SolPaylaşım  
Ana Sayfa  |  Yönetim Paneli  |  Üyeler  |  Giriş  |  Kayıt
 
OTURUYORSAN KALK; AYAKTAYSAN YÜRÜ; YÜRÜYORSAN KOŞ!
Yurt ve dünya sorunlarına soldan bakan dostlar HOŞGELDİNİZ .Foruma etkin katılım yapabilmeniz için KAYIT olmalısınız.
Yeni Başlık  Cevap Yaz
TKP'den miting çağrısı...           (gösterim sayısı: 1.644)
Yazan Konu içeriği
Üye Profili boşluk
melnur
[ Gelenek ]
Kurucu
Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi: 02.08.2013
İleti Sayısı: 11.042
Konum: İstanbul
Durum: Forumda Değil
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder

36 kere teşekkür etti.
50 kere teşekkür edildi.
Konu Yazan: melnur
Konu Tarihi: 26.08.2021- 02:24


TKP'den miting çağrısı: Şimdi sosyalizm zamanı


TKP'nin açıklamasında 'Kaynaklarımızın yağmalandığı, insanların değersizleştiği, rant uğruna doğanın katledildiği bir ülkede yaşamak istemiyorsak, ilk önce bu düzenden kurtulmalıyız' denildi.

Resim Ekleme

Türkiye Komünist Partisi (TKP) 12 Eylül 2021 Pazar gününe miting çağrısı yaparak, "Erteleme, oyalanma, azıyla yetinme!" dedi.

Açıklamada, "Kaynaklarımızın yağmalandığı, insanların değersizleştiği, rant uğruna doğanın katledildiği bir ülkede yaşamak istemiyorsak, ilk önce bu düzenden kurtulmalıyız" denildi.

"Bu ülkenin kaybedecek bir günü dahi kalmadı" diyen TKP'nin açıklaması şöyle:

"12 Eylül 2021 Pazar günü 17.00’de bu ülkenin aydınlık insanlarını, boyun eğmeyenleri Kartal Meydanı’nda 'Şimdi Sosyalizm Zamanı' demeye çağırıyoruz!

Bu ülkenin kaybedecek bir günü dahi kalmadı…

Kaynaklarımızın yağmalandığı, insanların değersizleştiği, rant uğruna doğanın katledildiği bir ülkede yaşamak istemiyorsak, ilk önce bu düzenden kurtulmalıyız. Birileri servetine servet katar, ülke zenginlikleri ve halkın alın teri üstünden şatafatlı bir yaşam sürerken, biz emekçiler her yeni güne yoksulluğun daha da ağırlaşan yüküyle, işsiz kalma korkusuyla uyanıyoruz.

Sağlık ve eğitim hakkının önce bir lütfa, günümüzde ise kuşa çevrildiği bu günlerde ayakta kalmaya çalışıyor, çocuklarımız ve yarınlar için sadece kaygılanabiliyoruz. Taşın, toprağın, suyun, havanın, ağaçların, hayvanların her şeyin ama her şeyin alınıp satıldığı bu yağma ve talan düzeni içerisinde nefes almaya çalışıyoruz. Laikliğin yok sayıldığı, toplumsal yaşamın dinsel kurallar üzerinden tarif edilmesinde ısrar edilen, gericiliğin az-çok, ılımlı-radikal tatışmaları arasında sıkışan siyaset ve bu siyasetin hayatımızda her geçen gün daha belirleyici hâle geldiği bir Türkiye’de yaşıyoruz. Her tür eşitsizlik ve bu eşitsizliklere dayalı baskı, zor ve yok saymanın meşru kabul ettirilmeye çalışıldığı bir düzende yaşıyoruz. Kadınların sokak ortasında katledildiği, göçmen işçilerin yaşadığı evlerin yağmalandığı, milliyetçiliğin, militarizmin ve başka ülke topraklarında asker bulundurmanın, savaş çığırtkanlığının erdem sayıldığı bir düzen. Ve birileri hâlâ biz emekçilere bu düzende bir şeylerin değişebileceğini vaaz ediyor. İnsanın insanı sömürüsü devam edecek, paranın saltanatı her şeyin üstünde sayılacak ve bizi insanlıktan çıkaran bu düzen iyileşecek. İyileşmiyorsa da bu düzen içerisinde birilerimiz en azından ayrıcalıklı sayılıp 'insan' gibi yaşayacak.

