SolPaylaşım  
Ana Sayfa  |  Yönetim Paneli  |  Üyeler  |  Giriş  |  Kayıt
 
OTURUYORSAN KALK; AYAKTAYSAN YÜRÜ; YÜRÜYORSAN KOŞ!
Yurt ve dünya sorunlarına soldan bakan dostlar HOŞGELDİNİZ .Foruma etkin katılım yapabilmeniz için KAYIT olmalısınız.
Yeni Başlık  Cevap Yaz
Alper Taş CHP'ye mi katılıyor?           (gösterim sayısı: 2.932)
Yazan Konu içeriği
Üye Profili boşluk
umut
[ umut yarın ]
Yasaklı
Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi: 12.09.2013
İleti Sayısı: 3.105
Konum: Gizli
Durum: üye uzaklaştırılmış
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder


Konu Yazan: umut
Konu Tarihi: 23.08.2014- 18:09


Alper Taş CHP'ye mi katılıyor?

PM’ye girecek isimler arasında adı medyada yazılan ÖDP Genel Başkanı Alper Taş, “CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile bir diyalogları olduğunu, Deniz Baykal döneminde böyle bir diyaloğun olmadığını” vurguluyor.

.CHP’nin 5-6 Eylül kurultayında muhalifler güçlerini sınayacak ve asıl yarış parti meclisi (PM) seçimlerinde yaşanacak. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, PM için anahtar liste hazırlarken; bir yandan “parti içi dengeler” ve “değişim” baskısı, öte yandan 2015 seçimleri öncesinde milletvekili adaylığı beklentileri nedeniyle zorlanacak. Kılıçdaroğlu’nun, bu konudaki sıkıntılarını “Almak istediğim isimler var, ancak bazı arkadaşlar PM üyeliğini milletvekili adaylığı garantisi gibi görüyor”yakınmasıyla özetlediği öğrenildi.

Resim Ekleme  

Seçimlere çarşaf listeyle gidilmesi durumunda, muhalifler Kılıçdaroğlu’nun hazırlayacağı anahtar listeyi delmeye çalışarak güçlerini ölçecek. CHP PM 60 kişiden oluşuyor. Tüzüğe göre yüzde 33 cinsiyet ve yüzde 10 gençlik kotası var. Kılıçdaroğlu’nun şu anda MYK’de görev yapan 17 üyeye PM listesinde büyük ölçüde yer vermesi bekleniyor. Aralarında Aykan Erdemir, Aykut Erdoğdu, Melda Onur ve Özgür Özel gibi isimlerin yer aldığı bazı milletvekillerinin de PM’de yer alması bekleniyor. Vitrine girecek yeni isimler arasında yeri “en garanti”olarak konuşulan isim, eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül görünüyor. Sarıgül’ün, “önce PM üyeliği, 2015’te milletvekilliği ve ardından genel başkan adaylığı” planı yaptığı konuşuluyor. Sarıgül’ün MYK’de yerel yönetimlerden sorumlu genel başkan yardımcılığına getirilebileceği beklentisi de dile getiriliyor. PM’ye girecek yeni isimler arasında anılan, Galatararay Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyelerinden Doç. Dr. Mehmet Karlı,aday olmayacağını belirterek, “Genel başkanla henüz konuşmadım ama aileme verilmiş sözlerim var. 7.5 aylık bebeğim var, onlara zaman ayırmak istiyorum” dedi. PM’ye girecek isimler arasında adı medyada yazılan ÖDP Genel Başkanı Alper Taş, “CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile bir diyalogları olduğunu, Deniz Baykal döneminde böyle bir diyaloğun olmadığını” vurguluyor. Ancak CHP PM listesine gireceği haberlerini yalanlıyor. Taş, “CHP sosyal demokrat bir parti, ben sosyalist bir partinin eşbaşkanıyım. CHP’ye geçmek gibi bir durumum söz konusu değil. Temennimiz sosyalistlerin, Kürtlerin, sosyal demokratların hep beraber Türkiye’ye sahip çıkması. CHP kurultayının da bu tür sonuçlar üretmesini temenni ediyoruz” diyor. CHP kulislerinde, Alper Taş’a genel seçimlerde milletvekili adaylığı önerilebileceği ve CHP listelerinden parlamentoya girmesi yolunun açılabileceği konuşuluyor.

