SolPaylaşım  
Ana Sayfa  |  Yönetim Paneli  |  Üyeler  |  Giriş  |  Kayıt
 
OTURUYORSAN KALK; AYAKTAYSAN YÜRÜ; YÜRÜYORSAN KOŞ!
Yurt ve dünya sorunlarına soldan bakan dostlar HOŞGELDİNİZ .Foruma etkin katılım yapabilmeniz için KAYIT olmalısınız.
Yeni Başlık  kilitli
Forum Kuralları           (gösterim sayısı: 12.841)
Yazan Konu içeriği
Üye Profili boşluk
melnur
[ Gelenek ]
Kurucu
Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi: 02.08.2013
İleti Sayısı: 11.042
Konum: İstanbul
Durum: Forumda Değil
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder

36 kere teşekkür etti.
50 kere teşekkür edildi.
Konu Yazan: melnur
Konu Tarihi: 03.08.2013- 12:17


1- Forumumuz   en geniş anlamıyla sol bir platformdur. Kendisini solda gören, yurt ve dünya sorunlarına soldan bakan her ilerici, devrimci, solcu, sosyalist kişi ve gruplar kurallarımız ve yasal çerçeve içinde kendi görüşünü dile getirebilir, propagandasını yapabilir ve tartışmalara katılabilirler. Bu konuda yönetim tarafından hiçbir kısıtlamaya uğramayacak, forum alanında oluşabilecek sağ ve sol sekter üslup ve tavırların da önüne geçilecektir.

2-Forumumuzun sol sosyalist bir platform olma özelliği,farklı görüşlerin eleştirilerine kapalı olacağı anlamına gelmediği gibi, eleştiriye açık olması da bilgi içermeyen ezberlerle anti-marksist ve faşist yorumlara yer verileceği anlamına da gelmemektedir.

3-Forumumuzda Marksist ustalara ve devrimci önderlere hakaret edilemez, aşağılayıcı yorumlarda bulunulamaz. Ellerine solcu ve devrimci kanı bulaşmış gerici ve faşist kişi ve gruplar hakkında övücü yorumlarda bulunulamaz ve bu yönde başlıklar açılamaz. İmza ve kullanıcı adlarında da forumun bu duyarlıklarına uygunluk göz önüne alınma zorunluluğu vardır.

4- Forumumuzda şoven, cinsiyetçi ve homofobik yorumlarda bulunulamaz. Özellikle kürt halkına yönelik doğrudan ya da dolaylı aşağılayıcı mesajlara, küfür ve hakaretlere izin verilemez.

5- Forumumuzda her konu tartışılabilir, tartışma dışı hiç bir konu yoktur. Ne var ki, özellikle dini konular tartışılırken her üç kitaplı dinin peygamberlerine ve ayrıca Cumhuriyet dönemine yönelik tartışmalarda da M.Kemal ve silah arkadaşlarına yönelik aşağılayıcı ve hakarete varan yorumlara izin verilmeyecektir.

6-Sitemizde her ne sebebten olursa olsun küfür ve hakaret edilemez. Kişi, kurum ve katılımcılara küçük düşürücü, alaycı ifadeler kullanılamaz.

7-Her yazar ve yazar adayı forum kurallarına uymakla yükümlüdür. Forum kurallarına uymayanlar, yasal sınırları ihlal edenler, sürekli konu dışı yazanlar, alaycı ve dışlayıcı yazı ve yorumları alışkanlık haline getirenler, forumumuza uyum kuramayacağı anlaşılanlar önceden haber verilmeksizin süresiz uzaklaştırma dahil uygun görülen her türlü yaptırıma uğrayacaklardır.

8- Her ne kadar yazılan yazı ve yorumlar kişisel bir sorumluluk getirse de, yasalara aykırı olabilecek yazı, tutum ve davranışların sitemizde yer almasına izin verilemez. Buna "korsan yazılım" ve telif hakları bulunan Mp3'leri yayınlamak da dahildir.

9-Forumdaki yazı ve yorumların her türlü yasal sorumluluğu yazıyı yazan yazara aittir. Siteye üye olan kişi kaleme almış olduğu yazılar nedeniyle doğabilecek hukuki sorunlardan site yönetimi, Moderatörler ve diğer yazarlar ile kayıtlı okuyucuların sorumlu olmadığını peşinen kabul etmiş sayılır.

10-Yazarlarımız yazmış oldukları yazılarını daha sonra herhangi bir nedenle silemez ve silinmesini talep edemezler.

11-Yöneticilerimiz yaptıkları işlemlerin dışındaki yazı ve yorumlarında forumu temsil etmemektedirler. Bu yazı ve yorumlar kişisel bir niteliğe sahiptir ve sadece kendilerini bağlamaktadır. Yani yönetici arkadaşlarımız yazdıkları yazı ve yaptıkları yorumda bir kullanıcı statüsündedirler ve forum kuralları onları da bağlamaktadır. Forum kurallarına aykırı her durum onlar için de yaptırım gerektirmektedir. Bu nedenle yönetici arkadaşlarımızın kural dışı olarak nitelenen yazıları da tıpkı diğer kullanıcılarımız gibi raporlanmalıdır.

13-Forum yönetimi gerekli gördüğünde kurallara ekleme yapma ve değiştirme hakkına da sahiptir.
Bu ileti en son melnur tarafından 18.01.2020- 08:03 tarihinde, toplamda 2 kez değiştirilmiştir.
Yeni Başlık  kilitliForum Ana Sayfası

 


 Bu konuyu 1 kişi görüntülüyor:  1 Misafir, 0 Üye
 Bu konuyu görüntüleyen üye yok.
Konuyu Sosyal Ortamda Paylas
Benzer konular
Başlık Yazan Cevap Gösterim Son ileti
Konu Klasör Forum melnur 6 69 06.05.2021- 21:30
Konu Klasör Forum çok sessiz munzur 34 21400 29.11.2016- 10:17
Konu Klasör Forum güncellenmesi... melnur 5 2104 09.02.2019- 13:16
Konu Klasör Forum ağır mı? melnur 8 4935 20.01.2015- 15:09
Konu Klasör Yazıyaz forum konusu melnur 0 5670 29.08.2013- 16:34
Etiketler   Forum,   Kuralları
SOL PAYLAŞIM
Yasal Uyarı
Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi info@solpaylasim.com adresine yollayabilirsiniz.
Forum Mobil RSS