SolPaylaşım  
Ana Sayfa  |  Yönetim Paneli  |  Üyeler  |  Giriş  |  Kayıt
 
OTURUYORSAN KALK; AYAKTAYSAN YÜRÜ; YÜRÜYORSAN KOŞ!
Yurt ve dünya sorunlarına soldan bakan dostlar HOŞGELDİNİZ .Foruma etkin katılım yapabilmeniz için KAYIT olmalısınız.
Yeni Başlık  Cevap Yaz
 Toplam 9 Sayfa:   Sayfa:   «ilk   <   2   3   4   [5]   6   7   8   >   son» 
Cvp:
Yazan Cevap içeriği
Üye Profili boşluk
Kaçak
[ ]
Üye Silindi
Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi:
İleti Sayısı: 0
Konum: Gizli
Durum: üye silinmiş
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder


Cevap Yazan: Kaçak
Cevap Tarihi: 23.11.2015- 17:50


Alıntı Çizelgesi: hakkı yazmış

polis de emekçi halkın bir insanıdır, asker de. onların bireysel kimliklerine değil, onlara verilen halka karşı görevlere, işlevlere karşı çıkıp mücadele vermek gerekir. senin de dediğin gibi, mitinge katılanlara ateş eden polise karşı savunma amaçlı ateş etmek farklıdır, ailesinin yanında alışverişe çıkmış askere ve uykudaki polise ateş atmek farklıdır. ilki savunmadır, ikincisi alçaklık, kalleşlik.
------------------------------------------------------------------
Sn KAÇAK
Rüya alemimden çıkın gerçek hayata girin .
Bu gün polis iktidarın emrinde ölüm makinası ayağına poşet giy dediği için genç bir kızı gözünü kırpmadan vuruyor. Sen ne emekçisinden söz ediyorsun.

Doğuda atılan sloganları görmüyormusun
Hırsız var diye telefon ediyorsun gelmiyor terörist var dediğinde yüzlercesi kapında bitiyor Sen daha emekçi diyorsun.

Polis halkın vergileri ile yaşam sağlar ama yaptığı iş devleti halka karşı korumaktır. Siz hangi dünyada yaşıyorsunuz hangi zamanda.


hakkı, ben genel bir ifade kullandım. suç işleyen, görevini kötüye kullanan, halka eziyet eden kolluk güçlerini söylemedim. onların yaptıkları da elbette utanç vericidir. ayağına poşet takması söylendiği için kızcağızı vuran polisler de alçaktır, duvarlara o iğrenç yazıları yazanlar da ırkçı, ilkel zihniyetli kişilerdir. bunların savunulacak bir yanı olamaz. ben de savunmadım zaten.

ama bunlara karşı yine de silah kullanmak yoluyla hak arayışını tavsiye etmem. mümkün olduğunca yasal yollardan hak arayışını uygun bulurum. kısasa kısas intikamcı yaklaşımdır. insanlar öfkesine yenilerek öyle davranabilir. hepimiz insanî duygular taşıyoruz, bizim de başımıza gelse belki böyle davranmak isteyebiliriz. ama onun dışında uygun yol olduğunu düşünmüyorum. siyasî açıdan uygun olduğunu hiç düşünmüyorum.

peki, sana sorayım; sen de uykusundaki polisleri öldürenlerin yaptığını alçakça buluyor musun? ailesinin yanında asker öldürenleri kınıyor musun? 16 yaşındaki çocuğun vücuduna bombayı bağlayıp onu ölüme, intihar eylemine gönderenleri eleştiriyor musun?