Siz artık buna inanıyor musunuz?

Kaybedecek zamanımız kalmadı, aksini iddia edenler, 'Bu düzen dışında seçenek yok, kabul edin' diyenler yalan söylüyorlar. Yalan korosunda en çok sömürenlerin sesi çıkıyor. Ülkeden ve insandan umudu kesenler ise bu koroya katılıyor ve emekçileri umutsuzluklarına ortak etmeye çalışıyorlar. 2023’te halka büyük Türkiye müjdesini veren bu düzenin savunucularının topu birden halka yalan söylüyorlar.

Biz emekçiler bu yalana kanmayacağız. Bu ülkeyi seven yurtseverler memleketlerine sahip çıkacak. Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılında, 'Yeniden Cumhuriyet' fikrinin ete kemiğe bürünmesini sağlayacağız: Halkçı, Laik, Bağımsız, Sosyalist bir Emekçi Cumhuriyeti. Ülkemizin geleceğini piyasacı, gerici, işbirlikçi güçlere bırakmayacağız, ne azıyla yetineceğiz ne de bu halkın oyalanmasına izin vereceğiz.

Halkımıza çağrımızdır; bu çürümüş düzene ve yalanlarına boyun eğmeyelim, 12 Eylül’de Kartal’da eşit, özgür ve aydınlık Türkiye için bir araya gelelim.

Bugün yaşadığımız kabustan uyanmak için eşit ve özgür bir geleceğe inanın.

Resim Ekleme

https://haber.sol.org.tr/haber/tkpden-miting-cagrisi-simdi-sosyalizm-zamani-312096Cvp:
Yazan Cevap içeriği
Üye Profili boşluk
melnur
[ Gelenek ]
Kurucu
Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi: 02.08.2013
İleti Sayısı: 11.042
Konum: İstanbul
Durum: Forumda Değil
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder

50 kere teşekkür edildi.
36 kere teşekkür etti.
Cevap Yazan: melnur
Cevap Tarihi: 09.09.2021- 16:01


Kartal Mitingi için İstanbul'daki otobüs kalkış noktaları açıklandı

TKP'nin 12 Eylül'de Kartal'da gerçekleştireceği miting için İstanbul'un farklı ilçelerinden otobüs kalkış noktaları açıklandı.


Resim Ekleme

TKP'nin "Erteleme, oyalanma, azıyla yetinme ŞİMDİ SOSYALİZM ZAMANI" sloganıyla 12 Eylül Pazar günü saat 17.00'de Kartal'da düzenleyeceği miting için İstanbul'dan otobüs kalkış noktaları açıklandı.

Resim Ekleme
Resim Ekleme
Resim Ekleme

https://haber.sol.org.tr/haber/imamoglundan-hedefim-aciklamasi-313277Cvp:
Yazan Cevap içeriği
Üye Profili boşluk
melnur
[ Gelenek ]
Kurucu
Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi: 02.08.2013
İleti Sayısı: 11.042
Konum: İstanbul
Durum: Forumda Değil
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder

50 kere teşekkür edildi.
36 kere teşekkür etti.
Cevap Yazan: melnur
Cevap Tarihi: 10.09.2021- 00:09


TKP'nin 12 Eylül'de Kartal'da düzenleyeceği mitingin programı açıklandı

Resim Ekleme
 
Türkiye Komünist Partisi, 12 Eylül'de, İstanbul Kartal'da bir miting gerçekleştireceğini duyurmuştu.

