SolPaylaşım  
Ana Sayfa  |  Yönetim Paneli  |  Üyeler  |  Giriş  |  Kayıt
 
OTURUYORSAN KALK; AYAKTAYSAN YÜRÜ; YÜRÜYORSAN KOŞ!
Yurt ve dünya sorunlarına soldan bakan dostlar HOŞGELDİNİZ .Foruma etkin katılım yapabilmeniz için KAYIT olmalısınız.
Yeni Başlık  Cevap Yaz
 Toplam 7 Sayfa:   Sayfa:   [1]   2   3   4   5   6   7   >   son» 
Kaçak sosyalist foruma yönetici olsun           (gösterim sayısı: 16.680)
Yazan Konu içeriği
Üye Profili boşluk
denizcan
[ devrimci ]

Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi: 24.12.2013
İleti Sayısı: 2.431
Konum: Trabzon
Durum: Forumda Değil
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder


Konu Yazan: denizcan
Konu Tarihi: 10.01.2016- 13:41


Bir daha anladım bu sosyalist forum sosyalist falan değil. Proleter sosyalist arkadaş cimcime'nin kim olduğunu anlamış, forumlara hangi isimlerle girdiğini ve banlandığını yazmış.

Cimcime adlı üyeyle ilgili

--------------------------------------------------------------------------------

Cimcime, Kaçak, Alevliyıldız, Hortis... Girdiği her forumdan Akp ve devlet yandaşlığı, emperyalizm şakşakçılığı, devrimci düşmanlığı sebepleriyle banlanmış biri. Hortis bu forumdaki eski mahlası. Banlanma sebebi ortada. Nereden biliyorsun Hortis olduğunu? Yazılarını okuyan anlar. Yok yinede anlamadınız mı? O zaman gidin Sol Paylaşım'da Kaçak'ı, Ef'de Alevliyıldız'ı okuyun. Benzerliği anlayacaksınız. Aynı tepeden bakan, kendini beğenmiş, ucuz mizahi dil... Sosyalistleri, devrimcileri küçümseme, aşağılama, onları bilgisiz, cahil görüp kendini değeri anlaşılmayan büyük teorisyen edalarında sunma çabaları... Peki bu iddianın altından çıkan ne? Kati suretle Akp ve TC'ye faşist dedirtmeme hatta Akp'nin demokratik açılımlar yaptığını savunma ve Akp'nin 'özüne' dönmesine dair bir özlem, iflah olmaz bir şekilde direnen Suriye halkına saldırma, düzenin sınırlarını kabul etmeyen başta Parti-Cephe olmak üzere bütün hareketleri burjuva düzenin, sağ çevrelerin en aşağılık, en adi komplo teorileriyle karalama çabaları. İşte son olarak en meşru hakları için direnen Kürt gençliğine, Kürt halkına, hendeklere yaptığı saldırılar, küçümseme. Hendeklere, direnişe dair söylediklerine baktığımda kullandığı dilin, yaptığı edebiyatın Akp'li 'kanaat teknisyeni' dediğimiz medya soytarılarından hiç bir farkı yok. Turgut Fatsa'yı Kürt Hareketine dair Facebook'ta söyledikleri nedeniyle banladınız. Başka bir mahlasla döndüğünde öz eleştiri vermeden yazamazsın dediniz. Ya bu şahıs? Dün hem bu forumda hemde başka forumlarda devrimcilere, sosyalistlere dair söyledikleri ortada. Bugünse öz eleştiri vermeden geri dönmüş durumda ve aynı üslubuna devam ediyor. Bu Ak trolün, bu devrimci düşmanının, bu provakatörün banlanmasını istemek sanırım en meşru hakkımız...


http://www.sosyalistforum.net/showthread.php?t=79050

Buradan takip edebilirsiniz.

Forumun yöneticisinin cevabı da Kaçak'a tam destek.

Defalarca bu forumu memur kafası ile yürütmediğimizi genelde ve yönetim ortamlarında beyan ettik. Yasaklama, ban konusundaki mantığımızı açıkladık. Bunun dışına çıkacak değiliz.

