SolPaylaşım  
Ana Sayfa  |  Yönetim Paneli  |  Üyeler  |  Giriş  |  Kayıt
 
OTURUYORSAN KALK; AYAKTAYSAN YÜRÜ; YÜRÜYORSAN KOŞ!
Yurt ve dünya sorunlarına soldan bakan dostlar HOŞGELDİNİZ .Foruma etkin katılım yapabilmeniz için KAYIT olmalısınız.
Yeni Başlık  Cevap Yaz
 Toplam 9 Sayfa:   Sayfa:   «ilk   <   5   6   7   [8]   9   >   son» 
Cvp:
Yazan Cevap içeriği
Üye Profili boşluk
Kaçak
[ ]
Üye Silindi
Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi:
İleti Sayısı: 0
Konum: Gizli
Durum: üye silinmiş
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder


Cevap Yazan: Kaçak
Cevap Tarihi: 30.11.2015- 14:52


Alıntı Çizelgesi: hakkı yazmış
Sn Kaçak biz bulunduğumuz yerden baktığımızda farklı şey görüyoruz PKK nın savaştığı alanda yaşayanlar farklı şeyler görüyor.

PKK o halka mal olmuş bir örgüttür dağa gidenler acemi çaylak ve zorla gitmiyor o halk PKK ya inanmış.
Evet PKK bir çok örgütü tasviye etti ama bunu her örgüt yaptı Ulusal Kurtuluş savaşında M.Kemalde yaptı önceleri bir çok çete efe dağlarda savaş veriyordu kuvai milliye kuvai seyyare o savaşa çok emek verdi ama M.Kemal güçlendiğinde düzenli ordu kurulduğunda o örgütlerin hepsini tasviye etti.

Bunu rusyada Bolşevikler vietnamda vietkonklu larda yaptı demek ki bu iş bu şekilde oluyor.

O senin meşru dediğin HDP de PKK nın izin verdiği için siyaset yapmakta Öcalan irademiz diye imza toplamadılar mı Öcalan kim.

HDP yi PKK sız düşünmeyeceksin Kürt halkı HDP den çok PKK ya güvenir az değil 40 bin insan verdi 1984 ten bu yana savaşıyor.

Biz politikalarını beğenelim beğenmeyelim onlar bizim için değil kürtler için mücadele ediyor biz sadece onları anlamaya çalışalım.

Elbette bize zararlarını konuşacağız.

Ama onlara nasıl olmaları gerektiğini biz söyleyemeyiz ancak biz onlara yaklaşmayız o kadar.
Şiddet o bölgelerde var onu sadece PKK yapmıyor Devlette kullandığı yöntem şiddet.Bir örgüt bir halkı kazanmışsa bir örgüt altyapı ve lojistlik destek buluyorsa bize laf söylemek akıl vermek düşmez.

İşte bakın Filistine sapanla tank a kafa tutuyorlar buna akılsızlık dememek gerekir o halkın ne çektiğine de bakmak gerekir.
Aşağılanmış onuru kırılmış bir halk ölümü göze alır
.

hakkı bey, meseleyi bu şekilde ele almak yanlış. muhtemel sonuçları göz önünde bulundurulunca çok çok yanlış.

neden homojen, tek türde bir olgu gibi görme-gösterme eğilimindesiniz? neden pkk'yi kürd halkının bütününü temsil eden bir örgüt gibi tanımlıyorsunuz? pkk'ye mesela 80'li, 90'lı yılların vahşi devlet terörü yıllarında sempati durmuş, destek vermiş pek çok kürd artık pkk'nin bugünki şiddetine olumlu bakmıyor. bunu hendek direnişlerine, özyönetim çağrılarına yapılan desteğin azlığından anlıyoruz. hdp'nin 1 milyon küsurluk oy kaybından anlıyoruz. hdp'li pek çok vekilin sessizliğinden anlıyoruz. mesela katledilen diyarbakır barosu başkanının, pkk eylemleri sonucu öldürülen insanlarla ve zarar gören tarihî eserlerle ilgili açıklamalarındaki belirsizlikten bile anlıyoruz.

