SolPaylaşım  
Ana Sayfa  |  Yönetim Paneli  |  Üyeler  |  Giriş  |  Kayıt
 
OTURUYORSAN KALK; AYAKTAYSAN YÜRÜ; YÜRÜYORSAN KOŞ!
Yurt ve dünya sorunlarına soldan bakan dostlar HOŞGELDİNİZ .Foruma etkin katılım yapabilmeniz için KAYIT olmalısınız.
Yeni Başlık  Cevap Yaz
 Toplam 2 Sayfa:   Sayfa:   [1]   2   >   son» 
İstanbul Kitap Fuarı...           (gösterim sayısı: 4.217)
Yazan Konu içeriği
Üye Profili boşluk
melnur
[ Gelenek ]
Kurucu
Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi: 02.08.2013
İleti Sayısı: 8.040
Konum: İstanbul
Durum: Forumda Değil
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder

17 kere teşekkür etti.
24 kere teşekkür edildi.
Konu Yazan: melnur
Konu Tarihi: 28.10.2013- 23:04


İstanbul Kitap Fuarı 2 Kasım'da açılacak  

Resim Ekleme

32. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, 650 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımı, 300 etkinlik ve yüzlerce imza günüyle 2-10 Kasım'da Büyükçekmece'deki TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'ne kitapseverlerle buluşacak.
   

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım AŞ tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliğiyle düzenlenen 32. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, kapılarını açmaya hazırlanıyor.

Kitap Fuarları Danışma Kurulu tarafından alınan kararla tarihçi akademisyen Prof. Dr. Sayın Taner Timur 32. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı "Onur Yazarı" olarak belirlenirken, fuarın ana teması ise "Tarih: Geçmişteki Gelecek" olarak kararlaştırıldı.

Fuar süresince Prof. Dr. Taner Timur'un katılımıyla paneller ve söyleşiler düzenlenecek. TÜYAP tarafından Timur'un yaşamı ve çalışmalarından oluşan bir kitap hazırlandı.

Konuk Ülke: Çin Halk Cumhuriyeti

32. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı Onur Konuğu olarak belirlenen Çin Halk Cumhuriyeti, 2-5 Kasım arasında Uluslararası Salon'da yer alacak.

Çin'den 100'ün üzerinde yayınevi katılırken, fuar süresince yazarların katılımıyla etkinlikler düzenlenecek. Çin edebiyatının önemli isimleri, fuarın konuğu olacak.

Çin Halk Cumhuriyeti yayın sektörünün önde gelen temsilcileriyle Türkiye'den yayıncılarla bir araya gelerek, sektörel buluşmalar gerçekleştirecek.

Çin Halk Cumhuriyeti'nin programında söyleşiler, paneller, kaligrafi atölye çalışmaları, profesyonel buluşmalar ve sergiler de yer alacak.

Bu yıl, Uluslararası Salon kapsamında 40 ülkeden 200 yayınevi, telif ajansları ve yayıncı birlikleri 2-5 Kasım arasında 12 No'lu holde yer alacak.

Fuarın yeni salonları

Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, bu yıl da yayıncılık sektörünün gelişen yüzü dijital yayıncılık, e-kitap ve yeni uygulamaları "Dijital Yayınlar Salonu" ile okuyucu ve katılımcılarla buluşturmaya hazırlanıyor.

Salon içinde yer alacak forum alanında ise sektördeki gelişmeler ve yenilikler katılımcılarla buluşacak.

Kitap Fuarı'nın bir diğer yeniliği ise özellikle öğrencilere yönelik tüm kaynak kitapların bir arada yer aldığı Eğitim ve Kaynak Kitaplarla Sınavlara Hazırlık Salonu.

Fuar saatleri değişti

32. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, hafta içi 10.00-19.00 saatleri arasında, hafta sonu ise geçen yıllarda olduğu gibi 10.00-20.00 saatlerinde ziyaret edilebilecek. İstanbul Kitap Fuarı, kapanış günü 10 Kasım 2013 Pazar akşamı ise 19.00'da sona erecek.

