SolPaylaşım  
Ana Sayfa  |  Yönetim Paneli  |  Üyeler  |  Giriş  |  Kayıt
 
OTURUYORSAN KALK; AYAKTAYSAN YÜRÜ; YÜRÜYORSAN KOŞ!
Yurt ve dünya sorunlarına soldan bakan dostlar HOŞGELDİNİZ .Foruma etkin katılım yapabilmeniz için KAYIT olmalısınız.
Yeni Başlık  Cevap Yaz
Yunanistan Komünist Partisi'nden TKP'ye dayanışma mesajı.           (gösterim sayısı: 854)
Yazan Konu içeriği
Üye Profili boşluk
melnur
[ Gelenek ]
Kurucu
Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi: 02.08.2013
İleti Sayısı: 9.177
Konum: İstanbul
Durum: Forumda Değil
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder

34 kere teşekkür etti.
44 kere teşekkür edildi.
Konu Yazan: melnur
Konu Tarihi: 22.03.2019- 07:44


Yunanistan Komünist Partisi'nden TKP'ye dayanışma mesajı

Yunanistan Komünist Partisi, 31 Mart yerel seçimlerine katılacak Türkiye Komünist Partisi'ne destek mesajı gönderdi.

Resim Ekleme
31 Mart yerel seçimlerine katılacak olan Türkiye Komünist Partisi'ne, kardeş partisi Yunanistan Komünist Partisi'nden anlamlı bir destek mesajı iletildi.

Mesajda TKP'nin Türkiye'de ve uluslararası komünist harekette işçi sınıfı için yaptığı katkıların altı çizildi, ülkenin tüm bölgelerinde ve yüzlece belediyede seçime katılan komünistlere selam gönderildi.

Mesajın tam metni şöyle:

Sevgili yoldaşlar,

31 Mart 2019'da yapılacak belediye seçimleri arifesinde ülkenizdeki gelişmeleri dikkatle izliyoruz.
Yunanlı komünistler, bu önemli seçim mücadelesinde militan işçilerden, emekçilerden ve halk hareketinin diğer temsilcilerinden oluşturduğu listelerle, ülkenin tüm bölgelerinde ve yüzlece belediyede seçime katılan Türkiye'nin komünistlerini ve onların partisi TKP'yi selamlıyor.

Aynı zamanda, ülkemizdeki komünistler, Avrupa Parlamentosu seçimleri için verdikleri mücadelenin yanında, 26 Mayıs 2019'da yapılacak belediye ve bölge seçimleri için de kampayasını sürdürüyor. Her sandıkta YKP'nin güçlenmesi için çağrıda bulunuyor.

İşçilerin, emekçilerin, yoksul çiftçilerin, emekçi halkın çeşitli katmanlarından gençlerin ve kadınların büyük sermaye ile ve onu temsil eden burjuva partileri ile "aynı gemide" olmadığı tutumunuzu paylaşıyoruz.
Burjuva iktidarının yerel yönetimleri sermayeye kaynak aktarmak için kullandıkları, işçi sınıfı ve halkın çıkarlarını yok sayarak sermayenin daha fazla kâr etmesi için olanaklar sağlayan kurumlara dönüştürdüğüne katılıyoruz.

Türkiye'deki ve Yunanistan'daki komünistler içinde bulunduğumuz bu günlerde eş zamanlı ortak bir mücadele vermektedir. Bu mücadele sayesinde örgütlü halk, mücadele eden işçi sınıfı, yarın burjuva iktidarın yıkıcı halk düşmanı politikalarına karşı mücadeleyi daha büyük bir güçle verecek, işçi sınıfı ve halkın gücü katlanarak artacak, halk düşmanı politikalara karşı koyan, onlarla mücadele eden ve engelleyen direniş büyüyecek, ekonomiyi ve toplumu işçilerin yönettiği yolu açmamız mümkün olacaktır.

Yunanistan Komünist Partisi Türkiye Komünist Partisi'ni ve Türkiye'de ve uluslararası komünist harekette işçi sınıfı ve halk adına yaptığı önemli katkıyı selamlıyor. Türkiye işçi sınıfını ve diğer halk katmanlarını 31 Mart 2019 seçimlerinde TKP'yi kararlılıkla desteklemeye çağırıyoruz.

İki ülkenin halklarını, kriz, işsizlik, yoksulluk, göç, kültürel ve eğitsel düzeyin gerilemesini getiren bu sömürücü sisteme karşı mücadeleyi güçlendirmeye, milliyetçilik ve ırkçılığa, emperyalist savaşlara, emperyalistlerin birliği NATO ve AB'ye karşı çıkmaya çağırıyoruz.

İşçi sınıfının sınıfsal birliğini sağlamak için verdiğimiz emekleri katlamak, tekellerin baskı altına aldığı halk katmanları ile toplumsal ittifakı kurmak, sınıf mücadelesini geliştirmek, işçi sınfının iktidarı için, sosyalizm için mücadele etmek, günümüzde her zamankinden daha gereklidir, daha günceldir.

Sermayenin ve tekellerin iktidarına karşı, halkın ve işçi sınıfının Komünist Partisi var!

Yunanistan Komünist Partisi Merkez Komite Uluslararası İlişkiler Seksiyonu

http://haber.sol.org.tr/dunya/yunanistan-komunist-partisinden-tkpye-dayanisma-mesaji-258989Yeni Başlık  Cevap YazForum Ana Sayfası

 


 Bu konuyu 1 kişi görüntülüyor:  1 Misafir, 0 Üye
 Bu konuyu görüntüleyen üye yok.
Konuyu Sosyal Ortamda Paylas
Benzer konular
Başlık Yazan Cevap Gösterim Son ileti
Konu Klasör 61 komünist partisinden KKE'ye dayanışma mesajı umut 1 2773 15.09.2015- 13:17
Konu Klasör Stalin'e saldırmanın dayanılmaz hafifliği melnur 9 4821 11.02.2019- 20:41
Konu Klasör Devrimci örgüt anlayışı üzerine tartışma Köroğlu 1 892 23.03.2020- 20:13
Konu Klasör Yunanistan'da 'Umut kazandı' dayanışma 4 3068 26.01.2015- 21:11
Konu Klasör Yunanistan, referandumda neyi oyluyor? umut 2 4149 11.07.2015- 16:08
Etiketler   Yunanistan,   Komünist,   Partisinden,   TKPye,   dayanışma,   mesajı.
SOL PAYLAŞIM
Yasal Uyarı
Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi info@solpaylasim.com adresine yollayabilirsiniz.
Forum Mobil RSS