Cimcime Arkadaşa dair karşı yazılar yazılıyor, bu normaldir. Ama yazılanların içindeki berbat küfürler, kadını ve eşcinselleri aşağılayan blok tabirler, tartışma yürütme konusunda haklı olduğunu düşünüp bunu izah edemeyip çabuk etiket ve hakarete sapmalar, bu üye zaten... diyerek zahmetsiz "tartışma" yürütmeye kalkmalar da tersinden öğretici olmaya devam ediyor.

Bir kısım tartışmacının haklılığı-haksızlığı değil, yetmezliği izlenmekte.

Mesela bu başlıktaki Proleter Sosyalist Arkadaş faşizm konusunda haklı olduğu zannettiği bir cümle kurmuş. TC devletinin faşist olduğuna dair. Ama bunu tüm sol için genel kanı zannediyor. Halbuki yaklaşık 45 yıllık süre boyunca bir dizi örgüt bu devletin faşist olmadığını söyledi ve söylemekte. Hatta 12 Eylül cuntasının faşist olmadığını söyleyenler de vardı. Hatta ve hatta mesela İstanbul cezaevlerinde, "dayak yiyoruz", "saldırı var" anlamına gelen ve bir ani durum haber verme sloganı olan Kahrolsun Faşizm ! sloganını atmayıp haber veremez duruma düşen arkadaşlar var idi.

Dahası hala bir dizi hareket açık-gizli faşizm ayrım-tesbitini sürdürmekte.

Mao dönemi ÇKP si, Enver Hoca, Ho Chi Minh, mevcut Küba KP ve tüm SBKP TC devletini faşist kabul etmedi.

Bunları yazıyorum çünki yeni kuşak bilmezliğe düşürülüyor. Geçmişte hangi hareketin sempatizanı olursan ol, bunları çok büyük oranda biliyordun. Şimdi kendini izah ettiği yapının görüşünü bilmemek dahi normal-standart olmuş.

Geçmişte de bu tür konularda sert tartışmalar olurdu ama onlar tartışmaydı. Odunlar bile devreye girer kafa göz dağılırdı ama içinde küfür olmazdı hatta canı yanıp küfretmiş olanla dahi ilişki kesilirdi. Bu taraftardır olabilir vb sözler zerre devreye girmezdi. Devrimcilerin halk gözünde tertemiz olmasının ana sebeplerinden biri küfretmiyor olmalarıydı.

Küfre çok methiye duydum ama aynı zamanda da bir Dilciyim. Küfür sevenlere belirteyim ki, maalesef küfür, aşağılama bilinci ve aşağılamayı öğrenmişlik üzerinden üreyen bir gerçekliktir ve normalleşmesi o ortamın dejenerasyonuna işaret eder.

Bu forumu bir gün nihai olarak bırakırsam bu küfür yüzünden bırakacağım. Şu güne kadar ne denli ısrar etsem de bir çok arkadaşımı buralarda yazmaya ikna edemiyorum. Sebebi bu küfür. Kendimi bu küfür ortamlara feda ettiğimi, bir fedainin yeteceğini söylüyorlar.

Yerinde ve edebi bir tarz ile kullanılan küfürlere nadiren rastlıyoruz. Demek ki bunu kullanmayı bilme hali yaygınlaşmıyor. Tersi oluyor. Cimcime Arkadaş da bunun bahanesi oluyor.

Önce en az karşı çıktığınız tartışmacı kadar edepli olmak zorundasınız. Şu cümleyi yazmak bana zuldür.

Lümpenleri severim çünki bizim becereksizliğimizin yaşayan ispatlarıdır, ama Lümpenizmi asla.

Forumda Lümpenizm çeşitli kılıklar altında gelişiyor. Yukarıda bırakmaktan bahsettim. Savaşmadan bırakmam.

Galiz küfürler hariç banlatmam, tavır koyarım ama küfür sahiplerini de bu saatten sonra rezil ederim haberiniz olsun. Hoşunuza mı gidiyor kadınların bu forumu okumaması. Devrimci kadınların küfre tahammül ettiğini size kim söyledi. Bırakın yazmayı, devrimci kadınlar, bir ortamda okuma dahi yapmıyorsa bu bizim için utançtır.

