SolPaylaşım  
Ana Sayfa  |  Yönetim Paneli  |  Üyeler  |  Giriş  |  Kayıt
 
OTURUYORSAN KALK; AYAKTAYSAN YÜRÜ; YÜRÜYORSAN KOŞ!
Yurt ve dünya sorunlarına soldan bakan dostlar HOŞGELDİNİZ .Foruma etkin katılım yapabilmeniz için KAYIT olmalısınız.
Yeni Başlık  Cevap Yaz
Binlerce yurttaş Meclis'e yürüdü           (gösterim sayısı: 2.645)
Yazan Konu içeriği
Üye Profili boşluk
abbas
[ emeğin gücü ]

Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi: 21.12.2013
İleti Sayısı: 830
Konum: Ankara
Durum: Forumda Değil
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder


Konu Yazan: abbas
Konu Tarihi: 13.02.2014- 22:48


Binlerce yurttaş Meclis'e dayandı: Barikatın ardı Meclis!

Resim Ekleme

Meclisten gecen torba yasayla beraber ÖGM'ler kaldırılırken kararın Ergenekon, Balyoz, Askeri Casusuluk gibi düzmece delillerle açılan davaları kapsamaması ve yurtseverlerin zindanlarda kaderine terkedilmesine yurttaşlar razı olmadı. Binlerce yurttaş akın akın Ankara'ya aktı. Meclis kapılarına dayanan yurttaşlar "Yurtseverlere özgürlük istedi.

Güvenpark'tan Meclise doğru yürüyüşe geçen yurttaşlar, hep bir ağızdan Gençlik Marşı'nı söyleyerek, sloganlarla birlikte tüm Ankara sokaklarını inletti. Yürüyüş esnasında sokaklarda bulunan çamlara halkından yürüyüş kortejine büyük destek geldi, her geçen dakika kortej daha da büyüyerek meclise doğru ilerledi.

Meclis kapılarına dayanan yurtseverleri meclis önünde yoğun güvenlik önlemleriyle birlikte dört adet TOMA ve çevik kuvvet ekipleri karşıladı. Polis amirine TGB Genel Başkanı Çağdaş Cengiz meclis önünde açıklama yapmak istediklerini belirtti fakat olumsuz bir cevap aldı. Bunun üzerine Cengiz meclis önünü kuşatan kalabalığa demokratik haklarını kimsenin kısıtlayamayacağını söyleyerek, basın açıklaması yapmak üzere meclise doğru ilerleme çağrısında bulundu. Bu çağrı üzerine   barikatlara ilerleyen kalabalığa polis biber gazı ve TOMAlarla müdahale etti. Müdahaleye rağmen geri çekilmeyen, dağılmayan yurttaşlar "Faşizme Karşı Omuz Omuza", "Yurtseverler Çıkacak Hesap Soracak", "Mustafa Kemal'in Askerleriyiz" sloganlarıyla kararlılıklarını göstermeye devam ettiler.

"Milletin meclisini millete kapatmak en büyük suçtur. Meclis önünde basın açıklamamızı yaparak yetkililere seslenmek istiyoruz. Açın şu barikatları!" diyen Çağdaş Cengiz bu müdahalelerin, biber gazlarının kendilerini yıldırmayacağını belirterek "Meclise" sloganları attırdı.

Binlerce yurttaş barikatların önünde "Hırsız Tayyip Erdoğan", "Hırsız Var", "Hırsızlar Mecliste Yurtseverler Hapiste" sloganlarıyla Ankara'yı işletmeye devam etti.

Türkiye'nin dört bir tarafından Silivri'deki tutsaklara özgürlük için meclis önüne gelen yurttaşlara polis, ikinci kez TOMAlarından sıktıkları boyalı sular, gaz bombaları ve ses bombalarıyla çok sert müdahale etti. Müdahale esnasında polisin sert müdahalesine halk, büyük tepki gösterdi. Müdahale sonrası yurttaşlar TGB'nin öncülüğünde tekrardan barikatların önünde toplandı. Burada TGB Genel Başkanı Çağdaş Cengiz ve İşçi Partisi Genel Başkan Vekili Hasan Basri Özbey basın açıklamalarını gerçekleştirdiler.

Basın açıklaması sonrası Karanfil Sokakta kortej oluşturarak. "Gün Gelecek Devran Dönecek AKP Halka Hesap Verecek", "Atatürk Gençliği Görev Başında" sloganlarıyla Ankara sokaklarını inleterek, yurtseverler Sikivri zindanlarından çıkana kadar mücadelelerine devam edeceklerini ilan ederek, yürüyüşlerini gerçekleştirdiler.

