SolPaylaşım  
Ana Sayfa  |  Yönetim Paneli  |  Üyeler  |  Giriş  |  Kayıt
 
OTURUYORSAN KALK; AYAKTAYSAN YÜRÜ; YÜRÜYORSAN KOŞ!
Yurt ve dünya sorunlarına soldan bakan dostlar HOŞGELDİNİZ .Foruma etkin katılım yapabilmeniz için KAYIT olmalısınız.
Yeni Başlık  Cevap Yaz
Korkun bu kadından!           (gösterim sayısı: 2.615)
Yazan Konu içeriği
Üye Profili boşluk
munzur
[ .... ]

Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi: 19.12.2013
İleti Sayısı: 1.075
Konum: Gizli
Durum: Forumda Değil
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder


Konu Yazan: munzur
Konu Tarihi: 15.10.2015- 12:24


Korkun bu kadından!
Elif DemirtaşKorkun bu kadından!


Her katliamınız sonrası fotoğraftaki gibi kadınlar çıkacak meydana ve bir gün hepsi sizi ve bu köhnemiş egemenliğinizi yerin yedi kat altına gömecek, korkun onlardan!

Resim Ekleme

Bir kadının yüreğini gerçekten yakarsanız, son nefesinizde bile olsa bunu ödersiniz!
En naif, insancıl, empati kabiliyeti yüksek, akıllı, yürekli… kadın bile kendine haksızlık yapıldığında; hakkını alana kadar, hiç gereği yokken canı yakıldığında; can yakana kadar, yaralandığında; yaralayana kadar vazgeçmez davasından! Kadın, eğer anneyse, evladı dışında kimsenin yanlışını affetmez! O özür dilenecek, o ah alınacak, o yürek soğuyacak! Bir kadının yüreğini gerçekten yakarsanız, son nefesinizde bile olsa bunu ödersiniz! Çünkü “şeytana papucunu ters giydiren, aynı zamanda duygusal aptal, eksik etek, elinin hamuruyla erkek işine karışan, ağlak-zırlak, alışveriş delisi, kuaför manyağı…” diye aşağıladığınız kadınların yüreği ezemeyeceğiniz kadar kocamandır! İçine her türlü erkek egemen sıfatı, hakareti yerleştirip ayağınızın altında ezseniz de, “kaşınıyordu kaşıdım, kuyruk salladı dilediğini verdim, yattım kalktım tekmeyi bastım” da deseniz, tecavüz de etseniz, işkence edip öldürseniz de o kadının yüreği kocamandır, yüreğiyle başa çıkamazsınız! Bunu değiştiremezsiniz! Evet duygusaldır, evet eğilir aşkın önünde, evet matematik vb. kafaları erkek kadar çalışmayabilir, ama direnç gösterdi mi; Rosa Luxemburg da olur, Didar Şensoy da, Feruğ Ferruhzad da olur Sennur Sezer de, Arin Mirxan da…

Biraz değil çokça direnç göstermesi lazım yasalar, ahlak ve din karşısında! Çünkü hep namusuyla; kızlığıyla, kadınlığıyla; analığıyla engellenmiştir kadın! Hele bizde! Her yerden sarılmış bi çitin ortasında mele dur! Onlara herşey mübah, sana nah!


Bi kadın iyi bi iş çıkarmışsa ya birinin altına yatmıştır, ya birinin kızıdır, ya aptal şansı vardır! Bunu hemcinsleri bile söyler.


Feminist değilim ama ortadoğu coğrafyasında kadın erkek eşitliği diye bi şey de yoktur! Her şey erkekliğiyle insanlığını değiştirmişler içindir bizde! Bi kadın iyi bi iş çıkarmışsa ya birinin altına yatmıştır, ya birinin kızıdır, ya aptal şansı vardır! Bunu hemcinsleri bile söyler. O hemcinsler ki “.ikim, .mına koyim, oruspu” vb kusmuk erkek ağızlarını kullanmaktan da geri durmazlar! “Güçlüden yana oliim, bi yalakalık yapıiim, erkeklerin yanında kendimi yüceltmek için bütün kadınların köküne kibrit suyu demekten bile geri durmayayım, en çok ben sevileyim, en çok bana hayran kalınsın!” Maalesef bazı kadınların yeri gelmediği halde ne kadar erkeksileştiğini gördüğüm gibi ne mutlu ki bazı erkeklerin de ne kadar kadınlarla ilgili empati gösterdiğini gördüm. Her iki cins için de genelleme yapmıyorum. İki cinsin de cinsleri! çok.

Bedeniniz, cinsel kimliğiniz, sizi ilgilendirir elbet, ama keşke cinsiyetle ilgili duyarlılığınız bi gay, lezbiyen veya trans birey kadar olsaydı. Gerçek ezilmişlik, ötekileştirilme, yok sayılma sadece kadınlarda değil bi o kadar ve fazlası var Onlarda! (Yarası ne kadar büyükse yüreği de o kadar büyük oluyor demek ki insanın. Her iki cinste de onlar kadar insanlık görmedim henüz, kişisel tecrübemdir, genelleme yapmıyorum!)


Bu kadında ne var biliyor musunuz? Tek başına devrim yapacak bi güç!
Asıl konuya gelmek için laf çok uzadı, affola. Fotoğraftaki haksızlığa uğramışlığın, duruşun, bakışın, acının, öfkenin, hıncın, aynı zamanda çaresizliğin (çünkü o bi anne), hayal kırıklığının, can yanmasının, “ben şimdi ne yapacağım”ın, “ben bunu size bırakır mıyım”ın, “bu çocuğa ben bunun hesabını nasıl öderim”in… anlattıklarına gelelim.