başkalarının çocuklarını sokaklarda anlamsızca direnişlerde ölmeye gönderenler, sıra kendi çocuğuna gelince feryadı basıyor. pkk'yi destekleyen ve yurtdışında yaşayan bir kürd gazeteci, kendi çocuğu pkk'ye katılınca pkk'ye açık mektup yayınlayıp, çocuğunu iade etmesini isteyebiliyor!

bir örgüt ve bir halk yanlış yapıyorsa, o halkın bir kesimi yanlış işler yapıyorsa bunu söylemek de bir aydının görevidir.

"bizi ilgilendirmez" diyemeyiz. "kendileri bilir" de diyemeyiz.

kemalistler, bolşevikler vb muhalifleri tasfiye ettiler ama bu yüzden eleştirildiler de. hiç biri "bak falanca da yaptı benzerini" diye savunulmadı. siz kemalistleri tasfiyeleri nedeniyle "ama bolşevikler de yaptı" diye savundunuz mu?

pkk bugün başkasının en ufak bir itirazına, eleştirisine, muhalefetine, farklı düşüncesine tahammülü olmayan bir örgüt durumundadır.

ve acı gerçek, dikkat ederseniz, medyada ve sosyal medyada devlet daha rahat eleştirilebiliyor, ama pkk söz konusu olunca eleştiriler birden belirsizleşiyor.

işte tahir elçi cinayeti. görüntüler çok net. bir çatışma sırasında arada kalıp serseri kurşunla can vermiş elçi. (tabii keskin nişancı ihtimali yine de var.) buna rağmen pkk-ydgh eleştiril8e)miyor. soldan güçlü bir ses yüksel(e)miyor.

filistin'deki çocukların sapanı da taktik açıdan, politik açıdan eleştirilebilir. ama yine de onların çok büyük bir mazeretleri var. israil devletinin tamamen dışlayan, duvarlar arasına hapseden, açlıktan ve ölmekten başka bir yol bırakmayan bir politikası var. türkiye'de bununla kıyaslanacak bir durum var mı? politikayı meşru yollardan yürütebilme imkanlar var, vekilleri var, medyaları var. uluslararası destek güçleri var. ama ille de hendek, ille de şiddet, ille de ölmek ve öldürmek...

lütfen hayatın somut hakikatlerine, o hayattan kopuk, soyut faraziyelerinizden daha çok kıymet verin. lütfen sorumlu açıklamalar yapın.

ille kendi çocuğumuzun başına mı gelmesi gerek?..Cvp:
Yazan Cevap içeriği
Üye Profili boşluk
munzur
[ .... ]

Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi: 19.12.2013
İleti Sayısı: 1.075
Konum: Gizli
Durum: Forumda Değil
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder


Cevap Yazan: munzur
Cevap Tarihi: 01.12.2015- 14:28


Tahir Elçi olayında bile AKP'den yana tavır almaktasınız. Orada bir basın açıklaması yapılıyorsa hükümetin yeterli önlemi alması lazım değil mi? Ya PKK suçluyorsunuz ya da bu konuda bile solu suçlamaya çalışıyorsunuz. Tahir Elçi olayında sizin tepkiniz bu kadar mı?Cvp:
Yazan Cevap içeriği
Üye Profili boşluk
Kaçak
[ ]
Üye Silindi
Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi:
İleti Sayısı: 0
Konum: Gizli
Durum: üye silinmiş
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder


