SolPaylaşım  
Ana Sayfa  |  Yönetim Paneli  |  Üyeler  |  Giriş  |  Kayıt
 
OTURUYORSAN KALK; AYAKTAYSAN YÜRÜ; YÜRÜYORSAN KOŞ!
Yurt ve dünya sorunlarına soldan bakan dostlar HOŞGELDİNİZ .Foruma etkin katılım yapabilmeniz için KAYIT olmalısınız.
Yeni Başlık  Cevap Yaz
 Toplam 4 Sayfa:   Sayfa:   «ilk   <   1   2   [3]   4   >   son» 
Cvp:
Yazan Cevap içeriği
Üye Profili boşluk
melnur
[ Gelenek ]
Kurucu
Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi: 02.08.2013
İleti Sayısı: 9.681
Konum: İstanbul
Durum: Forumda Değil
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder

45 kere teşekkür edildi.
34 kere teşekkür etti.
Cevap Yazan: melnur
Cevap Tarihi: 13.11.2018- 21:21


Arkadaşlar, sizler ne yapmak istiyorsunuz anlamıyorum. Sn.sorgulayan birtakım sorular sormuş, yanıt bekliyor ama bu konularda defalarca yazdım. Blog ile forum arasında elbette bir fark var. ''Tek kişi yazacaksan, blog'a çevir!'' ne demek? Neyi nasıl yapacağıma sizler karar vermeyeceksiniz ki! Forum şeklinde bir ''mekan'', blog şeklindeki bir yerden teknik olarak benim tercih ettiğim yazı şekline daha uygun. Başka nedenleri de var. Bu formata alışmışım. Başkaları da yazabilir. Bu konuları bir eleştiri olarak getirmek nasıl bir mantık?

Kaçak ise tam da istediği başlıkları buldu? Bu başlık altında başka forumları eleştiriye tutmak da zaten tam Kaçak'lık özellik!

Arkadaşlar, bir daha söylüyorum; sizin engelinizi kaldırarak sizlere davetiye çıkarmış falan değilim. ''Aman ne olur, özellikle Kaçak arkadaş buraya gelsin, yazsın'' diye de hiç aklımdan geçirmedim. ''Yalnızlıktan sıkıldım, birileri gelse de yazsa, gerekirse her türlü tavizi verir, özeleştiri de yaparım'' diye de düşünmedim.Burada forum kuralları da değişmeyecek! Evet, forum formatı içinde herkes yazabilir. Kuralımız çok basit, sol-sosyalizme düşmanlık, sosyalist liderlere sistemli karşıtlık olamaz. Bu konuda hiçbir taviz de olmayacak. Kaçak'ın aklından böyle geçiyorsa, boşyere uğraşmasın. Liberal olması, başka bir şey olması beni de ilgiendirmiyor. Kural açık. Gereksizce polemik yapmanın ve konuyu lastik gibi uzatmanın bir anlamı yok.

Bir daha söylüyorum; forumlara rağbet azalmıştır. Bunun sol veya sağ forum olmakla bir ilgisi yok. yazıyazforum bir dönem için rağbetteydi. O dönem geçti gitti. Solpaylaşım'da yazmak istemiyorsanız, buranın defalarca yazdığım kuralına uymak zorunuza gidiyorsa bence bu konuyu daha fazla uzatmak gereksiz. Çünkü Kaçak'ın hiç hoşlanmadığım tavrı yine ortaya çıktı. Ban ve engel konusunu kaldırdığım için beni gerçekten zor durumda bırakıyorsunuz. Bir insanın iyi niyeti bu kadar suistimal edilmemeli!Cvp:
Yazan Cevap içeriği
Üye Profili boşluk
Kaçak
[ ]
Üye Silindi
Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi:
İleti Sayısı: 0
Konum: Gizli
Durum: üye silinmiş
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder


Cevap Yazan: Kaçak
Cevap Tarihi: 13.11.2018- 23:36


Veda son mesajıma da hemen cevap yazmış:


"Baştanda söyledik demokratik ilkeler derken, üzerinde anlaşacağımız bir DEMOKRASİ tanımımızın olması gerek.
Ben ve arkadaşım Ekim kendi Demokrasi anlayışımıza göre, tabiki Marksist-Leninist çerçevede, Demokratik kurallar koyduk.