Ne cinsel organlarınız varmış, vara yoğa kendini de adını da kullanıp duruyorsunuz. Aklınızı başınıza alın. Dünyada Komünizm, işte o organlara sahip çıkmayla başladı. Hala organıyla konuşan bir dolu mahluk var iken, devrimcilerin bunlardan AYRILMASI gerekir.

Düzenden, Sistemden, onun ideolojisinden Ayrı Durun. Onlardan öğrenmeyin. Hiç bir şey yoksa -ki var- bu forum var. Küfrü engellemek yasakla olmaz. Yasak, uyuşturucu mislidir. İşe yaramaz. Gel gör ki, bir yandan küfredip öte yandan ban talep etmek, küfür konusundan rahatsız olmamak ve bu durumunu yükseltmiş olmak demektir. İşe bakın :

Küfreden üyeler, küfretmeyen üyenin yasaklanmasını talep eder hale gelmiş. Şu yükselen değere bakın.

Ve herkes bu konuda kendini sorgulasın. Ben öyle yapacağım. Bir sürü dert arasında bununla da uğraşacağım.Cvp:
Yazan Cevap içeriği
Üye Profili boşluk
denizcan
[ devrimci ]

Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi: 24.12.2013
İleti Sayısı: 2.431
Konum: Trabzon
Durum: Forumda Değil
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder


Cevap Yazan: denizcan
Cevap Tarihi: 10.01.2016- 13:47


İddia ediyorum, Kaçak efendi kürt hareketine karşı biraz daha dikkatli yazsın, sosyalist forumda yönetici olacaktır. Oradaki yöneticilerin Kaçak'tan ne farkı var? Kaçak sola akıl öğretiyor, solu küçümsüyor, sosyalistlere eleştiri yöneltiyor da, forumun yöneticileri yapmıyor mu? Kaçak her yazısıyla AKP'yi korumaya alıyor da, forum yöneticileri almıyor muydu? Bu adamlar AKP'yi ikinci partileri olarak görmüyorlar mıydı? Çözüm süreci yeniden başlasın, Kaçak ile forum yöneticileri aynı yerde buluşacaktır. Suriye'ye düşmanlık Kaçak'ta var da sosyalist forumda yok mu? Düne kadar Suriye konusu açıldığında diktatör esat'tan başka bir şey söyleniyor muydu? Emperyalizm ağızlara alınıyor muydu? Kaçak orada bol bol sola akıl vermeye devam eder, herkesten de alkış alır. Kürtlere karşı dilini tutarsa yönetici olur, tutamazsa banlanır:)Cvp:
Yazan Cevap içeriği
Üye Profili boşluk
munzur
[ .... ]

Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi: 19.12.2013
İleti Sayısı: 1.075
Konum: Gizli
Durum: Forumda Değil
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder


Cevap Yazan: munzur
Cevap Tarihi: 10.01.2016- 14:02


Yakışır:)Cvp:
Yazan Cevap içeriği
Üye Profili boşluk
denizcan
[ devrimci ]

Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi: 24.12.2013
İleti Sayısı: 2.431
Konum: Trabzon
Durum: Forumda Değil
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder


Cevap Yazan: denizcan
Cevap Tarihi: 10.01.2016- 14:26


BORGA Nickli Üyeden Alıntı

Yazılarından tanıdığım Alevli Yıldız Arkadaş, iyi bir tartışmacıdır. Eğer Cimcime mahlası da ona aitse ve kendisi için de mahsuru yoksa ve uygunsa mahlasını seve seve Alevli Yıldız ile değiştirir ve bu manada kendisine şahsen hoşgeldin derim.

 
 
Cimcime
Teşekkürler Borga. Evet, mahlasımı alevliyıldız olarak değiştirmek isterim. Bunu yaparsanız memnun olurum.

Not: yalnız lütfen dikkat; "alevliyıldız" bitişik olsun, ayrı olmasın.


