SolPaylaşım  
Ana Sayfa  |  Yönetim Paneli  |  Üyeler  |  Giriş  |  Kayıt
 
OTURUYORSAN KALK; AYAKTAYSAN YÜRÜ; YÜRÜYORSAN KOŞ!
Yurt ve dünya sorunlarına soldan bakan dostlar HOŞGELDİNİZ .Foruma etkin katılım yapabilmeniz için KAYIT olmalısınız.
Yeni Başlık  Cevap Yaz
Emekçiler grev kararı aldı           (gösterim sayısı: 1.810)
Yazan Konu içeriği
Üye Profili boşluk
dayanışma
[ ]
Üye Silindi
Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi:
İleti Sayısı: 0
Konum: Gizli
Durum: üye silinmiş
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder


Konu Yazan: dayanışma
Konu Tarihi: 10.10.2015- 20:30


Emekçiler grev kararı aldı

Ankara'daki katliamdan sonra emekçiler grev kararı aldı.

Resim Ekleme  

(İleri - Haber Merkezi) Ankara'daki katliamdan sonra açıklama yapan DİSK, KESK, TMMOB ve TTB grev kararı aldıklarını açıkladı.

TTB Genel Merkezi'nde yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Emek, Barış, Demokrasi mitingimizi kana bulayanlara sesleniyoruz: Bütün vahşetinize, bütün şiddetinize, bütün katliamlarınıza rağmen eşit, özgür, demokratik bir ülkede bir arada yaşamı ve barışı savunmaktan vazgeçmeyeceğiz.

Bizi korkutmaya, bizi yıldırmaya, bizi sindirmeye çalışanlara sesleniyoruz: Korkmayacağız, yılmayacağız, unutmayacağız ve affetmeyeceğiz!

Döktüğünüz kanda boğulacaksınız!

Ölen arkadaşlarımızı anmak, faşist katliamı protesto etmek için yarından itibaren yastayız. 12 - 13 Ekim Pazartesi ve Salı günler bütün Türkiye’de grevdeyiz!

Bütün sendikaları, bütün meslek örgütlerini, bütün siyasi partileri, örgütlü - örgütsüz, hangi sendikanın üyesi olursa olsun bütün işçileri bütün kamu çalışanlarını, insanlığa sahip çıkan bütün yurttaşlarımızı katılmaya çağırıyoruz"

'KATLEDİLENLER BARIŞ ŞEHİDİ OLARAK ANILACAK'


KESK Genel Başkanı Lami Özgen yaptığı konuşmada “Barış talebiyle Ankara'ya gelmişlerdi. Biz savaştan yana olduklarını biliyorduk. Yürüttükleri otoriter anlayışla tarihe utanç satırlarıyla geçecekler” dedi. Sendika üyelerini kaybettiklerini söyleyen Özgen “Bu katliam geçmiş katliamları kat be kat geçmiştir. Ya barışı tesis edeceğiz ya da yeni katliamlara maruz kalacağız. İnadına barış mücadelesine devam edeceğiz. Başımız sağolsun. Katledilenler barış şehidi olarak anılacak” ifadelerini kullandı.

'İÇİŞLERİ BAKANLIĞI, MİT VE AKP'NİN ZAAFİYETİ VAR'

DİSK Genel Başkanı Kani Beko ise açıklamada “Önümüzdeki süreçte demokrasi barış özgürlük mücadelesi veren arkadaşlarımızla yolumuza devam edeceğiz. 77 Taksim'de Sivas'ta Çorum'da en son Suruç'ta yaşadık” diye konuştu. Beko katliamı yapanlardan hesabı soruluncaya kadar peşlerini bırakmayacaklarını vurgulayarak “20 gün önce Ankara Valiliğinden izin alınmış bir mitingdi. Valilik İçişleri Bakanlığı MİT ve AKP'nin büyük bir zaafiyeti var” dedi.

Çağdaş Gazeteciler Sendikası Başkanı Ahmet Abakay ise "Patlamanın dibindeydik. Ambulanslardan önce TOMA geldi. Suruç'ta kim bomba patlattıysa Ankara'da o patlattı" dedi.

'90'NIN ÜZERİNDE ÖLÜ VAR'

TTB Merkez Yürütme üyesi Hüseyin Demirdizen "90'nın üzerinde ölü var. 400'ün üzerinde yaralı var. 69 kişi patlamanın hemen ardından hayatını kaybetti. Yaralılar flama ve bayraklarla hastanelere taşındı" ifadelerini kullandı.