Biz HERKESE DEMOKRASİ diyenlerden değiliz!
Yine tekrar ediyorum, bilumum ulusalcı versiyonun, Nasyonal Sosyalist'in, Liberaller'in bu forumda yeri yoktur.

Bizim için bu konu kapanmıştır.
Siz devam edebilirsiniz, bence bir mahzuru yok.

Dilediğiniz yerde, bizimle ilgili her şeyi söyleyebilirsiniz ama bizden bu kadar.
Bakın davet te almışsınız, demokrasi anlayışınıza uygun olan forumda yazmaya devam edin.

Yazacak bu kadar konu varken neden o çok kıymetli zamanınızı diğer forumlara laf yetiştirmekle harcıyorsunuz.
Madem biz yazıyor, biz okuyoruz, bırakın bizi kendi halimize!"
Epeydir forumlardan forumlara karşılıklı atışmalar moda. Melnur beni bu yüzden eleştirmiş ama kendisi de bunu çok yaptı. Mesela veda'nın yazdıklarını burada cevaplıyordu. Daha önceleri de beni bu forumdan "artık tek bir mesajına dahi tahammül edecek durumda değiliz" deyip attıktan sonra, SF'de takip edip cevaplar yazınca kendisiyle forumlar arası mesajlaşmaya başlamıştık. :)

Şimdi az müsaade etsin ben de yapayım. Zaten veda bir daha cevap yazmayacağını söylemiş. O halde ben de devam ettirmem. Yani sorun kendiliğinden bitiyor.

Veda'nın bu son mesajını da analiz edeyim. Bu sefer daha kısa tutacağım, söz...

Ama "herkese demokrasi diyenlerden değiliz" derken sorgulayan'a laf atıyor galiba. Bu durumda ona da cevap hakkı doğar. :)

"demokratik ilkeler derken, üzerinde anlaşacağımız bir DEMOKRASİ tanımımızın olması gerek.
Ben ve arkadaşım Ekim kendi Demokrasi anlayışımıza göre, tabiki Marksist-Leninist çerçevede, Demokratik kurallar koyduk."


Veda bu demagojik satırlarında demokrasi tanımı ile demokratik ilkeler kavramını kasten birbirine karıştırmış. Elbette demokrasiye nasıl yaklaşılacağı kişilere de ideolojilere göre değişir. Ama demokratik ilkeler dendiğinde bundan kastedilen bellidir. Demokratik ilkeler kişilere göre, ideolojilere göre değişmez. Kendi demokrasi anlayışınıza göre arkadaşınla kafa kafaya verip, "demokratik kurallar" koyamazsın.

Demokratik kurallar zaten bellidir. Fikir ifade özgürlüğüne engel olamazsın, olmamalısın. Bu bir kere en büyük ayıptır, en büyük utanç kaynağıdır. Bir fikre karşı fikirle mücadele edebilirsin, bu doğru olanıdır. İstemiyorsan görmezden gelirsin, bu da olağan bir tavırdır. Ama bastırmak, yasaklamak, engellemeye kalkmak en büyük ahlaksızlıklardan biridir.

"Biz HERKESE DEMOKRASİ diyenlerden değiliz!" Ama burjuva düzeninden fikir özgürlüğü ve demokrasi talep edebiliyorsun. Vermediğinde "vay faşist" diye çemkirebiliyorsun. Ama sen bırak burjuvaziyi, senin gibi sosyalist, marksist olduğunu söyleyenlere bile bu hürriyeti vermeyeceğini övünerek söylüyorsun!

"bilumum ulusalcı versiyonun, Nasyonal Sosyalist'in, Liberaller'in bu forumda yeri yoktur." Ama unutma, bilumum vatadaşı ulusalcı, nasyonal, liberal vb olarak etiketlendiren de yine sensin. O kişilerin gerçekten öyle olduğunu kendileri söylemiyor. Yine sen söylüyorsun. Melnur ulusalcı veya nasyonal sosyalist elbette değil. Ama sen onu Perinçek artığı olarak nitelemekte sakınca görmüyorsun.

Yani savcı da, yargıç da, infaz memuru da sensin.

Bu mu senin ve kafadarının demokrasi anlayışı?!