Kitap Fuarı, 23. İstanbul Sanat Fuarı-ARTİST 2013 ile eş zamanlı gerçekleştirilecek

http://www.cnnturk.com/2013/kultur.sanat/kitap/10/28/istanbul.kitap.fuari.2.kasimda.acilacak/728781.0/
Bu ileti en son melnur tarafından 23.10.2017- 18:32 tarihinde, toplamda 1 kez değiştirilmiştir.
Cvp:
Yazan Cevap içeriği
Üye Profili boşluk
melnur
[ Gelenek ]
Kurucu
Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi: 02.08.2013
İleti Sayısı: 8.040
Konum: İstanbul
Durum: Forumda Değil
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder

24 kere teşekkür edildi.
17 kere teşekkür etti.
Cevap Yazan: melnur
Cevap Tarihi: 04.11.2013- 18:40


İstanbul Kitap fuarının üçüncü günü ve ben fuara bugün gittim. Kitapla az çok haşır neşir olanlar için bulunmaz bir fırsat olduğunu hemen her yıl söylüyor, yineliyorum. Kitaplığınızdaki eksik kitaplar için, piyasada bulamadığınız kitaplar için eşisiz bir fırsat da denilebilir. Ayrıca her yayınevi de önemli bir indirim yapıyor. Sözgelimi Sol yayınlarında her yıl olduğu gibi bu yıl da yüzde 50 indirim var. Evrensel'de yüzde 40, Bilim ve Gelecek'te yüzde 30-40, Yordam ve Kaynak yayınlarında yüzde 30 indirim var. İnter yayınları ilk kez yüzde 50 indirim yapmış bu yıl. Dönüşüm yayınlarında yüzde 40, Agora yayınevinde yüzde 30 indirim var.

Yeni kitaplar çıkmış. Söz gelimi piyasada 12 tl olan "Lenin-Uzaktan Mektuplar" agora yayınevi tarafından basıl mış ve fiatı 7 tl. Bilim ve Gelecek Stalin'in Bolşevik Partisi tarihi adlı kitabına yeni baskı yapmış. Fiatı 27.50 tl. Ama indirimle 16 tl'ye almak mümkün. Dönüşüm yayınları H.Yeşil'in "Bolşevik Parti inşa teorisi üzerine"yi yayınlamı. Yazar H.Yeşil. Ve daha bir yığın seçenek...

Bence kaçırılmaması gereken bir şölen bu.Cvp:
Yazan Cevap içeriği
Üye Profili boşluk
melnur
[ Gelenek ]
Kurucu
Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi: 02.08.2013
İleti Sayısı: 8.040
Konum: İstanbul
Durum: Forumda Değil
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder

24 kere teşekkür edildi.
17 kere teşekkür etti.
Cevap Yazan: melnur
Cevap Tarihi: 11.11.2014- 03:28


Kitap Mevsimi Başlıyor

İstanbul Kitap Fuarı 8 Kasım Cumartesi günü 33. kez kapılarını TÜYAP
Fuar ve Kongre Merkezi’nde açmaya hazırlanıyor


Kuruluşumuz TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği ile düzenlenen Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı bu yıl 8-16 Kasım 2014 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi- Büyükçekmece’de kapılarını açacak.

Türkiye ve yurt dışından 850 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla düzenlenen İstanbul Kitap Fuarı’nda söyleşi, panel, çocuk etkinlikleri ve dinletilerle birlikte 270 etkinlik gerçekleştirilecek.

Sinemamızın Yüzyılı ve Atilla Dorsay

33. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, Türk Sinemasının yüzüncü yılını “Sinemamızın 100 Yılı” temasıyla selamlıyor. Onur yazarının Atilla Dorsay olduğu fuar, kitapseverleri sinemanın uzun yolculuğuna söyleşiler, paneller, müzik dinletileri ve sergilerle tanıklık etmeye davet ediyor.

Fuar süresince oyuncu, yönetmen ve yazarların katılımıyla Atilla Dorsay’ın sinema eleştirmenliği, yazarlığı ve yaşamı üzerine söyleşiler gerçekleştirilecektir. Sinema teması kapsamında 50 etkinlik düzenlenecektir.

TÜYAP tarafından düzenlenen tasarımını Sadık Karamustafa’nın gerçekleştirdiği “Renkli Sinemaskop Bir Hayat: Atilla Dorsay” sergisinde Onur Yazarı Atilla Dorsay‘ın yaşamı, sinema yolculuğu, çalışmaları ve eserlerinden tadımlık bir seçki okurları karşılayacak.