AydınlıkCvp:
Yazan Cevap içeriği
Üye Profili boşluk
abbas
[ emeğin gücü ]

Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi: 21.12.2013
İleti Sayısı: 830
Konum: Ankara
Durum: Forumda Değil
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder


Cevap Yazan: abbas
Cevap Tarihi: 14.02.2014- 14:17


'Gözaltıyı adam gibi yaparsın!'

Resim Ekleme

Yurtseverlere özgürlük isteyen yurttaşlar 13 Şubat'ta Meclis kapılarına dayandı. Meclis önünde basın açıklaması yapmayak isteyen İşçi Partisi, Vardiya Bizde, TGB öncülüğündeki yurttaşlara polis çok sert müdahale etti. Tazyikli su, gaz ve ses bombaları kullanan polis ortalığı savaş alanına çevirdi. Polis saldırısı sırasında birçok yurttaş yaralandı. Ulusal Kanal ve Halk Tv muhabirleri de polisin bu sert müdahalesinden nasibini alarak yaralandı.

Polisin Akaylar kavşağındaki sert müdahalesinin ardından gözaltı işlemi de yapıldı. Bir yurttaş gözaltına alınırken kameralar kayıttaydı. Polislerin arasından tekme yokat dövülerek gözaltına alınan yurttaşın arkasından bir polisin "Çak, çak iyi çak" aslında her şeyi özetliyor. FOX Televizyonu Ana Haber Bülteni'nde Fatih Portakal duruma isyan etti ve bakın o görüntüleri nasıl ekrana getirdi.

Cvp:
Yazan Cevap içeriği
Üye Profili boşluk
abbas
[ emeğin gücü ]

Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi: 21.12.2013
İleti Sayısı: 830
Konum: Ankara
Durum: Forumda Değil
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder


Cevap Yazan: abbas
Cevap Tarihi: 14.02.2014- 14:21


''Bu sizin son barikatınız''

Resim Ekleme

Meclis önündeki polis barikatı, İşçi Partisi ve TGB önderliğinde yıkıldı. İP Genel Başkanvekili H. Basri Özbey, ''Size 8 Nisan'ları, 13 Aralık'ları hatırlatıyorum. Son kalan Gül-Gülen-Erdoğan barikatınızı da yıkacağız'' diye konuştu.

İşçi Partisi Genel Başkanvekili Hasan Basri Özbey: ''Biz sizden izin istemiyoruz. Çünkü siz gayri meşru bir hükümetsiniz. Siz gayri meşru AKP'nin polisisiniz. Bu sizin son barikatınız. Barikatlarınızı yıktık bunu da yıkacağız. Abdullah Gül, Tayyip Erdoğan, Fethullah Gülen iktidarını yıkacağız. Halka barikat kuranlardan birer birer hesap soracağız. Yüce Divan dosyanızda yazacak bu sıktığınız sular. Artık hiçbir güç Ergenekon ve Balyoz tutsaklarının cezaevlerinde kalmasını sağlayamayacak. Meclis'e sesleniyoruz. Adam gibi bir kanun çıkartın. Size, 13 Aralık'ı, 29 Ekim'i, 8 Nisan'ı hatırlatacağız. Bütün barikatlarınızı yıkıp Atatürk'ün iktidarını kuracağız. Size Tayyip Erdoğan mı emir verdi, kim emir verdi de bize gaz sıktınız. Tayyip Erdoğan da, onların kanunsuz emirlerine uyanlar da hesap verecek. Yurtseverler milletin gücüyle özgürlüklerine kavuşturacağız.''

Aydınlık
Bu ileti en son abbas tarafından 14.02.2014- 14:23 tarihinde, toplamda 1 kez değiştirilmiştir.
Yeni Başlık  Cevap YazForum Ana Sayfası

 


 Bu konuyu 1 kişi görüntülüyor:  1 Misafir, 0 Üye
 Bu konuyu görüntüleyen üye yok.
Konuyu Sosyal Ortamda Paylas
Benzer konular
Başlık Yazan Cevap Gösterim Son ileti
Konu Klasör Üzerindeki işçi tulumuyla meclise giremediler umut 0 1844 16.07.2014- 16:19
Konu Klasör On binlerce işçi AKP'yi protesto etti melnur 0 1708 16.02.2014- 03:18
Konu Klasör Binlerce TKP'li 22 Ocak'ta İstanbul'da buluşuyor melnur 0 2427 20.01.2017- 11:33
Konu Klasör Gündoğdu: 2,5 milyon evsiz, yüz binlerce ölü olur dayanışma 2 2597 17.08.2015- 21:12
Etiketler   Binlerce,   yurttaş,   Meclise,   yürüdü
SOL PAYLAŞIM
Yasal Uyarı
Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi info@solpaylasim.com adresine yollayabilirsiniz.
Forum Mobil RSS