 14.01.2016- 20:52


Alıntı Çizelgesi: veda yazmış

Herkes işine ve önüne bakacak,boyunu aşan işlere bulanmayacak.
Sen kimsinde ,hangi bilgi ve birikiminle,SP yi nitel anlamda eleştiribiliyorsun???
SP farklı formatıyla vede değişmeyen,kararlılıkla sürdürdüğü çizgisiyle,ilkelerinden taviz vermeyen bir tartışma ve paylaşım platformudur.
Kürt Sorunu ile ilgili bakışı da geçmişte neyse,bugünde aynıdır.
Geçmişte de Kuyrukçuluğa karşı cıkmıştır,bugünde Kuyrukçuluğa karşı çıkmaktadır.
Geçmiştede,Sosyal Şovenizme karşı çıkmıştır,bugünde karşı çıkmaktadır.
SP ne Sosyal Şovenlerden, ne de Kuyrukçulardan yanadır.
İçinde artık, sol içersinde bile sayılması,sola hakaret olan,surda,silopide uygulanan katliam sonrası yaşamlarını yitiren insanların cenazelerinin yerlerde sürünmesine bile savaşlarda olur böyle şeyler diyecek kadar,insanlık giysisini üzerinden çıkaran SOSYAL FAŞİST Perinçek ve yandaşlarını barındıran bir forumun SP ye söz etmesi KOMEDİDEN başka bir şey değildir.İçinde artık, sol içersinde bile sayılması,sola hakaret olan,surda,silopide uygulanan katliam sonrası yaşamlarını yitiren insanların cenazelerinin yerlerde sürünmesine bile savaşlarda olur böyle şeyler diyecek kadar,insanlık giysisini üzerinden çıkaran SOSYAL FAŞİST Perinçek ve yandaşlarını barındıran bir forumun SP ye söz etmesi KOMEDİDEN başka bir şey değildir. diyen arkadaş çoluk çocuğu bomba yüklü kamyonlarla ve uzun manlulu silahlara öldürenleri savunanlar ne oluyor, onlar faşistin hangi türüne giriyor, bir yorumun var mı?

http://www.solpaylasim.com/k6165-diyarbakir-da-bombali-saldiri-6-olu-43-yarali.htmlCvp:
Yazan Cevap içeriği
Üye Profili boşluk
melnur
[ Gelenek ]
Kurucu
Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi: 02.08.2013
İleti Sayısı: 8.799
Konum: İstanbul
Durum: Forumda Değil
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder

40 kere teşekkür edildi.
33 kere teşekkür etti.
Cevap Yazan: melnur
Cevap Tarihi: 25.09.2018- 04:12


mao'nun "yüz çiçek açsın, bin fikir yarışsın" sözü fikir hürriyetini anlatır. bu sözü herkes kullanır ama fikir hürriyetini savunan azdır. solda da bu konu maalesef pek gelişmemiş ve çok samimi biçimde benimsenememiştir.

Bir bakıma ''düşüncelerini benimsemiyorum ama onları söyleyebilmen için ne gerekiyorsa   yaparım.'' klasik ezberiyle aynı söylem. AKP'nin dinci bir faşizmi kurumlaştırmaya çalıştığı koşullarda AKP'den yana ve sol karşıtlığı çerçevesinde savunanlara özgürlük ve demokratlık adı altında izin vermenin neresi savunulabilir? Böyle bir lüksümüz o zaman da yoktu, şimdilerde de yok ve olmamalı. Liberal safsataların ülkeyi içine soktuğu durumda büyük bir payı olduğu sanırım başımıza gelen felaket karşısında anlaşılırlık kazanmıştır. Bu liberallerle birlikte kuyrukçuların   bir zamanlar aynı saflarda olduğunu hiç unutmayalım. Ufuk Uraslarla, Baskın Oranlarla, TARAF ve Altan biraderlerle kol kola girenler ulusalcılar değildi, bunlarla kol kola girenlerin kendileri gibi davranmayan hemen her siyaseti ulusalcı, sosyal şoven ve neo-faşist olarak nitelemesinin üzerinden asırlar geçmedi. Çok yakın bir tarihte gerçekleşti bu olan bitenler. Şimdilerde akıllarınca   AKP karşıtı bir pozisyon almaları bu iki grubun bir zamanlar farklı pozisyon aldıklarını ve AKP'ye karşı mücadele ettiklerini göstermiyor. Kürt hareketinin pozisyonu nasılsa onlar da öyle hareket ediyorlardı. Bakmayın şimdilerde ''biz kuyrukçu değiliz'' demelerine, Kürt hareketi boykot kararı mı alıyor, onların da siyasi tavırları boykot oluyordu; kürt hareketi seçimlere mi giriyor, ''hadi oylar HDP'ye'' diyorlardı. Sol sempatizanları Kürt hareketine yamamayı solculuk sanıyorlardı. İnternetten buldukları ve anlamlarını bir türlü kavrayamadkları alıntıları UKKTH bağlamında savunanlar da yine bunlardı. Sn.owert'in adını verdiği bu üç forum da aynı çizgilerini bugün sürdürüyorlar. Değişen hiçbir şey yok. Kaçak'ın da hatasını anladığını ve anlayacağını sanmıyorum. Kuyrukçuların ''ben kuyrukçu değilim'' demesi gibi o da ülkeyi bu hale getiren söz ve eylemlerin savunulmasını çok matah bir şey sanmaya devam ediyordur. Yapısı öyleydi.

Bu ülke bu cendereden eninde sonunda sıyrılacak ve sözde solculuk, enternasyonalizm veya komün anlayışı üzerinden kuyrukçuluk yapmayı ya da özgürlük ve liberallik üzerinden demokrasicilik oynamayı aşacaktır. Bir zamanlar hep birlikteydiler, ve hiç kuşkunuz olmasın Kürt hareketi ile AKP arasında biraz yumuşama olsun, yine ulusalcılık, neo-faşizm, sosyal şoven saçmalıkları ile özgürlük, barış ve demokrasi hayalciliği aynı potada savunulmaya ve önümüze konulmaya devam edecektir.

Bu yüzden yaşananları hiç unutmamak gerek.
Hiç!Yeni Başlık  Cevap Yaz
 Toplam 51 Sayfa:   Sayfa:   «ilk   <   48   49   50   [51] Forum Ana Sayfası

 


 Bu konuyu 1 kişi görüntülüyor:  1 Misafir, 0 Üye
 Bu konuyu görüntüleyen üye yok.
Konuyu Sosyal Ortamda Paylas
Benzer konular
Başlık Yazan Cevap Gösterim Son ileti
Konu Klasör FETÖ’nün siyasi ayağı ve sözde enternasyonal forumlarımız... melnur 7 977 12.03.2020- 05:24
Konu Klasör Toplayın içkileri Suat Kılıç geliyor! özgür 0 3758 12.10.2013- 10:36
Konu Klasör Kaçak'dan Veda... Kaçak 6 3084 06.10.2013- 13:44
Konu Klasör Veda'nın bir türlü anlayamadığı... melnur 18 5274 05.11.2018- 16:04
Konu Klasör Veda'dan Aydın müsvetteleri ... melnur 8 2380 15.10.2017- 20:42
Etiketler   EFSP,   forumları,   suat,   Veda
SOL PAYLAŞIM
Yasal Uyarı
Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi info@solpaylasim.com adresine yollayabilirsiniz.
Forum Mobil RSS