"Bizim için bu konu kapanmıştır.
Siz devam edebilirsiniz, bence bir mahzuru yok.

Dilediğiniz yerde, bizimle ilgili her şeyi söyleyebilirsiniz ama bizden bu kadar."


Belki kafadarın Ekin için konu daha kapanmamıştı, sordun mu kendisine? Yoksa gerek yok mu? :)

"Dilediğiniz yerde, bizimle ilgili her şeyi söyleyebilirsiniz ama bizden bu kadar.
Bakın davet te almışsınız, demokrasi anlayışınıza uygun olan forumda yazmaya devam edin."


Benim için de konu kapandı. Üstelik kendime sordum, "kapandı mı" diye ve evet dedim. :)

Zaten davet de almamışım meğer. Üstelik hiç bir şey değişmeyecekmiş. Melnur öyle diyor. Bu durumda burada yeniden yazmaya başlamamın da koşulları kalmıyor pek. Yani seni de, melnur'u da buradan daha fazla rahatsız etmeyeceğim sanırım.

Yani bu forum da benim demokrasi anlayışıma uygun değil. Buradaki anlayış da senin forumundaki anlayışla ortak özellikler taşıyor. Ama yine de az da olsa aranızda bu forum lehine ufacık bir fark var. Sen bu hâlinle bu forumda yazabilirsin sanırım, ama melnur senin forumunda yazamaz. Bu da bu forumun artısı...

"Yazacak bu kadar konu varken neden o çok kıymetli zamanınızı diğer forumlara laf yetiştirmekle harcıyorsunuz.
Madem biz yazıyor, biz okuyoruz, bırakın bizi kendi halimize!"


Kıymetli zamanımı değil, arada dinlendiğim boş zamanımı size harcıyorum. Ayrıca öğretmek bir görevdir. Balık bilmezse, hâlik bilir.

Ve yine ayrıca, küçüklü büyüklü diktatör bozuntularıyla dalga geçmek her zaman eğlencelidir ve en doğal hakkımızdır. :)

Sizi kendi hâlinize bırakıyorum artık. Ama şunu da iyi bilin ki, sizi zaten herkes kendi hâlinize bırakmış. Herkesin gözünde utanç verici sâkilliinizle, görmezden gelinme, yok sayılma cezasına çarptırılmışsınız.

Artık seni gören tek kişi, diğer forumun tek kişilik egemeni olan, senin bir zamanlar hakaretleştiğin, çoluk çocuğuna belden aşağı vurulmasına kayıtsız kaldığın (ve o zaman sadece benim savunduğum) şimdilerde ise "sevgili dostun" olan kişidir. Sizleri ahlakî düşkünlüklerinizle başbaşa bırakıyorum.

Bitti... "Kısa tuacağım, söz" dedim ama yine olmadı. Ama malzeme o kadar bereketli ki!.. :)


Bu ileti en son Kaçak tarafından 13.11.2018- 23:41 tarihinde, toplamda 2 kez değiştirilmiştir.
Cvp:
Yazan Cevap içeriği
Üye Profili boşluk
melnur
[ Gelenek ]
Kurucu
Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi: 02.08.2013
İleti Sayısı: 9.681
Konum: İstanbul
Durum: Forumda Değil
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder

45 kere teşekkür edildi.
34 kere teşekkür etti.
Cevap Yazan: melnur
Cevap Tarihi: 14.11.2018- 03:47


''...melnur'u da buradan daha fazla rahatsız etmeyeceğim sanırım.'' diyorsun ya, hiç sanmıyorum. Yapın ona uygun değil. Hatta ısrarcılığının, seni samimiyetsiz bir hale soktuğunun bile farkında değilsin. Hani ilk mesajlarından birinde ''ısrarcılığım yüzünden bir forumdan atılmışım'' anlamında bir şeyler yazmıştın ya, hah işte, sorun hala o noktada ve sen hala anlamazlıktan geliyor, hala samimiyetsizliğinden örnekler veriyor ve hala gereksiz yazışmalardan ve yanıtlardan tatmin olmaya çalışıyorsun. Buralardan bir insana en küçük katkı çıkmayacağını neden anlamak istemiyorsun? Başkalarını yanıltıp, ''Kaçak haklı'' dedirtmeye çalışmanın gerçekte samimi olmayan bir davranış biçiminin kişiliğinin bir parçası haline bürünmesi anlamına geldiğini fark edemiyor musun?