Onur Konuğu Macaristan: Bir Bahçeden Bir Bahçe’ye…

“Ama bilirim
Gün olacak bilirim
Senden bize, bizden sana, misafir gidilecek
Bir bahçeden bir bahçeye geçer gibi” Nazım Hikmet (Macar Toprağı Şiirinden)

İstanbul Kitap Fuarı bu yıl çok yakın bir misafiri, Macaristan’ı konuk ediyor. Nazım Hikmet’in şiirine referansla mottosunu “Bir Bahçeden Bir Bahçeye” olarak belirleyen Onur Konuğu Macaristan, 8-11 Kasım 2014 tarihleri arasında açık olacak Uluslararası Salon’da (1. Hol) Macar kültürünü Türkiye’den kitapseverlerle buluşturacak bir program hazırladı. Aralarında Modern Macar Edebiyatı’nın çok değerli yazarları Péter Esterházy, László Darvas, Dóra Csányi, Katalin Szegedi, Péter Zilahy, Tóth Krisztina, Spiró György, Mihály Hoppál, Timur Davletov, Fodor Pál, Dávid Géza ve Zsofia Mautner bulunuyor.

Onur ülke Macaristan pavilyonunun açılışı Kültür İşlerinden Sorumlu Macaristan İnsan Kaynakları Bakanı Sayın Dr. Zoltán Balog tarafından 8 Kasım 2014 Cumartesi günü yapılacaktır. Açılış sonrasında Macar müzik grubu Cimbaliband ziyaretçileri Orta ve Doğu Avrupa ezgileriyle buluşturacak.

Macaristan’ın da yer alacağı Uluslararası Salon bu yıl 8-11 Kasım tarihleri arasında 35 ülkeden 91 yayınevini ağırlayacak.

Gabriel Garcia Marquez TÜYAP’ta

Kolombiya Büyükelçiliği’nin düzenlediği anma etkinlikleri kapsamında Marquez okurlarını TÜYAP’ta selamlayacak. Anma etkinliği 15 Kasım 2014 Cumartesi günü Gabriel Garcia Marquez’in Hayatı, Eserleri ve Türk Halkının Marquez Edebiyatına Bakışı, yazar tarafından kurulan Ibero-American New Journalism Vakfı Genel Müdürü Jaime Abello ve Türkiye’den yazar Seçkin Selvi’nin katılımıyla gerçekleştirilecek.

Fuarın Uluslararası Konukları

İstanbul Kitap Fuarı, dokuz gün süresince yurt dışından değerli yazarları konuk edecek. Sinema teması kapsamında senarist ve yazar Petros Markaris, Polonyalı yazar Janusz Glowacki, eleştirmen ve sinema tarihçisi Philip Kemp; gerilim romanlarının çok satan yazarı Tess Geritsen, Gleen Meade, çevirmen ve yazar Maureen Freely fuarın konukları arasında. Tüm etkinliklerde yurt dışından 40 yazar fuar süresince Tüyap’ta olacak.

Fuarın Yenilikleri: Müzik ve Yemek

Bu sene temanın sinemaya adanması nedeniyle fuar koridorlarında tanıdık melodiler yankılanacak. Fuayede yer alacak dinletiler 8 Kasım Cumartesi, 11 Kasım Salı ve 15 Kasım Cumartesi günlerinde kitapseverleri Unutulmaz Türk filmleri Müzikleri ile karşılayacak.

İstanbul Kitap Fuarı’nın bir diğer yeniliği ise 8-11 Kasım 2014 tarihleri arasında Uluslararası Salon kapsamında açık olacak “Mutfak” . Sevilerek takip edilen yemek yazarlarının interaktif yemek sunacakları ve söyleşecekleri Mutfak, Macaristan’ın ünlü yemek blogu yazarı ve programcısı Zsofia Mautner’i de ağırlayacak. Mautner, Türk okurlara lezzetli Macar yemeklerinin gizli tariflerini verecek.

Çocuk Etkinlikleri

TÜYAP, genç okurlarına bu yıl da dolu bir program hazırladı. Özellikle hafta içi günlerde farklı yaş grupları için yazarların katılımıyla söyleşi, okuma ve atölye çalışmaları gibi 57 etkinlik düzenlendi.

Fuar Saatleri Değişti

33. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı hafta içi günlerde 10.00-19.00, haftasonu ise 10.00-20.00 saatlerinde ziyaret edilebilir. Öğrenci, öğretmen, emekli ve engellilere girişin ücretsiz olduğu fuarın giriş bedeli 5TL’dir.