çünki öyle bir eğilim var solumuzda; galoş giymesi söylenip de kızcağızı vuran polisleri kınayan, ama yol kesme eyleminde durmayan doktoru öldürenleri kınamayan; duvarlara yazılama aypan polisleri kınayıp da hendeklere bomba koyup, çocukların parçalanmasına sebep olanları kınamayan bir eğilim var. ben de bunu çok hazin buluyorum.Cvp:
Yazan Cevap içeriği
Üye Profili boşluk
Alisan
[ ]
Üye Silindi
Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi:
İleti Sayısı: 0
Konum: Gizli
Durum: üye silinmiş
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder


Cevap Yazan: Alisan
Cevap Tarihi: 23.11.2015- 20:47


Alıntı Çizelgesi: yura yazmış

pkk her gün asker ve polis öldürüyor, pusu kuruyor, bombalıyor can alıyor. solcular bu olaylara neden sessiz kalıyor. asker ve polis yoksul halk çocukları değil mi. geçen gün bir anne ölen polis oğlu için oğlum veteriner okulunu bitirdi, iş bulamadı, geçinmek için polis olmuştu, öldürdüler diye haykırıyordu. pkk'nin bu öldürme olayına solcuların sessiz kalması destek anlamına gelmiyor mu. açıktan destekleyenler oh olsun diyenlerde var. ben polis ve askerlerin emekçi çocukları olduğunu, kendilerininde emekçi olduklarını düşünüyorum. bu konuda ne dersiniz, yanlış mı düşünüyorum. solcular polislere ve askerlere düşman mı olmalı.yura attigin baslik bence cok sacma. Solcular sadece halk düsmanlarina düsmandir, halki ezenlere ve onlarin hakim sinifina düsmandir, ama asla herhangi bir   meslek grubunda calisan veya mecburi hizmet verenlere degil. Ama eger ortada bir siddet varsa burada da "halk cocugu, yoksul cocuklar, emekci cocuklari,..." diyede bir ayrim yapilamaz.
Diger taraftan dikkatimi cekti, neden bu soruyu sorarken sadece PKK'nin eylemlerinden yola cikiyorsunda örnegin CEPHE'nin eylemlerini getirmiyorsun?
Sen ve burada diger yazanlar degilmi CEPHE polis karakollarina silahli eylem yaparken alkis tutan, savciyi rehin aldiklarinda alkis tutan? O polis ve savci icin "AKP'nin polisleri, savcisi" diyen sen ve digerleriniz degilmi? CEPHE polise ve askere siddet uygulayinca o polis ve askerler "yoksul halk cocuklari" olmaktan cikiyorlar ama PKK yapinca akan sular duruyor ve 180 derece bir dönüs sergiliyorsunuz, polise pusu kuruldugundan yakiniyorsunuz. Neden CEPHE yapinca alkisliyorsunuz?

Sen ve diger üc bes kisi degilmi sosyalizmin demokratik yoldan degil siddet yoluyla gelebilecegini savunan. Sizler bu siddeti uygularken önceden bis arastirma yapip sadece "halk düsmani asker ve polise" karsimi mücadele vereceksiniz veya "yoksul halkin cocuklari olanla" sol tarafa digerleri sag tarafa gecsinler diye uyarida bulunuptami mücadele edeceksiniz? Veya siz bu siddeti asker ve polse karsi kullanmayacakmisiniz?
Nedir bu sizin devamli celiskili görüs bildirmeniz. Hem sidddeti savunacaksin hemde "yoksul halk cocugu polis, asker" gibi cümleler kuracaksin ve "onlar bizim düsmanimiz degildir" diyeceksin.
Sizin gercek anlamda "yoksul halk cocuklari polis ve askeri" düsünme gibi bir derdiniz yok, olsaydi ayni tutumu CEPHE eylem yaptigindada gösteriridiniz, ölen genclere "bizde sizi cok seviyoruz" derken polis ve savci icin "fasist, AKP'nin polisi, savcisi" demezdiniz, Haziran direnisinde polisler icin "fasist polis, AKP'nin polisi" demezdiniz. Sizin derdiniz sadece PKK ile. PKK yaparsa kötü ama siz yaparsaniz iyi. Olay bu kadar basit.