"Şimdi sosyalizm zamanı" sloganıyla duyurulan ve "Halkımıza çağrımızdır; bu çürümüş düzene ve yalanlarına boyun eğmeyelim, 12 Eylül’de Kartal’da eşit, özgür ve aydınlık Türkiye için bir araya gelelim. Bugün yaşadığımız kabustan uyanmak için eşit ve özgür bir geleceğe inanın" denilen mitingin programı açıklandı.

Buna göre mitingde TKP Genel Sekreteri Kemal Okuyan ve Dersim Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu konuşma yapacak.

Yine mitingde müzisyen Gülcan Altan, Los Obreros müzik topluluğu, Yapıcılar müzik topluluğu, tiyatro sanatçısı Orhan Aydın ve şair Tuğrul Keskin sahne alacak.

https://haber.sol.org.tr/haber/tkpnin-12-eylulde-kartalda-duzenleyecegi-mitingin-programi-aciklandi-312962Cvp:
Yazan Cevap içeriği
Üye Profili boşluk
melnur
[ Gelenek ]
Kurucu
Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi: 02.08.2013
İleti Sayısı: 11.042
Konum: İstanbul
Durum: Forumda Değil
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder

50 kere teşekkür edildi.
36 kere teşekkür etti.
Cevap Yazan: melnur
Cevap Tarihi: 13.09.2021- 00:18


TKP'nin Kartal Mitingi'nde binlerce kişi bir araya geldi: Şimdi sosyalizm zamanı!


TKP tarafından Kartal'da 'Erteleme, oyalanma, azıyla yetinme!' sloganıyla miting düzenlendi. Binlerce kişinin katıldığı mitingde hep bir ağızdan 'Şimdi sosyalizm zamanı' denildi

Resim Ekleme

TKP tarafından İstanbul Kartal'da "Erteleme, oyalanma, azıyla yetinme! Şimdi sosyalizm zamanı" sloganıyla düzenlenen miting için binlerce yurttaş Kartal Meydanı'nda toplandı.

Oldukça coşkulu geçen mitingde konuşma yapan TKP Genel Sekreteri Kemal Okuyan, "Biz elbirliğiyle sizlerden alacağımız güç ve enerjiyle Türkiye'de üçüncü bir cepheyi kuracağız. Türkiye'de yurtseverlerin, emekçilerin, laiklerin sesi daha gür çıkacak. Yalnız olmadığımızı biliyoruz, yalnız yürümeyeceğiz" derken, "Gelin siz de bu mücadelenin parçası olun, eğer hâlâ TKP saflarında değilseniz. Biz Türkiye'nin geleceğiyiz" çağrısında bulundu.

'Örgütlü bir halkı hiçbir kuvvet yenemez'
Miting için İstanbul'un ve ülkenin birçok yerinden yurttaşlar meydanı doldururken, mitingde ilk olarak sahneye Los Obreros müzik grubu, ardından da sanatçı Gülcan Altan çıktı.

Binler hep birlikte "Örgütlü bir halkı hiçbir kuvvet yenemez"i söyledi.

Resim Ekleme
Altan'ın ardından Los Obreros binlerce yurttaşla birlikte coşkulu bir şekilde "Geliyoruz zincirleri kıra kıra"yı söyledi.

Hakları için ülkenin birçok yerinde direnişte olan işçiler adına alana gelen işçiler kürsüden selamlandı, "İşçilerin birliği sermayeyi yenecek" sloganları atıldı.

Resim Ekleme
Resim Ekleme
Resim Ekleme
Resim Ekleme
Resim Ekleme
Yapıcılar müzik grubu da şarkılarıyla sahneye çıktı.

Resim Ekleme
Şarkıların ardından şair Tuğrul Keskin sahneye çıktı ve binlerle birlikte hep bir ağızdan "Hiç boyun eğer mi?" diye sordu.
Resim Ekleme
Yazar Ataol Behramoğlu gönderdiği mesajıyla mitingi selamlarken, Behramoğlu'nun mesajının ardından Dersim Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu bir konuşma yaptı.

Maçoğlu: Biz diğerlerine benzemeyiz, halkımıza yalan söylemeyiz
Maçoğlu, 12 Eylül'ün yıl dönümünde attığımız sloganlarla bugün insanlara zulmeden darbeden hesabın sorulduğunu söyledi.