Cevap Yazan: Kaçak
Cevap Tarihi: 01.12.2015- 16:04


Alıntı Çizelgesi: munzur yazmış

Tahir Elçi olayında bile AKP'den yana tavır almaktasınız. Orada bir basın açıklaması yapılıyorsa hükümetin yeterli önlemi alması lazım değil mi? Ya PKK suçluyorsunuz ya da bu konuda bile solu suçlamaya çalışıyorsunuz. Tahir Elçi olayında sizin tepkiniz bu kadar mı?
tahir elçi cinayetiyle ilgili yukarıda şunu yazmışım: "işte tahir elçi cinayeti. görüntüler çok net. bir çatışma sırasında arada kalıp serseri kurşunla can vermiş elçi. (tabii keskin nişancı ihtimali yine de var.) buna rağmen pkk-ydgh eleştiril(e)miyor. soldan güçlü bir ses yüksel(e)miyor.

bu yazdıklarımın akp'den yana olmakla ne alakası var? nasıl bu kadar önyargılı ve yanlış anlayışlı olabiliyorsunuz?

akp eleştiriemez mi? tabii ki eleştirilebilir ve eleştiriliyor da zaten. ben de güvenlik önlemi almakta yetersiz kaldığı için eleştiriyorum. ne demek olay yeri incelemeyi yapamamak? böyle rezalet olabilir mi! devlet her türlü önlemi alıp, orada olay yeri incelemesini yaptırmak zorunda.

bunu yaptır(a)maması zaten şüpheleri devletin üzerine topluyor. o mermi çekirdeği bulunsa kimin kurşunu olduğu, dahası olayın suikast olup olmadığı anlaşılacak.
Cvp:
Yazan Cevap içeriği
Üye Profili boşluk
hakkı
[ ]
Üye Silindi
Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi:
İleti Sayısı: 0
Konum: Gizli
Durum: üye silinmiş
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder


Cevap Yazan: hakkı
Cevap Tarihi: 02.12.2015- 12:33


lütfen hayatın somut hakikatlerine, o hayattan kopuk, soyut faraziyelerinizden daha çok kıymet verin. lütfen sorumlu açıklamalar yapın.
ille kendi çocuğumuzun başına mı gelmesi gerek?..

Sn KAÇAK siz sizin gibi düşünmeyen her kesi tehdit mi edersiniz.

Kürt cağrafyası bilinen bir gerçek devletinde o coğrafyada yaptıkları da gerçek ve orada ölen çocuklar ve yıkılan evler madur olan halkta gerçek.AKP o bölgelerde güç kaybettiği de gerçek.

Siz bu kadar gerçek olan şeyden daha ne gibi gerçek arıyorsunuz.

Kim fantezi yapıyor bir bakın PKK o halkın o coğrafyanın gerçeği buna ben karşı olsam gerçek değişecek mi.

Filistin de HAMAS örgütü var filistin halkının kaçta kaçını temsil ediyor AKP bu ülkede halkların kaçta kaçını temsil ediyor ama egemen ve onun dediği oluyor
O coğrafyada o halk 1 aydır hapis hendek bahanesi ile o polisler talan etti o şehirleri duvarlara yazılan yazılar anlatmıyor mu durumu.

Sen o coğrafyada o mahallede yaşıyor olsa idin bu devletle barışık olurmu idin.

Elbette PKK dan memnun olmayan çıkarları onunla çelişen insanlar vardır bu kaçınılmaz her halkın içinde bu tür insanlar olur PKK bazı insanlara zarar vermişte olur .Bu neyi değiştirir
Hangimiz devletin her yaptığı işten memnunuz

Bence empati yapın gidin Diyarbakır da sur mahallesinde yaşayın veya orada yaşamış gibi hayal kurun .Ben öyle yapıyorum orada yaşamıyorum PKK nın yaptığı çok işe de karşı çıkıyorum ama kürt değilim olmakta istemem o kadar bedel ödemek bana ağır gelir.