Ben siddetten yana degilim, dolayisiyla ülkemizin tüm sorunlarinin siddet olmadan cüzüme götürülmesinden yanayim ve hem ölen asker ve polise aciyorum hemde PKK saflarinda ölen genclere. Sonucta PKK saflarinda savasan genclerde yoksul halk cocuklari. Polise gösterdiginiz acima hissini o genclerede gösteriyorsunuzdur umarim.
Siddetin, savasin oldugu yerde sana silah uzatanlar arasinda "halk cocugu" diye ayrim yapamazsiniz. Sovyet ordusu Nazi Almanya ordusuna karsi savasirken "Nazi asker", "yoksul halkin cocugu asker" diye bir ayrimmi yapti? Yapmadi ve yapamazdida, eger savasiyorsan düsman safinda olan herkese karsi mücadele etmek zorundasin.
Bu ileti en son Alisan tarafından 23.11.2015- 20:53 tarihinde, toplamda 1 kez değiştirilmiştir.
Cvp:
Yazan Cevap içeriği
Üye Profili boşluk
tekyoldevrim
[ .... ]

Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi: 17.12.2013
İleti Sayısı: 212
Konum: Gizli
Durum: Forumda Değil
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder


Cevap Yazan: tekyoldevrim
Cevap Tarihi: 23.11.2015- 23:22


Soru çok basit, solcular polis ve askerlere düşman olmalı mı olmamalı mı? Solcu olmak polis ve askere düşman olup onları öldürmeye çalışmak, bu siyaseti benimsemek midir? Bu basit sorunun cevabı benim için olumsuzluktur. Açık cevap vermek lafı dolandırmadan konuşmak lazım.   ''soruyu tersten alalım'' diyerek sorudan kaçmak bahane üretmekten başka bir şey değil. ''Düşman olmalıdır'' diyenler çocuklarını askere gönderirken ne düşünüyorlar mesela?Cvp:
Yazan Cevap içeriği
Üye Profili boşluk
hakkı
[ ]
Üye Silindi
Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi:
İleti Sayısı: 0
Konum: Gizli
Durum: üye silinmiş
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder


Cevap Yazan: hakkı
Cevap Tarihi: 24.11.2015- 18:13


kaçak-peki, sana sorayım; sen de uykusundaki polisleri öldürenlerin yaptığını alçakça buluyor musun? ailesinin yanında asker öldürenleri kınıyor musun? 16 yaşındaki çocuğun vücuduna bombayı bağlayıp onu ölüme, intihar eylemine gönderenleri eleştiriyor musun?

Sn Kaçak

Siz bu soruları sormadan önce Doğu ve Güney doğuda olanları savaş olarak mı tanımlıyor yoksa basit bir terör eylemi olarak mı.?

Bu soruya bakış açınız düşücelerinizi ve sorduğunuz sorulara alacağını cevapları belirler.

Eğer basit   her hangi bir solcu eylemi olarak değerlendiriyorsanız karşı çıkışınızı haklı bulurum
Ama bir savaş olarak görüyorsanız uyuyan bir polisinde bir düşman o polis uyandığında silahını o halkın en çok sevdiklerine doğrultacağını bilmek gerekmektedir.

Hatta 16 yaşındaki çocuğun beline sarılmış bombayı da o halkın onur savaşı sayacaksınız.
Aşağılanmış bir kişinin veya bir halkın ölüm bile yarasına merhem olamaz.

Şunu unutmayın Ben PKK yı doğru bulmuyorum ama bu yukarda saydığım nedenlerden ötürü değil.
Bu ileti en son hakkı tarafından 24.11.2015- 18:29 tarihinde, toplamda 1 kez değiştirilmiştir.
Cvp:
Yazan Cevap içeriği
Üye Profili boşluk
hakkı
[ ]
Üye Silindi
Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi:
İleti Sayısı: 0
Konum: Gizli
Durum: üye silinmiş
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder


Cevap Yazan: hakkı
Cevap Tarihi: 24.11.2015- 18:23


Alıntı Çizelgesi: tekyoldevrim yazmış

Soru çok basit, solcular polis ve askerlere düşman olmalı mı olmamalı mı? Solcu olmak polis ve askere düşman olup onları öldürmeye çalışmak, bu siyaseti benimsemek midir? Bu basit sorunun cevabı benim için olumsuzluktur. Açık cevap vermek lafı dolandırmadan konuşmak lazım.   ''soruyu tersten alalım'' diyerek sorudan kaçmak bahane üretmekten başka bir şey değil. ''Düşman olmalıdır'' diyenler çocuklarını askere gönderirken ne düşünüyorlar mesela?