"Biz diğerlerine benzemeyiz, halkımıza yalan söylemeyiz" diyen Maçoğlu, "işçilerin söz sahibi olmadığı bir dünya, bir iktidar bizim değil" ifadesini kullanarak, işçi sınıfının iktidarda olduğu bir düzen istediklerini söyledi.

Emperyalist saldırganlığın bütün dünyada devam ettiğini belirten Maçoğlu, "Artık azınlığın değil, ezilenlerin, işçilerin iktidara geldiği bir dünyaya doğru mücadele için tüm dünya halklarına dayanışma mesaj gönderiyoruz" dedi.

Yoksulluğun giderek arttığını, sömürünün gittikçe yoğunlaştığını ifade eden Maçoğlu,"Emeğimizi sömürenlere karşı sosyalizmi kuşanma zamanı" diye konuştu.

Maçoğlu, "artık sosyalizm zamanı" derken, "tam zamanı, sosyalizm kazanacak, ezilenler, işçiler kazanacak, biz kazanacağız" ifadesini kullandı.

Resim Ekleme
Aydın: Biz Ferhan'la aynı yaşamın izini sürenleriz
Dersim Belediye Başkanı Maçoğlu'nun ardından tiyatro sanatçısı Orhan Aydın sahneye çıktı.

Aydın, sahneden geçtiğimiz haftalarda yaşamını yitiren usta sanatçı Ferhan Şensoy'u andı.

Aydın, "Biz Ferhan'la aynı yaşamın izini sürenleriz" derken, Ferhan Şensoy'un gücünü emek mücadelesinden aldığını vurguladı.

Aydın, Ferhan Şensoy'un faşizme, yobazlığa karşı yazdığını, oynadığını, mücadele ettiğini ve asla boyun eğmediğini vurguladı.

Resim Ekleme
'Komünistler kadar başınıza taş düşsün'
Ardından TKP Genel Sekreteri Kemal Okuyan kürsüye çıkarak konuşmasını yaptı.

"AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İkizdere'deki direnişi hedef aldı. Erdoğan, 'Türkiye’nin değişik yerlerinden ne kadar sol varsa, komünist varsa alıp buraya getiriyorlar' dedi. Rize’ye her gittiğinde aklına komünizm geliyor. 'Bunlar komünist, havalimanlarına karşı çıkıyor' demişti. 'Demiryolları komünist işidir' dedi" aktarımında bulunan Okuyan, "Komünist kadar kafanıza taş düşsün" ifadesini kullandı.

Resim Ekleme
'Hitlerinizi kızıllar dize getirdi'
Ecevit'in "Cumhuriyet Halk Partisi, Türkiye'nin en güçlü partisidir. Komünizmi, o önleyecektir, o güçlü oldukça, Türkiye'de komünizm olamayacaktır" dediğini, Kenan Evren'in "Başarılı olmasaydık biz gidecektik, yerimize onlar gelecekti. İktidarda komünistler olacaktı" ifadesini kullandığını hatırlatan Okuyan,"Şimdi Hitler aşırı solcu, sosyalist biridir demeye başladılar. O dönemde ABD Almanya’nın düşmanıydı diyorlar ama en büyük ABD şirketleri savaş döneminde Almanya’ya yardım etti. Ford, General Motors hem Almanlar için hem Amerikalılar için üretti. Ürettiniz, desteklediniz, Sovyetlere saldırttınız ne oldu? Hitlerinizi kızıllar dize getirdi" ifadesini kullandı.

Resim Ekleme
'Biz Nâzım Hikmetiz, Biz Gagariniz, biz Theodorakisiz'
Okuyan, komünistler ve komünizm hakkında söylenen yalanları sıralayıp tepkisini dile getirerek sözlerini şöyle sürdürdü:

"Onlar insan kılığında şeytandır. Onlarla konuşmayın çok zekidirler, sizi yalanlarla ikna ederler. Komünistlerin maskesini indirmek vatandaşlık görevidir" dediler.