Arkadaş, sola yönelik eleştiri İÇERİDEN olmallıdır. Kural bu. Yoksa Sola eleştiri yöneltilemez demedim, denmedi. nasıl söylensin ki, TKP dahil yeri geldiğinde her siyasete eleştiri yöneltiyorum. Böyle bir şey olabilir mi? Neden bu konuyu çarpıtıyor ve doğru olmayan bir şekle sokuyorsun? Senin buradan gönderilmen, özellikle Halk cephesi konusunda artık dizginlenemez bir hale gelişinle ve en son ''sola akıl veriyorum'' çığırtkanlığına girişmen nedeniyle idi! Bak buraya geldin, konuyu yine aynı noktaya sen getirdin ve hala samimi olmayan bir pozisyonda ısrar ediyorsun!

SOLpaylaşım'da solun sola eleştirisinin kuralı var arkadaşım. Çünkü Solun sola eleştirisinin   biçimi solda budur, böyledir   ve böyle olmalıdır. Sen yanlışını anlamıyorsun. Kısa yoldan kişisel polemikler yaparak etrafa ''kaçak haklı'' dedirtmenin yolunu kurmaya çalışıyorsun ve en çok da kendine zarar veriyorsun!

Başka forumları ben de eleştiriyormuşum da, senin de yaptığın buymuş da...

Ya arkadaş AKP'nin çuval yasa tasarısına çevirdin burayı! Aklına ne geliyorsa, kendini haklı çıkarmak adına, etrafa ''Kacak haklı'' dedirtmek adına yazıp duruyorsun. Gerçekten inanamıyorum sana. Bir insan bu hale nasıl gelebilir! Biraz öz eleştiri yapsan, biraz kendini sorgulasan ve kendini haklı çıkarmak adına başkalarını yanıltma çabası içine girmen sana bir şey kazandırmaz ki!

Gerçekten inanılmaz bir hale gelmişsin! Böyle değildin; dahası az biraz aklı başında birinin bu hale gelmesi normal bir şey değil.
Bu ileti en son melnur tarafından 14.11.2018- 03:51 tarihinde, toplamda 1 kez değiştirilmiştir.
Cvp:
Yazan Cevap içeriği
Üye Profili boşluk
melnur
[ Gelenek ]
Kurucu
Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi: 02.08.2013
İleti Sayısı: 9.681
Konum: İstanbul
Durum: Forumda Değil
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder

45 kere teşekkür edildi.
34 kere teşekkür etti.
Cevap Yazan: melnur
Cevap Tarihi: 14.11.2018- 04:00


SOLpaylaşım'da solun sola eleştirisinin kuralı var arkadaşım. Çünkü Solun sola eleştirisinin   biçimi solda budur, böyledir   ve böyle olmalıdır. Sen yanlışını anlamıyorsun. Kısa yoldan kişisel polemikler yaparak etrafa ''kaçak haklı'' dedirtmenin yolunu kurmaya çalışıyorsun ve en çok da kendine zarar veriyorsun!

Artık kendine zarar veriyor olman, bir yerde senin sorunun, forumla doğrudan ilintili değil. Ama kural bu! Bu kural forumlarda yazma niyeti olan bir kişi için problem yaratmaz. Bir solcu için ise hiç yaratmaz. Ve hatta bir sosyalist-komünist için savunulacak bir temel ilke olmalıdır. Kendinin solcu, sosyalist olduğunu iddia etmen beni hiç de ilgilendirmiyor. Öylesin veya benim gözümde değilsin. Liberalsin veya siyasetten zerre anlamıyorsun. Bunların hiçbiri de önemli değil. Bu kurala uyduğu takdirde buradan bir kişi atılmadı ve atılmaz. Bu gerçeği kabul etmediğin sürece başkalarını-okurları ''evet Kaçak haklı'' dedirtmen, dedirtebilmen sende sadece bir tatmin duygusu yaratsa bile böyle bir durum senin için yeterli olabiliyorsa sadece ''yazık'' derim.