Kaçak, cimcime oldu, şimdi Alevliyıldız. Tekrar ediyorum, alevliyıldız sosyalist foruma yönetici olma yolunda:)Cvp:
Yazan Cevap içeriği
Üye Profili boşluk
denizcan
[ devrimci ]

Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi: 24.12.2013
İleti Sayısı: 2.431
Konum: Trabzon
Durum: Forumda Değil
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder


Cevap Yazan: denizcan
Cevap Tarihi: 10.01.2016- 14:27


Alıntı Çizelgesi: munzur yazmış

Yakışır:)Bence de yakışır,   birbirlerinden hiç farkları yok. Orada çok az sayıda olan sosyalistlere sabırlar diliyorum.Cvp:
Yazan Cevap içeriği
Üye Profili boşluk
dayanışma
[ ]
Üye Silindi
Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi:
İleti Sayısı: 0
Konum: Gizli
Durum: üye silinmiş
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder


Cevap Yazan: dayanışma
Cevap Tarihi: 10.01.2016- 17:29


Alıntı Çizelgesi: denizcan yazmış

İddia ediyorum, Kaçak efendi kürt hareketine karşı biraz daha dikkatli yazsın, sosyalist forumda yönetici olacaktır. Oradaki yöneticilerin Kaçak'tan ne farkı var? Kaçak sola akıl öğretiyor, solu küçümsüyor, sosyalistlere eleştiri yöneltiyor da, forumun yöneticileri yapmıyor mu? Kaçak her yazısıyla AKP'yi korumaya alıyor da, forum yöneticileri almıyor muydu? Bu adamlar AKP'yi ikinci partileri olarak görmüyorlar mıydı? Çözüm süreci yeniden başlasın, Kaçak ile forum yöneticileri aynı yerde buluşacaktır. Suriye'ye düşmanlık Kaçak'ta var da sosyalist forumda yok mu? Düne kadar Suriye konusu açıldığında diktatör esat'tan başka bir şey söyleniyor muydu? Emperyalizm ağızlara alınıyor muydu? Kaçak orada bol bol sola akıl vermeye devam eder, herkesten de alkış alır. Kürtlere karşı dilini tutarsa yönetici olur, tutamazsa banlanır:)Sosyalist forum bir alem, şaka gibi, en büyük küfürbaz yönetici che, kimse sesini çıkaramazken başka bir yönetici küfre karşı olduğunu ve küfürle mücadele edeceğini söylüyor. Sosyalist forumda sola ve devrimcilere ateş serbest bir hale geldi. Kaçak orada yönetimin sesi olabilir, ondan iyi ''sola akıl'' veren birini mi bulacaklar:)Cvp:
Yazan Cevap içeriği
Üye Profili boşluk
yura
[ .... ]

Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi: 08.02.2014
İleti Sayısı: 816
Konum: Bolu
Durum: Forumda Değil
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder


Cevap Yazan: yura
Cevap Tarihi: 10.01.2016- 19:44


Alıntı Çizelgesi: denizcan yazmış

İddia ediyorum, Kaçak efendi kürt hareketine karşı biraz daha dikkatli yazsın, sosyalist forumda yönetici olacaktır. Oradaki yöneticilerin Kaçak'tan ne farkı var? Kaçak sola akıl öğretiyor, solu küçümsüyor, sosyalistlere eleştiri yöneltiyor da, forumun yöneticileri yapmıyor mu? Kaçak her yazısıyla AKP'yi korumaya alıyor da, forum yöneticileri almıyor muydu? Bu adamlar AKP'yi ikinci partileri olarak görmüyorlar mıydı? Çözüm süreci yeniden başlasın, Kaçak ile forum yöneticileri aynı yerde buluşacaktır. Suriye'ye düşmanlık Kaçak'ta var da sosyalist forumda yok mu? Düne kadar Suriye konusu açıldığında diktatör esat'tan başka bir şey söyleniyor muydu? Emperyalizm ağızlara alınıyor muydu? Kaçak orada bol bol sola akıl vermeye devam eder, herkesten de alkış alır. Kürtlere karşı dilini tutarsa yönetici olur, tutamazsa banlanır:)bence banlanır, srada sola çatmak serbest ancak kürt hareketine eleştiri yasak. kaçak kendini tutamaz oradanda kendini attırır:)Cvp:
Yazan Cevap içeriği
Üye Profili boşluk
owert
[ İşçi ]

Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi: 25.11.2013
İleti Sayısı: 246
Konum: Antalya
Durum: Forumda Değil
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder


Cevap Yazan: owert
Cevap Tarihi: 11.01.2016- 06:12


Bu akşam aklım esti forumlara bakayım dedim ki bu tartışmaları gördüm. Özelikle suatın ''eyvah SF elden gidiyor ''   vaziyette ama ''televole gibi olan yerin   vala gidiyor diye bunları yazmıyorum kaygılarım başka '' diye sf ye ayar verdiği yazıları görünce   dikkattimi çekti.