Muharrem İnce’nin“Cumhurbaşkanı adayı olarak önerdim” dediği Mehmet Bekaroğlu,CHP’ye girmesi ve yönetimde yer alması konusunda herhangi bir görüşmeleri olmadığını söylüyor. Oyuncu Şebnem Sönmez de, kendisiyle ilgili haberleri hemen sosyal medyada yalanlamıştı.

Cumhuriyet
YÖNCvp:
Yazan Cevap içeriği
Üye Profili boşluk
munzur
[ .... ]

Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi: 19.12.2013
İleti Sayısı: 1.075
Konum: Gizli
Durum: Forumda Değil
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder


Cevap Yazan: munzur
Cevap Tarihi: 24.08.2014- 11:37


Hepsi asparagas haberler. Alper Taş'ın CHP'de yöneticili görevi alacağı hiç akla yatkın değil. Milletvekili adayı olabilir, bence bunda hiç sakıncası yok, ama sosyalist bir partinin eşbaşkanlığını bırakıp sosyal demokrat bir partiye katılmak Alper Taş'ın sosyalist kesimlere açıklayamacığı bir durum yaratır.

Alper Taş sosyal demokratların, kürtlerin ve sosyalistlerin birlikte mücadelesini savunuyor. İdeal olarak doğru bir fikir, güzel bir fikir   ama gerçekleşmesi olanaklı değil. Kürt hareketi kendisinin belirleyici olmadığı hiç bir oluşum içine girmez. Kendi yolunu kendi çizmeye çalışıyor, bu konuda AKP'yi daha çok önemsiyor. AKP ile birlikte kendi coğrafyasının demokratlaşabileceğini savunuyor. Bana göre de yanılıyor.Cvp:
Yazan Cevap içeriği
Üye Profili boşluk
tekyoldevrim
[ .... ]

Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi: 17.12.2013
İleti Sayısı: 212
Konum: Gizli
Durum: Forumda Değil
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder


Cevap Yazan: tekyoldevrim
Cevap Tarihi: 24.08.2014- 20:28


Alper Taş'ın yanlışı CHP'yi sosyal demokrat parti olarak görmesi. Mansur Yavaş'ı, Ekmeleddin İhsanoğlu'nu aday gösteren bir parti mi sosyal demokrat oluyor?Yeni Başlık  Cevap YazForum Ana Sayfası

 


 Bu konuyu 1 kişi görüntülüyor:  1 Misafir, 0 Üye
 Bu konuyu görüntüleyen üye yok.
Konuyu Sosyal Ortamda Paylas
Benzer konular
Başlık Yazan Cevap Gösterim Son ileti
Konu Klasör Alper Taş: Belediye binasındakiler değil, halk yönetecek melnur 0 231 11.02.2019- 08:08
Konu Klasör PKK'ye katılım ve solun tavrı... melnur 1 128 20.09.2019- 09:27
Konu Klasör Karadeniz Kararmayacak - Alper Taş dayanışma 0 1152 20.07.2015- 14:13
Konu Klasör Alper Taş: Haziranı büyüteceğiz dayanışma 0 1295 05.05.2015- 13:53
Konu Klasör Alper Taş: Temennim CHP-HDP koalisyonu denizcan 9 6171 24.04.2015- 21:47
Etiketler   Alper,   Taş,   CHPye,   katılıyor
SOL PAYLAŞIM
Yasal Uyarı
Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi info@solpaylasim.com adresine yollayabilirsiniz.
Forum Mobil RSS