33. İstanbul Kitap Fuarı, 24. Uluslararası İstanbul Sanat Fuarı-ARTİST 2014 ile eş zamanlı gerçekleştirilecektir.


Saygılarımızla,
TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş.Cvp:
Yazan Cevap içeriği
Üye Profili boşluk
melnur
[ Gelenek ]
Kurucu
Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi: 02.08.2013
İleti Sayısı: 8.040
Konum: İstanbul
Durum: Forumda Değil
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder

24 kere teşekkür edildi.
17 kere teşekkür etti.
Cevap Yazan: melnur
Cevap Tarihi: 15.11.2016- 12:21


İstanbul Kitap Fuarı devam ediyor:

FUAR ADI:

35. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı

TARİH:

12 - 20 Kasım 2016

ZİYARET SAATLERİ:

Hafta sonu : 10.00-20.00
  Hafta içi :     10.00-19.00
  (*20 Kasım : 10.00-19.00)

YER:

Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi, Büyükçekmece - İstanbul

Resim Ekleme

Resim EklemeCvp:
Yazan Cevap içeriği
Üye Profili boşluk
melnur
[ Gelenek ]
Kurucu
Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi: 02.08.2013
İleti Sayısı: 8.040
Konum: İstanbul
Durum: Forumda Değil
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder

24 kere teşekkür edildi.
17 kere teşekkür etti.
Cevap Yazan: melnur
Cevap Tarihi: 15.11.2016- 18:49


Yarın, Çarşamba; TÜYAP'tayım!

Uzun bir kitap listesi hazırlardım. Bu kez SOL yayınlarından alabileceğim bir kitap yok; her zaman yüzde elli indirim olmasına rağmen. Üç kitap var listemde Y.Küçük'ün Sosyalizmin Çözülüşü ve kuruluşu ile ilgili iki kitap (eski basım,umarım bulabilirim) ve Yordam Kitap'ta ''Halkın Devlet Yönetimine Katılımı üzerine''. Çulhaoğlu'nun çevirisiyle sanırım Türkiye'de ilk kez yayınlanıyor.Cvp:
Yazan Cevap içeriği
Üye Profili boşluk
melnur
[ Gelenek ]
Kurucu
Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi: 02.08.2013
İleti Sayısı: 8.040
Konum: İstanbul
Durum: Forumda Değil
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder

24 kere teşekkür edildi.
17 kere teşekkür etti.
Cevap Yazan: melnur
Cevap Tarihi: 23.10.2017- 18:41


İstanbul Kitap Fuarı, 04-12 Kasım 2017 tarihleri arasında her zamanki yerinde, TÜYAP'ta gerçekleştirilecek. İstanbul'da yılda bir kez düzenlenen böyle bir organizasyonun özellikle kitapseverler tarafından kaçırılmaması gerekiyor.Cvp:
Yazan Cevap içeriği
Üye Profili boşluk
melnur
[ Gelenek ]
Kurucu
Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi: 02.08.2013
İleti Sayısı: 8.040
Konum: İstanbul
Durum: Forumda Değil
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder

24 kere teşekkür edildi.
17 kere teşekkür etti.
Cevap Yazan: melnur
Cevap Tarihi: 29.10.2017- 18:55


Resim Ekleme

İstanbul Kitap Fuarı'na bir hafta kaldı. Tepebaşı'ndaki eski yerinden bu yana hiç kaçırmadan gittiğim bir etkinlik bu. Önceleri mutlaka bir kitap listesi hazırlar, o kitapları öncelikli olarak edinmek isterdim. Ama bu kez ilginçtir böyle bir çabam olmuyor; ve ilk kez ( sanırım ) Sol yayınevinin kitaplarına bakmakla yetineceğim.

Ama yine de kaçırılmaması gereken bir kitap şöleni olduğunun altını çizmek durumundayım.
Mutlaka görülmeli ve değerlendirilmeli.Cvp:
Yazan Cevap içeriği
Üye Profili boşluk
melnur
[ Gelenek ]
Kurucu
Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi: 02.08.2013
İleti Sayısı: 8.040
Konum: İstanbul
Durum: Forumda Değil
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder

24 kere teşekkür edildi.
17 kere teşekkür etti.
Cevap Yazan: melnur
Cevap Tarihi: 07.11.2017- 08:37


Alıntı Çizelgesi: melnur yazmış

Resim Ekleme

İstanbul Kitap Fuarı'na bir hafta kaldı. Tepebaşı'ndaki eski yerinden bu yana hiç kaçırmadan gittiğim bir etkinlik bu. Önceleri mutlaka bir kitap listesi hazırlar, o kitapları öncelikli olarak edinmek isterdim. Ama bu kez ilginçtir böyle bir çabam olmuyor; ve ilk kez ( sanırım ) Sol yayınevinin kitaplarına bakmakla yetineceğim.