Madem SF televole ise niye kaygılanıyor.

Yok suatın derdi forumlar alanında   yerinin O kürt yaklaşımını en iyi yapan forum olma özeliğini yitimesinden duyduğu kaygı esasında.

Çünkü SF de cizire botan mahlasla yazan arkadaşın ''bu katılımcı ortaya çıktığı andan itibaren bakur'dan ve direnişten bilgiler aktardı.. yani mücadelenin içinde ve sahibi olarak aktardı.. bu şu anlamda önemlidir.. yarattığı algı.. hareket "gibi" konuşuyor.. yani o çizgiyi ve mücadeleyi savunan biri.. '' demesinden anlaşılıyor .Kaygısı bu.

Bunların hiç biri beni ilgilendirmiyor ne halleri varsa görsünler de geçerken not düşelim dedim.  

SF de haklı olarak proletter sosyalisttin konu yaptığı Turgut fatsa   olunca daha ilgimi çekti. Çünkü Turgutfatsa dedikleri benim.

Yine   SF nin bu çifte standart duruşlarını eleştirecek halim yok . Çünkü SF yi 10 yıldır bilirim.

Esasta beni ilgilendiren alevliyıldız,burada kaçak,Hordis ... Bu arkadaşı EF den bolca izledim. Ve EF de suatla uzun zaman o kadar nasıl hasbihal(özelikle kürt sorununda) yaptığını anlamaya çalıştım.   Bir birlerine tahammül edercesine   iyi anlaşıyorlardı yada anlaşmaya çalışıyorlardı . Daha sonra iyice yüzleşmelerinde ip koptu suat şimdi Alevliyıldıza Faşit diyor . :) Yinede ben aradan sıyrıldım hiç olmazsa bana şaklaban demiş. Yine iyiyiz yani. Şimdi aynı durum Veda Suat için geçerli o ona ''dostum ''diyor diğeri ona ''sevgili dostum '' diyor ama birbirlerini ellerine versek bir kaşık suda boğacaklar gibi. İlginç

Kaçak suatın bu denli anlaşmalarının altında ki anlayış nedir.? Esas benim merak ettiğim bu olmuştur.

Ben bunu sonuç olarak Ahmet Altan ve benzeri sol liberallerin Kürt siyasalı ile benzeşmelerini uyuşmaları biçiminde anladım ve kavradım. Esasında Kürt siyasalının sol liberellerle sinsi, birbirlerine açık vermeden   bir ittifağı olarak görmek mümkün . Ki bunların en belirginliği de anayasa oylamasında ''yetmez ama evet ''ile açığa çıktı. Kürtler ise Boykot dedi yani karışmıyoruz,ama yan cebe koyabilirsiniz taktiğine baş vurdular   Gerçi bu sol liberallerin daha eski hal duruşları   var .Türkiye sosyalistlerinden ayrılma başlangıcı olan,Avrupa birliğine katılalımı katılmayalımı tartışmalarında da bu açığa çıkmıştı ya da özeleştirme furyasında özeleştirme taraftarı olmalarında,   ancak anayasa oylamasında ki gibi net olmamıştı..

Kaçak,hortis sol liberal düşünceleri savunan bir arkadaş.   AKP nin demokratik atılmlar yapabileceğine ve yine AKP nin Kürt sorununu çözebileceğine inanan cephesinde .Ahmet altan,Murat belge,Oya Baydar ,ve son cumhuriyette dün daha Kandırıldık diye açık açık yazan yazar gibiler yani. ..   Bu durum da Kürt siyasalınında AKP nin veya sağ cenahtan birinin   kürt sorununu çözebileceği tarafta durması bu iki kişinin ortaklığının temelini oluşturmakta idi. Daha derinlere inersek bunlara göre Türkiyede sağ soldur ,sol ise sağdır.   Şerif Mardın çizgisi vs vs gibi. O anlayışa kayanlar diyelim.