Tahir ELÇİ olayına değinmişsin evet bir senaryo hemde en acemisinden yazılmış bir senaryo. Bu tür senaryolar 1990 yıllarda da yazılıyordu demek senaryocular teknolojiyi kullanmıyor insanında o günden bu güne kadar geliştiğini anlamamışlar.
Biz bu tür dizi flimler izlediğimizde ancak gülüyoruz. Ama buna gülmedik öfkelendik çünkü ölen gerçek ve bir daha kalkamayacak.

Bu senaryoyu yapanlar kendilerine o kadar güveniyor ki ne versek yerler diyorlar.

işte tahir elçi cinayeti. görüntüler çok net. bir çatışma sırasında arada kalıp serseri kurşunla can vermiş elçi. (tabii keskin nişancı ihtimali yine de var.) buna rağmen pkk-ydgh eleştiril8e)miyor. soldan güçlü bir ses yüksel(e)miyor.

Sende yemişsin niçin devlet eleştirilmiyor .Bu kadar acamice yaptığı senaryo için. Eğer bu işi PKK yapmışa bilki senayoyu devlet bürokratları yazdı.

Bence sadece flim izleme birde o flimin çekildiği sete git.Cvp:
Yazan Cevap içeriği
Üye Profili boşluk
melnur
[ Gelenek ]
Kurucu
Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi: 02.08.2013
İleti Sayısı: 6.552
Konum: İstanbul
Durum: Forumda
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder

7 kere teşekkür edildi.
7 kere teşekkür etti.
Cevap Yazan: melnur
Cevap Tarihi: 02.12.2015- 13:10


Büyük fotoğraf görmezlikten gelinerek küçük fotoğrafı doğru yorumlayabilmek mümkün olmaz. Bütün anlaşılmadan küçük bilinemez. Bir ağaca burnumuzu dayadığımızda ormanı görüp anlayabilmek de mümkün olmaz. Kısaca yurdumuzda veya yakın doğuda AKP'nin ne olduğu, nasıl bir işlev yüklendiği çözümlenemeden ''küçük parçalar'' üzerinde   ''doğru'' diyebileceğimiz bir yorum yapabilmek olasılık dışıdır. AKP nedir ve ne yapmak istiyor sorusunun doğru (sol) bir yanıtını verebilmek zorundayız bu yüzden. Bu bağlam içinde Tahir Elçi'nin kimin kurşunuyla yaşamını yitirdiğinin ne önemi var? Ya da doğu ve güneydoğu'daki iç savaşı kimin başlattığı neden önemli olsun?

AKP'ye karşı bir konumlanış içine girmemiz gerektiği -bunca olup bitenden ve Türkiye'nin içine yuvarlandığı karanlıktan sonra- anlaşılamamışsa AKP'yi dışta tutan tartışmaların sağlıklı bir sonuca evrilebilmesi mümkün değildir.Cvp:
Yazan Cevap içeriği
Üye Profili boşluk
Kaçak
[ ]
Üye Silindi
Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi:
İleti Sayısı: 0
Konum: Gizli
Durum: üye silinmiş
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder


Cevap Yazan: Kaçak
Cevap Tarihi: 02.12.2015- 14:41


Alıntı Çizelgesi: hakkı yazmış

lütfen hayatın somut hakikatlerine, o hayattan kopuk, soyut faraziyelerinizden daha çok kıymet verin. lütfen sorumlu açıklamalar yapın.
ille kendi çocuğumuzun başına mı gelmesi gerek?..


Sn KAÇAK siz sizin gibi düşünmeyen her kesi tehdit mi edersiniz.
benim o cümlemi tehdit gibi algılamışsın ya... artık pes demekten fazlası elimden gelmez. üstelik, üstüne üstlük, "herkes"i "her" ve "kes" diye ikiye bölmen de tuzu biberi olmuş.

kusura bakma hakkı, ben böyle her yanlış algılayan kesin hatasını düzeltecek vakte de, sabra da sahip değilim. daha fazla devam edemeyeceğim.