Ama yine de kaçırılmaması gereken bir kitap şöleni olduğunun altını çizmek durumundayım.
Mutlaka görülmeli ve değerlendirilmeli.
Yaklaşık bir hafta önce böyle yazmışım ama, ne yazık ki SOL yayınevi bu kez fuara katılmamış. Yordam kitap'la yan yana olurlardı. Yetkiliyle konuştuğumda Ankara'dan gelmelerinin zor olduğunu söylüyorlardı. Krizden etkilendikleri açık. Sol'suz bir fuar da biraz öksüz kalma duygusu yaratıyor sanki. Yordam'ın yetkilisi de benzer şeyler söylemişti. ''Alışmıştık, sohbet edebildiğimiz insanlardı''...

Fuara dün gittim. Yine kalabalıktı. Ve yine özellikle ilkokul çocuklarının baskınına uğramış gibiydi. Sevinçler, heyecanlar, çığlıklar kitap çeşitliliğine karışıyordu.Bu kez ilk defa bir kitap listesi hazırlayamadığımı söylemiştim ve ilk kez koca fuardan sadece bir kitap alarak ayrılmıştım. O da Yordam'dan Taner Timur'un bir kitabıydı. Evrensel'de eskiye oranla bir kitap çeşitliliği yoktu. Bu durumu kabul ediyorlar ve 'anca'' diyorlar. ''Yavaş yavaş...''Kaynak Yayınları ise hep aynı. İki üç saat dolaşıp döndüm. Bazı standlarda Lenin'in yeni baskı kitaplarına rastlıyorsunuz. İçine bakıldığında farklı kitaplarındaki makalelerin bir araya getirilmiş hali olduğunu da anlayabiliyorsunuz.

Garip, fuardan dönerken, ''bu hafta içi bir daha gelmeliyim'' duygusu hiç uyanmadı bende.
Gerçekten garip!Cvp:
Yazan Cevap içeriği
Üye Profili boşluk
melnur
[ Gelenek ]
Kurucu
Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi: 02.08.2013
İleti Sayısı: 8.040
Konum: İstanbul
Durum: Forumda Değil
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder

24 kere teşekkür edildi.
17 kere teşekkür etti.
Cevap Yazan: melnur
Cevap Tarihi: 21.10.2018- 18:30


37. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı

''Her yıl yarım milyon ziyaretçiye ulaşan Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, 10-18 Kasım 2018 tarihleri arasında okurları, yurt içi ve yurt dışından pek çok değerli yazarla buluşturacak.''

http://tuyap.com.tr/fuarlar/istanbul-kitap-fuari-36-uluslararasi-istanbul-kitap-fuari#fuar-profiliYeni Başlık  Cevap Yaz
 Toplam 2 Sayfa:   Sayfa:   [1]   2   >   son» Forum Ana Sayfası

 


 Bu konuyu 1 kişi görüntülüyor:  1 Misafir, 0 Üye
 Bu konuyu görüntüleyen üye yok.
Konuyu Sosyal Ortamda Paylas
Benzer konular
Başlık Yazan Cevap Gösterim Son ileti
Konu Klasör Kanal İstanbul ile İstanbul depremi arasında ilişki var mı melnur 0 145 01.01.2020- 11:03
Konu Klasör En son okuduğunuz kitap? NOLAN 14 6131 13.11.2018- 23:48
Konu Klasör Hesap kitap işleri… umut 0 2524 05.02.2015- 13:13
Konu Klasör İstanbul seçimi... melnur 23 2388 07.05.2019- 08:12
Konu Klasör Ahmed Arif'in aşk mektupları kitap oluyor melnur 0 2833 19.09.2013- 18:32
Etiketler   İstanbul,   Kitap,   Fuarı.
SOL PAYLAŞIM
Yasal Uyarı
Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi info@solpaylasim.com adresine yollayabilirsiniz.
Forum Mobil RSS