Evet, gerçekten yazık!Cvp:
Yazan Cevap içeriği
Üye Profili boşluk
sorgulayan
[ kamil koc ]
Yasaklı
Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi: 08.08.2013
İleti Sayısı: 139
Konum: YurtDışı
Durum: üye uzaklaştırılmış
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder


Cevap Yazan: sorgulayan
Cevap Tarihi: 14.11.2018- 11:11kalın yazdırılacak metin
"Kaçak ise tam da istediği başlıkları buldu? Bu başlık altında başka forumları eleştiriye tutmak da zaten tam Kaçak'lık özellik" diyor sayın melnur.

Ben burada defalarca sayın melnur'a başka Forumların ve oradaki şahısların eleştirilmesinin, konu yapılmasının doğru olmadığını yazmıştım. Eleştirilecekse, tartışılacaksa ya   o şahısların olduğu Foruma gidilmesi veya onların buraya gelmesi ve böylelikle bir tartışma ortamının yaratılması gerekli diye yazmıştım. Ama sayın melnur yazmaya, eleştirmeye, konu yapmaya devam etti ve davranışının doğru olduğunu söylüyordu.
Şimdi ise aynı davranışı sayın kaçak yapınca   rahatsız oluyor. Bu doğru değil. Kendiniz yapmaya devam ediyorsunuz o halde sayın kaçak arkadaşın buradan başka Forumları ve oradaki şahısları konu etmesine razı olmanız gerekli. Ve sayın kaçak'ın da kimle tartışacağina buradan müdahale edilmemeli.Cvp:
Yazan Cevap içeriği
Üye Profili boşluk
melnur
[ Gelenek ]
Kurucu
Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi: 02.08.2013
İleti Sayısı: 9.681
Konum: İstanbul
Durum: Forumda Değil
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder

45 kere teşekkür edildi.
34 kere teşekkür etti.
Cevap Yazan: melnur
Cevap Tarihi: 14.11.2018- 11:16


Alıntı Çizelgesi: sorgulayan yazmış


kalın yazdırılacak metin
"Kaçak ise tam da istediği başlıkları buldu? Bu başlık altında başka forumları eleştiriye tutmak da zaten tam Kaçak'lık özellik" diyor sayın melnur.

Ben burada defalarca sayın melnur'a başka Forumların ve oradaki şahısların eleştirilmesinin, konu yapılmasının doğru olmadığını yazmıştım. Eleştirilecekse, tartışılacaksa ya   o şahısların olduğu Foruma gidilmesi veya onların buraya gelmesi ve böylelikle bir tartışma ortamının yaratılması gerekli diye yazmıştım. Ama sayın melnur yazmaya, eleştirmeye, konu yapmaya devam etti ve davranışının doğru olduğunu söylüyordu.
Şimdi ise aynı davranışı sayın kaçak yapınca   rahatsız oluyor. Bu doğru değil. Kendiniz yapmaya devam ediyorsunuz o halde sayın kaçak arkadaşın buradan başka Forumları ve oradaki şahısları konu etmesine razı olmanız gerekli. Ve sayın kaçak'ın da kimle tartışacağina buradan müdahale edilmemeli.Sevgili sorgulayan;

Bildiğim kadarıyla yurt dışında yaşıyorsun. Ne zaman kaç yaşında gittin; buradaki Türkçe eğitşmin yeterli miydi bilmiyorum ama, alıntı yaptığın cümlemde farklı bir anlam var ve beni eleştirmek adına sarıldığın klavyenin başında bunu atlıyorsun. Aslında konuyu seninle ilgili bir özelliğe de uzatmak mümkün. Benzer eleştiriyi sana da yapıyordum. Ama ne yazık ki anlaşılamamıştı ve hala anlaşılamamış.

Bir başlık varsa forumlarda o başlığa uygun davranmak önemli. Konu zorunlu olarak başka bir yere kayabilir, bunu anlarım, ama özellikle ve bilinçli olarak başka bir yere kayıyorsa o zaman yazıyazforum'da bunu eleştirirdim. Sen hemen hemen her konuyu sürekli olarak Perincek'e getirirdin, ben de sana Perincek'i eleştirmek istiyorsan, ya uygun bir başlık aç, ya da varsa uygun bir başlık ara derdim. Burada da söylediğim benzer. Başlık ne, neyi tartışıyoruz,
Kaçak neler yazıyor!