Cvp:
Yazan Cevap içeriği
Üye Profili boşluk
hakkı
[ ]
Üye Silindi
Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi:
İleti Sayısı: 0
Konum: Gizli
Durum: üye silinmiş
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder


Cevap Yazan: hakkı
Cevap Tarihi: 04.12.2015- 10:41


Sn KAÇAK siz sizin gibi düşünmeyen her kesi tehdit mi edersiniz.

-------------------------------------------------
Bu cümlede Her-kes kelimesi bilerek ve maksatlı ayrıştırılmamıştır, bir hatadır..
Bu cümleye takılıp kalmayın lütfen. Yazının tamamına bakın.

Soyut fantaziden bahseden sizsiniz unutmayın. Çocuğunun başına gelmesi de sizin cümleniz Orada çocukların başına geliyor onlarda ana baba.

Ben o savaşı canlı canlı yaşamıyorum Eğer yaşamış olsa idim nasıl düşünürdüm şimdiden kestiremiyorum.Cvp:
Yazan Cevap içeriği
Üye Profili boşluk
Kaçak
[ ]
Üye Silindi
Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi:
İleti Sayısı: 0
Konum: Gizli
Durum: üye silinmiş
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder


Cevap Yazan: Kaçak
Cevap Tarihi: 04.12.2015- 12:57


Alıntı Çizelgesi: hakkı yazmış

Sn KAÇAK siz sizin gibi düşünmeyen her kesi tehdit mi edersiniz.

-------------------------------------------------
Bu cümlede Her-kes kelimesi bilerek ve maksatlı ayrıştırılmamıştır, bir hatadır..
Bu cümleye takılıp kalmayın lütfen. Yazının tamamına bakın.

Soyut fantaziden bahseden sizsiniz unutmayın. Çocuğunun başına gelmesi de sizin cümleniz Orada çocukların başına geliyor onlarda ana baba.

Ben o savaşı canlı canlı yaşamıyorum Eğer yaşamış olsa idim nasıl düşünürdüm şimdiden kestiremiyorum.

"herkes"i bilerek ayırmadığını yazmışsın ama tehdit algına değinmemişsin. benim seni tehdit ettiğimi nasıl ileri sürebilirsin? böyle ciddiyetsizlik olur mu?!

bana özelden sorabilirdin. ben ne zaman kimi tehdit etmişim ki böyle yazıyorsun? üstelik "Sn KAÇAK siz sizin gibi düşünmeyen her kesi tehdit mi edersiniz." demişsin. yani ben başkalarını da thdit etmişim, öyle mi?

hakkı, beni hayalkırıklığına uğratan tavırlara girme. sende bu forum üyelerinin büyük vasat çoğunluğu gibi olma.Yeni Başlık  Cevap Yaz
 Toplam 9 Sayfa:   Sayfa:   «ilk   <   5   6   7   [8]   9   >   son» Forum Ana Sayfası

 


 Bu konuyu 1 kişi görüntülüyor:  1 Misafir, 0 Üye
 Bu konuyu görüntüleyen üye yok.
Konuyu Sosyal Ortamda Paylas
Benzer konular
Başlık Yazan Cevap Gösterim Son ileti
Konu Klasör Diyarbakır'da saldırı.1 polis şehit 3 polis yaralı abbas 3 1949 10.10.2015- 19:04
Konu Klasör Solcular din düşmanı mı? denizcan 12 9817 02.03.2014- 14:54
Konu Klasör solcular vatansevermidir, milliyetçimidir yura 5 3045 11.04.2014- 12:22
Konu Klasör solcular neden birleşmiyor çapulcu 7 3461 28.12.2013- 20:05
Konu Klasör Sosyalizmden ödü patlayan 'solcular' melnur 1 1078 05.06.2017- 10:25
Etiketler   solcular,   polis,   askerlere,   düşman,   ,   olmalı
SOL PAYLAŞIM
Yasal Uyarı
Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi info@solpaylasim.com adresine yollayabilirsiniz.
Forum Mobil RSS