Sanırım şimdi artık sol libarellerinin yüzü kendileri tarafından da görüldü ve büyük bir yıkım içindeler. AKP nin ne mal olduğunu anladılar. Bu arada toplumları da kandırdılar. Toplumlara kapitalzim içeriğinde (sosyalizm kakalığında) umutlar verdiler falan. Merak ettiğim   bizim kaçak ,Hortis,alevyıldızı şimdi ne taraf gidecek bunu izleyeceğiz. Esasında kendisi içinde yararlı olabilecek bir özeleştiriye ihtiyacı var gibi.


Bu ileti en son owert tarafından 11.01.2016- 06:19 tarihinde, toplamda 1 kez değiştirilmiştir.
Cvp:
Yazan Cevap içeriği
Üye Profili boşluk
umut
[ umut yarın ]
Yasaklı
Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi: 12.09.2013
İleti Sayısı: 3.105
Konum: Gizli
Durum: üye uzaklaştırılmış
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder


Cevap Yazan: umut
Cevap Tarihi: 11.01.2016- 11:25


denizcan haklı çıktı. Kaçak pek çok isimlerle forumlara katılmış ve en son da cimcime adıyla sosyalist foruma girmiş. Forumlardan uzaklaştırılan birinin başka isimlerle foruma katılmak istemesini yanlış bulurum ama çok eleştirmem. Kendi kararı kendi bileceği bir iş. Ancak forum yönetimlerinin o kişinin kim olduğunu anladıktan sonraki tavrı daha önemli. Kovarken her türlü hakaretlerin yapılması faşist denmesi dönerken yapılan hakaretlerin ve faşistliğinin yutulması forum yöneticilerinin ayıbı. Ya faşist denmeyecek ve hakaret edilmeyecek ya da kapı bir daha açılmayacak. Kaçak sosyalist foruma gitmişse gider, gitmediği yazmadığı forum kalmamış ki. Bütün forumlara girmiş, çıkmış, kovulmuş, yine zorlamış, yine girmiş. Alan razı giren razı ise bize ne. Kaçak için söyleyeceğim şey, onun sol liberal olmadığıdır. AKP ile cemaat nasıl ayrı düşerken yandaşlardan kimin cemaatçi, kimin AKP'ci olduğunu anladıysak, AKP ile kürt hareketi ayrı düştüğünden beri kimin sol liberal, kimin AKP'ci olduğu ortaya çıktı. Kaçak AKP'den yana saf tutan biri. Solla ilgisi yok. Her yazısında AKP'yi tutan, her yazısında sola eleştiri getiren ve sola akıl veriyorum diyen biri solcu olamaz. Sosyalist foruma hayırlı olsun, tepe tepe kullansınlar.Yeni Başlık  Cevap Yaz
 Toplam 7 Sayfa:   Sayfa:   [1]   2   3   4   5   6   7   >   son» Forum Ana Sayfası

 


 Bu konuyu 1 kişi görüntülüyor:  1 Misafir, 0 Üye
 Bu konuyu görüntüleyen üye yok.
Konuyu Sosyal Ortamda Paylas
Benzer konular
Başlık Yazan Cevap Gösterim Son ileti
Konu Klasör Alacağın olsun Marx, aşk olsun Adorno dayanışma 0 2545 04.06.2014- 20:05
Konu Klasör Y.Küçük: Yuh olsun tüm CHP’lilere yuh olsun sizlere abbas 1 3266 29.08.2015- 11:16
Konu Klasör Bir kaç gün foruma giremeyebilirim. melnur 4 9 30.08.2014- 19:57
Konu Klasör Foruma etkin katilim sorgulayan 2 4487 30.10.2013- 01:13
Konu Klasör Foruma kayıt konusu... melnur 0 1171 18.07.2016- 21:07
Etiketler   Kaçak,   sosyalist,   foruma,   yönetici,   olsun
SOL PAYLAŞIM
Yasal Uyarı
Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi info@solpaylasim.com adresine yollayabilirsiniz.
Forum Mobil RSS