Sn Tekyoldevrim
Soruyu solculara sorduğunda farklı devrimci ve komünistlere sorduğunda farklı cevap alacaksın.
Asker Polis devleti temsil eder devlet kimin hangi sınıfın ve nasıl bir yönetim le nasıl yönetilmek isteyenlere göre cevaplar değişir.

Mesela ben asla çocuğumu polis yapmam askere de göndermem. Eğer mecbur olur askere göndermek durumunda kalırsam gelinceye kadar beni uyku tutmaz. Ayrıca çocuğum asker olduğu için övünçte duymam.

Şimdi sorularına açık yanıt oldu mu.Cvp:
Yazan Cevap içeriği
Üye Profili boşluk
yura
[ .... ]

Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi: 08.02.2014
İleti Sayısı: 816
Konum: Bolu
Durum: Forumda Değil
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder


Cevap Yazan: yura
Cevap Tarihi: 24.11.2015- 19:05


oğlunuzu askere göndermeyince onu ilegal bir hayata mahkum etmiş olmuyormusunuz. böyle bir genç nasıl hayatını sürdürecek nasıl mücadele edecek. tek başına dağa mı çıkacak. asker ve polis öldürmeyi doğru buluyorsan her gün polis ve asker avlıyor olmalısın:)Cvp:
Yazan Cevap içeriği
Üye Profili boşluk
hakkı
[ ]
Üye Silindi
Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi:
İleti Sayısı: 0
Konum: Gizli
Durum: üye silinmiş
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder


Cevap Yazan: hakkı
Cevap Tarihi: 24.11.2015- 19:14


Alıntı Çizelgesi: yura yazmış

oğlunuzu askere göndermeyince onu ilegal bir hayata mahkum etmiş olmuyormusunuz. böyle bir genç nasıl hayatını sürdürecek nasıl mücadele edecek. tek başına dağa mı çıkacak. asker ve polis öldürmeyi doğru buluyorsan her gün polis ve asker avlıyor olmalısın:)Okuduklarını anlamayan çok insan gördüm ama okumadan anlayan sadece seni gördüm.Cvp:
Yazan Cevap içeriği
Üye Profili boşluk
yura
[ .... ]

Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi: 08.02.2014
İleti Sayısı: 816
Konum: Bolu
Durum: Forumda Değil
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder


Cevap Yazan: yura
Cevap Tarihi: 24.11.2015- 19:33


o zaman cevabımı değiştireyim. oğlunu askere göndermeyerek onun illegal bir hayat yaşamıyacağını düşünüyorsun. oğlun da senin gibi düşünecekse askere gitmemenin devlet tarafından kabul göreceğini düşünüyorsun. askere ve polise düşmansan ve her gün polis ve asker avlamıyorsan, avlayanları doğru buluyor olmalısın. sen yapamıyorsun ama başkası yaparsa doğru diyorsun. bu cevap oldu mu, anlamış mıyım.Yeni Başlık  Cevap Yaz
 Toplam 9 Sayfa:   Sayfa:   «ilk   <   2   3   4   [5]   6   7   8   >   son» Forum Ana Sayfası

 


 Bu konuyu 1 kişi görüntülüyor:  1 Misafir, 0 Üye
 Bu konuyu görüntüleyen üye yok.
Konuyu Sosyal Ortamda Paylas
Benzer konular
Başlık Yazan Cevap Gösterim Son ileti
Konu Klasör Diyarbakır'da saldırı.1 polis şehit 3 polis yaralı abbas 3 1949 10.10.2015- 19:04
Konu Klasör Solcular din düşmanı mı? denizcan 12 9817 02.03.2014- 14:54
Konu Klasör solcular vatansevermidir, milliyetçimidir yura 5 3045 11.04.2014- 12:22
Konu Klasör solcular neden birleşmiyor çapulcu 7 3461 28.12.2013- 20:05
Konu Klasör Sosyalizmden ödü patlayan 'solcular' melnur 1 1078 05.06.2017- 10:25
Etiketler   solcular,   polis,   askerlere,   düşman,   ,   olmalı
SOL PAYLAŞIM
Yasal Uyarı
Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi info@solpaylasim.com adresine yollayabilirsiniz.
Forum Mobil RSS