Bir ilacımız var bizim şırınga ettik mi insana istediğimizi söyletiriz… Haylazlık yapan çocuğu devlerle, öcülerle, hayaletlerle korkutur gibi.   Şeytan olmuşuz.

Ahtapot, örümcek, vampir….

Açar mısınız maskelerinizi…. Biz kimiz? Biz Nâzım Hikmetiz, Biz Gagariniz, biz geçenlerde yitirdiğimiz Yunanlı besteci Theodarakisiz, biz milyonlarca yaratıcıyız, biz Türkiyenin dört bir yanındaki aydınlık insanlarız.

Resim Ekleme
'Koronadan ölenlerin iki katı açlıktan ölüyor'
Komünizmle mücadele dernekleri kurmuşlar. Hepsi orada… Celal Bayar, Adnan Menderes, Süleyman Demirel, Recai Kutan, Turgut Özal, Fethullah Gülen…

1955’te 6-7 Eylül olaylarını da komünistlere yıkmaya kalktılar. Hitler de hükümet binasını komünistler yaktı demişti.

Erdoğan da "Camiye alkolle girdiler", "camileri yaktılar" diyor... Yahu hiç mi bitmez yalanınız?

'Koç’un aylık cirosu yaklaşık 5 milyon asgari ücretlinin maaşına eşit'
Türkiye'de artan sömürüye işaret eden TKP Genel Sekreteri Kemal Okuyan, şöyle konuştu

Koronadan ölenlerin iki katı açlıktan ölüyor. Ben şu konuşmaya başladığımdan bu yana dünyada yaklaşık 150 kişi yaşamını yitirdi.

Koç’un aylık cirosu yaklaşık 5 milyon asgari ücretlinin maaşına eşit. Koç'a taktınız diyorlar. Koç memlekete taktı!

Türkiye'de en zengin yüzde 1’imiz toplam servetin yüzde 55’ine sahip.

Nasıl oluyor? Kaç ikizdere yağmalandı, kaç akarsu? Kaç kamu işletmesi yağmalandı? Kaç işçi öldü, kaç kişi yoksulluk ve çaresizlikle intihar etti… Kaç kişi köle gibi çalışırken hastalandı… Kaç kişi?

Bu sorular sorulmasın diye ver gazı, ver yalanı, ver milliyetçiliği birbirlerine düşsünler, ver dinciliği bilimden, akıldan uzak dursunlar…

Resim Ekleme
'İşçi sınıfı iktidara geldiğinde sömürü yasak olacak'
Türkiye'de iktidara geldiğimizde, işçi sınıfı iktidara geldiğinde sömürü yasak olacak…

Savaş propagandası yasak olacak, ırkçılık yasak olacak.

Bütün sanayiyi, akarsuları, yeraltı yerüstü zenginliklerimizi, kıyılarımızı, bankaları devletleştireceğiz, toplumun malı olacak.

Emperyalist kurumlardan çıkacağız, yabancı askerler defolup gidecek.

Başka.... Din işleri siyasetten ayrılacak, insanların ibadetine kimse dokunmaz ama siyasette kimse ellerini açıp şov yapamayacak.

Önümüzde bir mücadele dönemi var, herkes vaatte bulunuyor. Herkes "ben" diye vaatte bulunuyor. Biz "ben" demeyiz, "biz" deriz.

Ama o bol keseden konuşanlara sorular soracağız.

İşsizliği çözecek misin, ücretler ne olacak? Sömürü sürecek mi? Piyasa ekonomisi sürecek mi?

Resim Ekleme
'Komünistler diyor ki herkesin evi olacak, insanca yaşayacağı evi olacak'
Komünistler sizin elinizden evinizi, arabanızı alacak diyorlar. Yalan. Komünistler diyor ki herkesin evi olacak, insanca yaşayacağı evi olacak. Ama 50 tane evi olan da kusura bakmasın, onları kira toplama zahmetinden kurtaracağız.