Fotoğrafa baktığınızda gördüğünüz; eşi Ankara‘daki katliamda öldürülmüş acılı bir anne, öfkeli bir kadındır en fazla. Hayır bu kadar basit değil! Bu kadın yukarıda saydığım nedenlerden ötürü, bu topluma rağmen dimdik durabilen, kimseye yaslanmadan acısına sahip çıkan, ağlamadan, eğilmeden bükülmeden, dikkat çekmek için uğraşmadan, dimdik, sol yumruk havada tutan bir kadındır bu! Bu kadında ne var biliyor musunuz? Tek başına devrim yapacak bi güç! Bu kadına kurşun işlemez! Bu kadın kimseden korkmaz! Haksızlığın, yanlışın, hatanın şunun bunun bu kadında yeri yok! Özür dilesen, ayağına gül bahçeleri sersen, pırlantayla saçtan tırnağa donatsan, bu kadına dünyaları versen bu kadın seni affetmez! Bi kadın kalbi yerinden söküldüğünde, ciğeri delik deşik edildiğinde ancak böyle bakar, böyle haykırır! Bu kadın ağlamaz, saçının yarısı dışarda kalacak marka siyah fular takmaz bu kadın. Gizli makyajlı gözlerini güneş gözlüğüyle saklamaz! Bu kadın kocasının tabutunun üstüne Türk veya başka bir bayrağı örttürmez, bu kadın hiçbir bayrağın insandan değerli olmadığını bilir çünkü. Bu kadın dik dik bakar adamın gözünün içine, kurşun gibi bakar; eritircesine, en derine bakar!

Korkun bu kadından; IŞİD yamyamlarından daha fazla korkun! Bu kadın ateş olursa yanmadık yeriniz kalmaz! Bu kadın belli ki aşıktı kocasına, belli ki aşık çocuğuna! Aşık kadından korkun! Belli ki kocası o gün her ne için oradaydıysa, onun ölürken çözülen yumruğunu bu kadın kapatacak, daha sıkı yumruklayacak, daha dirençli, daha öfkeli saldıracak düşmana!

Korkun bu ve benzeri kadınlardan, eceliniz onlar olacak alçaklar, katiller!

Bütün icatları siz erkekler yaptınız, kadınlar bi boktan anlamıyor eyvallah, bunu bu küçük beyinlerimize! koyduk. Bütün iyi ve kötü icatları siz yaptınız, bunu da biz kadınlar sokalım sizin beton kafanıza! Kılıçı, silahı, tüfeği, kalaşnikofu siz buldunuz! Atom bombasını, mayını, tankı, topu, tomayı, her türlü işkence aletini ve hapihaneleri siz buldunuz! Her şeyi siz buldunuz, insan öldürmeye yarayan herşeyi siz buldunuz! Ama aşkı biz bulduk, sevgiyi, şefkati, idare etmeyi, hoş görmeyi, emek vermeyi, yaşatmak için uğraşmayı biz bulduk! “Barış”ı biz bulduk!

Biz canımızdan başka bir canı daha dünyaya getirebilirken siz hep öldüren tarafta oldunuz. Yaratamadığınız için öldürüyorsunuz. Sevişemediğiniz için savaşıyorsunuz! Ama bu devran böyle sürüp gitmeyecek artık! Her katliamınız sonrası fotoğraftaki gibi kadınlar çıkacak meydana ve bir gün hepsi sizi ve bu köhnemiş egemenliğinizi yerin yedi kat altına gömecek, korkun onlardan!

Gezite
Bu ileti en son munzur tarafından 16.10.2015- 15:32 tarihinde, toplamda 3 kez değiştirilmiştir.
Cvp:
Yazan Cevap içeriği
Üye Profili boşluk
munzur
[ .... ]

Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi: 19.12.2013
İleti Sayısı: 1.075
Konum: Gizli
Durum: Forumda Değil
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder


Cevap Yazan: munzur
Cevap Tarihi: 16.10.2015- 15:34


Resim EklemeYeni Başlık  Cevap YazForum Ana Sayfası

 


 Bu konuyu 1 kişi görüntülüyor:  1 Misafir, 0 Üye
 Bu konuyu görüntüleyen üye yok.
Konuyu Sosyal Ortamda Paylas
Benzer konular
Başlık Yazan Cevap Gösterim Son ileti
Konu Klasör Korkacaksınız durmaktan korkun umut 0 2023 11.01.2016- 11:33
Konu Klasör 'Kadınlar Karl Marx’a ne borçludur?' melnur 1 2082 10.03.2019- 04:59
Konu Klasör 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü... melnur 3 3757 08.03.2022- 02:34
Konu Klasör Kadın Düşmanlığı ve coğrafyamızın devrimci mücadele tarihi... melnur 0 1526 15.12.2019- 07:43
Konu Klasör Kadıköy Yoğurtçu Parkı’nda 23 Haziran seçimleri için büyük buluşma... melnur 1 2232 17.06.2019- 11:05
Etiketler   Korkun,   kadından
SOL PAYLAŞIM
Yasal Uyarı
Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi info@solpaylasim.com adresine yollayabilirsiniz.
Forum Mobil RSS