Ayrıca Kaçak arkadaşımızı yıllardır tanıyorum. Evet, biraz (belki birazdan da fazla) kendine oynama gibi bir alışkanlığı var. Son mesajımda bu konuya değindim. Tekrara da gerek yok. Ayrıca bu başlıkta senin böyle bir mesajı gerektirecek ne var, onu da anlamış değilim.

Sorun anlaşıldı mı? Mesele bu!
Solpaylaşım'la neyi amaçladığımız, kuralımızın ne olduğu ve insanların yorumlarına gereksiz bir şekilde müdahale edilmeyeceği tarafınızdan anlaşıldı mı?

Bir daha yazayım; sola-sosyalizme düşmanlık, sosyalist liderlere sistemli karşıtlık bu forumda YASAK! Bu konu düşünce özgürlüğü falan değildir. Kabul edenler yazabilir, kabul etmeyenlerin uzatmasına gerek yok. Kimse farklı düşünceleri ile yollanmaz. Bugüne kadar da yollanmadı. Yollananlardan biri KAÇAK'tır, bir diğeri de başka forumlara küfür edebilmek içim burayı kullanan biriydi. O kadar.

Ben bu başlığın gereksiz kullanıldığını düşünüyorum. Bolşevik kilitlenmemesi gerektiğini söylemişti, onun hatırına açık tuttum. Ama görüldüğü gibi gerçekten uygun kullanılmıyor.Bu ileti en son melnur tarafından 14.11.2018- 11:29 tarihinde, toplamda 1 kez değiştirilmiştir.
Cvp:
Yazan Cevap içeriği
Üye Profili boşluk
Bolsevik
[ Bolsevik ]
Yasaklı
Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi: 20.05.2016
İleti Sayısı: 29
Konum: Gizli
Durum: üye uzaklaştırılmış
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder


Cevap Yazan: Bolsevik
Cevap Tarihi: 14.11.2018- 12:28


...
Bu ileti en son Bolsevik tarafından 03.12.2018- 17:18 tarihinde, toplamda 2 kez değiştirilmiştir.
Cvp:
Yazan Cevap içeriği
Üye Profili boşluk
Kaçak
[ ]
Üye Silindi
Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi:
İleti Sayısı: 0
Konum: Gizli
Durum: üye silinmiş
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder


Cevap Yazan: Kaçak
Cevap Tarihi: 14.11.2018- 12:56


Bu başlığı istiyorsanız kilitleyin, ama buradaki mesajları lütfen silmeyin. Bu, forum üyelerine saygısızlık olur.

Sizin düşüncelerinize katılmıyorum, ama uzatmamak için yazmıyorum. Mesela Melnur'un son yazdıklarına cevap vermedim. Ama mesajları silmek çok ayıp bir davranış olur. Neden silinsin ki mesajlar? Ayıp bir şey mi yazdık? Aksine, övünçle anacağım şeyler yazdığımı düşünüyorum.

Yeni Başlık  Cevap Yaz
 Toplam 4 Sayfa:   Sayfa:   «ilk   <   1   2   [3]   4   >   son» Forum Ana Sayfası

 


 Bu konuyu 1 kişi görüntülüyor:  1 Misafir, 0 Üye
 Bu konuyu görüntüleyen üye yok.
Konuyu Sosyal Ortamda Paylas
Benzer konular
Başlık Yazan Cevap Gösterim Son ileti
Konu Klasör 'Gezi Davası' görüldü: Tüm sanıklar için beraat kararı... melnur 2 1246 22.02.2020- 19:18
Konu Klasör Sosyalist devrim mi, sosyalist seçenekler mi? melnur 2 3305 16.01.2017- 21:55
Konu Klasör HDP ve sosyalist sol melnur 6 6555 07.03.2014- 14:43
Konu Klasör Sosyalist Türkiye melnur 0 3590 25.11.2013- 10:34
Konu Klasör Sosyalist muhalefet... melnur 5 1239 11.07.2020- 20:22
Etiketler   Tüm,   Sol,   Sosyalist,   siteler,   boş
SOL PAYLAŞIM
Yasal Uyarı
Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi info@solpaylasim.com adresine yollayabilirsiniz.
Forum Mobil RSS