Soracağız... NATO’dan çıkacak mısınız?   ABD üsleri ve yabancı askerler yollanacak mı? Bizim yanıtımız belli, defolup gidecekler.

Resim Ekleme
'İmam hatipleri kapatacağız'
Laiklik… Zorunlu din dersleri kalkacak mı? Ellerini havaya kaldırıp din istismarcılığı yapan, dualarla devlet yönetenler yargı açılışında elleri havaya kaldıranlar yargılanacak mı? Sorularımız açık, lafı eveleyip gevemelesinler. Biz imam hatipleri kapatacağız. Hiç kimsenin çocuğu din eğitimi almaya zorlanamaz, laiklik bunu gerektirir.

Bunlar din düşmanı diyorlar. Türkiye Komünist Partisi'nde başı açık kapalı yoldaşlarımız var. Nasıl oluyor? Biliyorlar çünkü dini kullanmayız, din istismarı yapmayız. Biz özgürlüklere gerçekten sahip çıkanlarız, komünistleriz.

Resim Ekleme
'Sınır namustur diyenler Meclis'te ellerini kaldırıp sınır ötesi operasyona evet demediler mi?'
Türkiye'de iktidarı ve muhalefetiyle artırılan göçmen düşmanlığına dair de konuşan Kemal Okuyan, şu ifadeleri kullandı:

Göçmen düşmanlığına, yabancı düşmanlığına izin veremeyiz. İktidarın göçmen politikasına karşı çıkmak başka bir şey, göçmenlere karşı çıkmak, ırkçılık başka bir şey. Biz insanların kardeşliğini savunuyoruz, aman diyeyim, ırkçılığı, yabancı düşmanlığına izin vermeyin.

Diyorlar ki sınır namustur, o zaman Türkiye'den dışarı çıkarken sınır namus değil mi? İktidardakiler komşusunun sınırlarına saygı göstermedi. Sınır namustur diyenler Meclis'te ellerini kaldırıp sınır ötesi operasyona evet demediler mi?

Türkiye, Suriye'de ne yapıyor şu anda? Bütün yabancı askerler, emperyalist çeteler Suriye'den çıkacak, o zaman Suriye halkı eşit, özgür bir ülke kuracak. Suriye'nin altını üstünü getir, sonra Suriyeliler neden burada...

Bu ikiyüzlülük, biz ikiyüzlü değiliz, ezilenden, emekçiden yanayız.

Resim Ekleme
'Türkiye'de üçüncü bir cepheyi kuracağız'
Türkiye Komünist Partisi bundan bir süre önce yalnız olmadığımızı biliyoruz diye bir cepheleşme çağrısı yaptı. Bu nedir? Ben burada saydığımız şeyleri tekrar ettim, sömürüye, emperyalizme, dinciliğe karşı olmak, bağımsızlıktan, emekten ve laiklikten yana olmak. Kırmızı çizgilerimiz bunlar, buralarda en ufak bir taviz vermeyiz.

Bunları savunan yalnız biz değiliz, dostlarımız var. Onlar da burada, onlara da merhaba. Biz elbirliğiyle sizlerden alacağımız güç ve enerjiyle Türkiye'de üçüncü bir cepheyi kuracağız. Türkiye'de yurtseverlerin, emekçilerin, laiklerin sesi daha gür çıkacak. Yalnız olmadığımızı biliyoruz, yalnız yürümeyeceğiz.…

'Biz Türkiye'nin geleceğiyiz'
Biz bir aileyiz, yalana, sömürüye karşı mücadele eden, büyüyen bir aile. Bu çorbada tuzum olsun diyen herkesi bu parti saflarına çağırıyor. TKP 101. yaşında büyük bir özgüvenle hareket ediyor, yaygınlaşıyor, büyüyor. Gelin siz de bu mücadelenin parçası olun, eğer hâlâ TKP saflarında değilseniz. Biz Türkiye'nin geleceğiyiz.

