SolPaylaşım  
Ana Sayfa  |  Yönetim Paneli  |  Üyeler  |  Giriş  |  Kayıt
 
OTURUYORSAN KALK; AYAKTAYSAN YÜRÜ; YÜRÜYORSAN KOŞ!
Yurt ve dünya sorunlarına soldan bakan dostlar HOŞGELDİNİZ .Foruma etkin katılım yapabilmeniz için KAYIT olmalısınız.
Yeni Başlık  Cevap Yaz
AKP hükümetinin hiçbir meşruiyeti kalmamıştır           (gösterim sayısı: 1.520)
Yazan Konu içeriği
Üye Profili boşluk
umut
[ umut yarın ]
Yasaklı
Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi: 12.09.2013
İleti Sayısı: 3.105
Konum: Gizli
Durum: üye uzaklaştırılmış
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder


Konu Yazan: umut
Konu Tarihi: 06.01.2014- 18:15


Sol Cephe'den açıklama: AKP hükümetinin hiçbir meşruiyeti kalmamıştır

Resim Ekleme


Sol Cephe yayınladığı açıklamayla AKP hükümetinin kendisiyle birlikte iktidara yerleşen güçlerle beraber topluca iflas ettiğini belirtti.

(soL - Haber Merkezi) Sol Cephe yayınladığı açıklamayla AKP hükümetinin kendisiyle birlikte iktidara yerleşen güçlerle beraber topluca iflas ettiğini belirtti.

Sol Cephe'nin açıklamasının tam metni şu şekilde:


AKP HÜKÜMETİNİN HİÇBİR MEŞRUİYETİ KALMAMIŞTIR

AKP hükümeti on bir yılı aşkın bir süre boyunca uyguladığı gerici ve halk düşmanı politikalarının ardından büyük bir bunalımın içine yuvarlanmıştır. Erdoğan başkanlığındaki hükümetin meşruiyet bunalımı olarak ortaya çıkan bu kriz, ne tek başına yolsuzluklarla ne de yargı sistemindeki mutlak tıkanmayla açıklanabilir. AKP hükümeti, kendisiyle birlikte iktidara yerleşen güçlerle beraber, bir bütün olarak iflas etmiştir.

Toplumun dinamik kesimlerinin neredeyse tümünün ortak iradesi anlamına gelen Haziran Ayaklanması, siyasi iktidarın uygulamaları konusunda halkın açık reddiyesi olduğu gibi, bugünkü krizin temel nedenlerindendir. Başka bir deyişle, çıkmakta olan hükümet bunalımı, suç ortağı, pişkin cemaatin değil, Haziran Direnişi’ni gerçekleştiren halkın eseridir. İnsanların yaşam biçimlerine karışılması, kamusal alanların ve çevrenin piyasa çıkarları uğruna yıkıma uğratılması, saldırgan ve Amerikancı dış politika pratiği halkın ördüğü barikata çarpmıştır.

Fethullah Gülen cemaati ile Erdoğan arasında süregelen ve giderek şiddetlenen gerilim, bu büyük çöküşten bağımsız bir biçimde ele alınamaz. Büyük gerici projeyi Erdoğan’sız sürdürme girişimleri ya da sorumluluğu şu veya bu cemaatin üzerine atarak AKP’yi aklama çabaları, krizin şiddetini azaltma ve bugünkü işbirlikçi, dinci, piyasacı rejimi ayakta tutma çabalarının ürünüdür.

Sol Cephe, halkımızı AKP hükümetinin demagojisine karşı uyanık olmaya, Erdoğan’ın krizi hafifleterek kendini kurtarma girişimlerini boşa çıkarmaya çağırır.

Sol Cephe, halkımızı siyasi iktidarın işlenen bir dizi suçun ve hukuk terörünün tüm sorumluluğunu suç ortağı olan cemaatin üzerine yıkarak kendini kurtarma çabalarını boşa çıkarmaya çağırır.

Sol Cephe, halkımızı geçtiğimiz yaz aylarında toplumun büyük kesiminin ortak talebi haline gelen “Hükümet İstifa” sloganını, bu kez sonuç alınıncaya dek daha güçlü bir biçimde yeniden yükseltmeye çağırır.

Sol Cephe, halkımızı cemaatlerle işbirliğinin çare olarak gösterilmesine, tarikat örgütlenmelerinin ve onların kirli faaliyetlerinin meşrulaştırılmasına engel olmaya çağırır.

Sol Cephe, halkımızı Türkiye’deki siyasi dengeleri bir an önce emekçi sınıflar lehine değiştirmek için Sol Cephe’de buluşmaya çağırır.

SOL CEPHEYeni Başlık  Cevap YazForum Ana Sayfası

 


 Bu konuyu 1 kişi görüntülüyor:  1 Misafir, 0 Üye
 Bu konuyu görüntüleyen üye yok.
Konuyu Sosyal Ortamda Paylas
Benzer konular
Başlık Yazan Cevap Gösterim Son ileti
Benzer konu yok
Etiketler   AKP,   hükümetinin,   hiçbir,   meşruiyeti,   kalmamıştır
SOL PAYLAŞIM
Yasal Uyarı
Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi info@solpaylasim.com adresine yollayabilirsiniz.
Forum Mobil RSS