Ayrıntılar gelecek...Cvp:
Yazan Cevap içeriği
Üye Profili boşluk
solcu
[ kemal ]

Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi: 24.01.2014
İleti Sayısı: 1.709
Konum: Ankara
Durum: Forumda Değil
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder


Cevap Yazan: solcu
Cevap Tarihi: 10.10.2015- 20:53


Yetmez, bu grev kararı çok acele veriliyor. Ülkede gerici iktidara karşı olan her kesimle yan yana gelip eş zamanlı eylem kararı alınmalı. Bu tür grevler de çok etkili olmuyor.Cvp:
Yazan Cevap içeriği
Üye Profili boşluk
proletersosyalist
[ Bekir Sami ]

Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi: 15.09.2014
İleti Sayısı: 709
Konum: İstanbul
Durum: Forumda Değil
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder


Cevap Yazan: proletersosyalist
Cevap Tarihi: 11.10.2015- 03:11


Bunlar da ala ala 2 gün mü grev almış? Yas! bile üç gün. Yap bir hafta grev. Bu ürkek sendikacılıktan da bıktım, etkisiz eylemlerden de. Yeter artık hep bizden gittiği. Herkes hak ettiği karşılığı almalı. Madem savaş açtılar bizde o savaşa karşılık veririz. Boş oturmaktan, devletin iznine tabi, polis iki gaz attı mı dağılınan zararsız eylemlerden yeter. Sokağa çıkacak yüzüm yok yoldaşlarıma karşı. Zaten Suruç katliamından sonrada sadece cenazelere gittim. Her toplumsal felakette üzülmekten sonra yine gündelik hayatımıza dönmekten başka bir şeyler yapmamız gerek artık. Üzüntümüzde gerçekten samimiysek toplumumuzu, insanlığı değiştirmek, dönüştürmek için öne atılmamız gerekiyor. Bugün ezilen coğrafyaların bilinçli insanlarının kelimenin gerçek anlamıyla devrimcileşmesi, yoksullarla bütünleşerek harekete geçmesi gerekmekte. Ankara'da ve bugüne kadar ölen yoldaşlarımıza borcumuzu ancak egemenlerin, katillerin açtığı savaşa karşı gerekli karşılığı vermemizle ödeyebiliriz. Başka türlü olmaz, olamaz.  
Bu ileti en son proletersosyalist tarafından 11.10.2015- 03:17 tarihinde, toplamda 1 kez değiştirilmiştir.
Cvp:
Yazan Cevap içeriği
Üye Profili boşluk
munzur
[ .... ]

Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi: 19.12.2013
İleti Sayısı: 1.075
Konum: Gizli
Durum: Forumda Değil
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder


Cevap Yazan: munzur
Cevap Tarihi: 11.10.2015- 14:24


Alıntı Çizelgesi: proletersosyalist yazmış

Bunlar da ala ala 2 gün mü grev almış? Yas! bile üç gün. Yap bir hafta grev. Bu ürkek sendikacılıktan da bıktım, etkisiz eylemlerden de. Yeter artık hep bizden gittiği. Herkes hak ettiği karşılığı almalı. Madem savaş açtılar bizde o savaşa karşılık veririz. Boş oturmaktan, devletin iznine tabi, polis iki gaz attı mı dağılınan zararsız eylemlerden yeter. Sokağa çıkacak yüzüm yok yoldaşlarıma karşı. Zaten Suruç katliamından sonrada sadece cenazelere gittim. Her toplumsal felakette üzülmekten sonra yine gündelik hayatımıza dönmekten başka bir şeyler yapmamız gerek artık. Üzüntümüzde gerçekten samimiysek toplumumuzu, insanlığı değiştirmek, dönüştürmek için öne atılmamız gerekiyor. Bugün ezilen coğrafyaların bilinçli insanlarının kelimenin gerçek anlamıyla devrimcileşmesi, yoksullarla bütünleşerek harekete geçmesi gerekmekte. Ankara'da ve bugüne kadar ölen yoldaşlarımıza borcumuzu ancak egemenlerin, katillerin açtığı savaşa karşı gerekli karşılığı vermemizle ödeyebiliriz. Başka türlü olmaz, olamaz.  Nasıl? Bu kadar örgütsüz bir sol varken, kürt hareketinin ise böyle bir niyeti yokken AKP nasıl devrilir?Yeni Başlık  Cevap YazForum Ana Sayfası

 


 Bu konuyu 1 kişi görüntülüyor:  1 Misafir, 0 Üye
 Bu konuyu görüntüleyen üye yok.
Konuyu Sosyal Ortamda Paylas
Benzer konular
Başlık Yazan Cevap Gösterim Son ileti
Konu Klasör Tezkere mi dediniz? O konu çoktan karara bağlandı... özgür 0 1818 03.10.2013- 15:08
Konu Klasör ÖDP- Bu Grev Hepimizin dayanışma 0 1060 29.01.2015- 16:41
Konu Klasör Eti Krom'da grev sürüyor. melnur 0 2024 04.09.2013- 14:55
Konu Klasör AKP'nin grev korkusu:Erteleme umut 3 1720 31.01.2015- 09:45
Konu Klasör Eğitim-Sen Genel Grev'e gidiyor dayanışma 1 2331 26.02.2014- 15:21
Etiketler   Emekçiler,   grev,   kararı,   aldı
SOL PAYLAŞIM
Yasal Uyarı
Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi info@solpaylasim.com adresine yollayabilirsiniz.
Forum Mobil RSS