SolPaylaşım  
Ana Sayfa  |  Yönetim Paneli  |  Üyeler  |  Giriş  |  Kayıt
 
OTURUYORSAN KALK; AYAKTAYSAN YÜRÜ; YÜRÜYORSAN KOŞ!
Yurt ve dünya sorunlarına soldan bakan dostlar HOŞGELDİNİZ .Foruma etkin katılım yapabilmeniz için KAYIT olmalısınız.
Yeni Başlık  kilitli
 Toplam 2 Sayfa:   Sayfa:   «ilk   <   1   [2] 
Cvp:
Yazan Cevap içeriği
Üye Profili boşluk
denizcan
[ devrimci ]

Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi: 24.12.2013
İleti Sayısı: 2.431
Konum: Trabzon
Durum: Forumda Değil
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder


Cevap Yazan: denizcan
Cevap Tarihi: 08.01.2015- 09:38


Alıntı Çizelgesi: proletersosyalist yazmış

Alıntı Çizelgesi: denizcan yazmış

AKP'ci 'Sol'u da sol mu kabul ediyorsunuz?


Kaçak'ın ''AKP'ci solcu'' olduğunu düşünmüyorum. Bence demek istediği ''Türkiye yıllardır merkez sağ partiler tarafından yönetiliyor ve AKP'de bu partilerin devamı olarak onlardan çok farklı değil, onlar zamanında da baskılar, soygunlar, yolsuzluklar vardı şimdi de var'' . Bu anlayış eleştirilebilir, eleştirilmeli de.

Bu anlayış birincisi bugüne kadarki merkez sağ partiler de İslamcılığın liberalizme eklemlenmiş olduğunu AKP'de ise liberalizmin İslamcılığa eklemlenmiş olduğunu gözden kaçırıyor. İkincisi bu anlayış AKP'nin İslamcı bir parti olduğunu unutup klasik merkez sağ partisi muamelesi yaptığı için AKP'ye, AKP'nin 1.Cumhuriyeti yıkıp 2.Cumhuriyeti kuran karşı devrimci rolünü gözden kaçırıyor. Sonuç olarak bu anlayış içerisinde bulunanlar yanlış taktiksel değerlendirmeler yapıp, yanlış mevzilerde savaşıyor. Ancak bu yanlış politik okumalardan ve buna bağlı olarak oluşan yanlış taktiklerden dolayı kimse ''AKP'ci solculukla'' suçlanamaz. AKP'ci solcu diyebileceklerimiz AKP'yi açık açık öven, AKP'ye ilericilik atfeden Nabi Yağcı, Cengiz Çandar gibi kişiler ve DSİP çevresidir. Kaçak'ın bu saydığım kişiler ve çevreler gibi bir anlayış içerisinde bulunduğunu düşünmüyorum.
Ben de size katılmıyorum. Liberaller bile gerçeği gördüler. Yanlış yaptık diyorlar. Liberallerin yanlış yaptıklarını söylediği, geziye bile sahip çıktıkları bir dönemde solcu olduğunu söyleyen biri AKP'nin yanında yer alamaz. Alıyorsa solcu değildir. AKP'yi önceki sağ partilerle eşitlemek bile AKP'den yana olmaktır.Cvp:
Yazan Cevap içeriği
Üye Profili boşluk
melnur
[ Gelenek ]
Kurucu
Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi: 02.08.2013
İleti Sayısı: 9.681
Konum: İstanbul
Durum: Forumda Değil
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder

45 kere teşekkür edildi.
34 kere teşekkür etti.
Cevap Yazan: melnur
Cevap Tarihi: 09.01.2015- 02:59


Yönetimin verdiği cezaların forumda tartışılmasına yazıyazforum'dan beri karşı çıktım. Çünkü alınan karar ne olursa olsun, karşı çıkanlar da oluyor, destek çıkanlar da. Boşyere enerji kaybına yol açtığı gibi, yönetim kararını da tartışmalı bir hale getiriyor. Forumda şu anda çok büyük bir katılım yok. olursa gözden geçirilir ve belki daha uygun bir yöntem bulunabilir. Ancak şu anda bu gereksiz bir tartışmaya yol açmaktan başka bir işe yaramıyor. Bu yüzden zaten bu tür kararların duyurusu yapıldıktan sonra başlığın kilitliyoruz.

Konu kilitlenmiştir.Yeni Başlık  kilitli
 Toplam 2 Sayfa:   Sayfa:   «ilk   <   1   [2] Forum Ana Sayfası

 


 Bu konuyu 1 kişi görüntülüyor:  1 Misafir, 0 Üye
 Bu konuyu görüntüleyen üye yok.
Konuyu Sosyal Ortamda Paylas
Benzer konular
Başlık Yazan Cevap Gösterim Son ileti
Konu Klasör Forumdan uzaklaştırılanlar... MasteR06 1 2052 11.02.2019- 06:46
Konu Klasör Kılıçdaroğlu: Türkiye'yi barıştıracağım... melnur 1 126 18.03.2022- 04:57
Konu Klasör Ahmet Şık: Bu iktidarın meşruiyetini tartışmalıyız, bu kararla birlikte meşruiyet ortadan kalkmıştır melnur 1 1796 07.05.2019- 08:22
Etiketler   Sn.Kaçak,   uzaklaştırılmıştır.
SOL PAYLAŞIM
Yasal Uyarı
Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi info@solpaylasim.com adresine yollayabilirsiniz.
Forum Mobil RSS