Yunanistan Komünist Partisi'nden dayanışma mesajı

Mitinge Yunanistan Komünist Partisi'de bir dayanışma mesajı yolladı. Mesaj şöyle:

[>Yunanistan Komünist Partisi, Türkiye Komünist Partisi'nin kuruluşunun 101. yıl dönümünde sizlere en içten yoldaşça selamlarını iletiyor. “Şimdi sosyalizm zamanı” sloganıyla düzenlenen bu kitlesel mitinge katılan tüm Türkiye Komünist Partisi üyelerini ve dostlarını, işçileri, kadınları ve gençleri selamlıyoruz. Bu slogan, yalnızca krizlere, savaşlara, mültecilere, yoksulluğa ve işsizliğe yol açabilecek, çürümüş ve tarihsel olarak vadesi dolmuş kapitalist sistemi devirme mücadelesinin güncelliğini ve gerekliliğini vurgulamaktadır.<br]
Bu slogan, üretim araçlarının toplumsallaştırılması ve merkezi bilimsel planlama yoluyla, ülkenin üretici güçlerini çalışma, sağlık, eğitim, kültür ve nitelikli boş zaman adına tüm güncel ihtiyaç ve hakları karşılamaya yönelik olarak geliştirebilecek olan işçi iktidarının gerekliliğini vurgulamaktadır.

Yaptığınız çağrıya sesimizle güç veriyoruz: Sistemi savunanların beslediği yanlış beklentileri; bozgunculuğu, kaderciliği ve kapitalist barbarlıkla uzlaşmacılığı ezmek için “Ertelemeyin, oyalanmayın, azıyla yetinmeyin!”

Umut, büyük komünist şair Nâzım Hikmet'in dediği gibi, “Henüz görmediğimiz en güzel günlerimiz” için halkların ortak mücadelesinde yatar. Bu komünistlerin büyük sorumluluğudur!

Yaşasın Türkiye Komünist Partisi'nin 101. kuruluş yıldönümü!

Yaşasın YKP ve TKP'nin ortak mücadelesi!

Geleceğimiz kapitalizm değil; yeni bir dünyadır! Geleceğimiz sosyalizmdir!
[/color]

Resim Ekleme
TKP Genel Sekreteri Kemal Okuyan'ın ardından sahneye tiyatro sanatçısı Levent Ülgen ve Yapıcılar çıktı.


Sonrasında hep birlikte sanatçı Gülcan Altan ile birlikte "Omuz Ver" şarkısı söylendi.

Resim Ekleme
Mitingin sonunda TKP İstanbul İl Başkanı Senem Doruk İnam, mitinge katılan binlerce yurttaşı selamlarken, herkesi TKP ailesine katılmaya, birlikte mücadeleye çağırdı.
Resim Ekleme

Resim Ekleme
Miting öncesi alan dolmuş durumda

https://haber.sol.org.tr/haber/tkpnin-kartal-mitinginde-binlerce-kisi-bir-araya-geldi-simdi-sosyalizm-zamani-313481Yeni Başlık  Cevap YazForum Ana Sayfası

 


 Bu konuyu 1 kişi görüntülüyor:  1 Misafir, 0 Üye
 Bu konuyu görüntüleyen üye yok.
Konuyu Sosyal Ortamda Paylas
Benzer konular
Başlık Yazan Cevap Gösterim Son ileti
Konu Klasör Miting öncesi patlama solcu 23 16212 12.10.2015- 10:51
Konu Klasör Bir miting, bir kurultay/Alpaslan Savaş melnur 0 3234 10.01.2014- 03:54
Konu Klasör ''Bu miting yapılmasaydı, insanlar ölmezdi!'' denizcan 8 4393 14.10.2015- 12:33
Konu Klasör Tuzluçayır'da miting sonrası polis saldırısı! özgür 0 4611 12.10.2013- 22:31
Konu Klasör İstanbul'da sadece iki alana miting izni umut 3 4206 08.06.2014- 07:52
Etiketler   TKPden,   miting,   çağrısı.
SOL PAYLAŞIM
Yasal Uyarı
Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi info@solpaylasim.com adresine yollayabilirsiniz.
Forum Mobil RSS