SolPaylaşım  
Ana Sayfa  |  Yönetim Paneli  |  Üyeler  |  Giriş  |  Kayıt
 
OTURUYORSAN KALK; AYAKTAYSAN YÜRÜ; YÜRÜYORSAN KOŞ!
Yurt ve dünya sorunlarına soldan bakan dostlar HOŞGELDİNİZ .Foruma etkin katılım yapabilmeniz için KAYIT olmalısınız.
Yeni Başlık  Cevap Yaz
 Toplam 4 Sayfa:   Sayfa:   «ilk   <   1   2   3   [4] 
Cvp:
Yazan Cevap içeriği
Üye Profili boşluk
melnur
[ Gelenek ]
Kurucu
Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi: 02.08.2013
İleti Sayısı: 10.486
Konum: İstanbul
Durum: Forumda Değil
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder

50 kere teşekkür edildi.
36 kere teşekkür etti.
Cevap Yazan: melnur
Cevap Tarihi: 29.04.2023- 00:04


Emek ve Özgürlük İttifakı'ndan Kılıçdaroğlu'na oy çağrısı

İttifak tarafından "1 oy Emek ve Özgürlük İttifakı’na, 1 oy Kemal Kılıçdaroğlu’na!" çağrısıyla açıklama yapıldı.

Resim Ekleme

Emek ve Özgürlük İttifakı, Türkiye'nin çoklu kriz ortamında seçimleri gittiğini belirterek Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleme kararı aldığını açıkladı. Yurttaşlara, milletvekili seçimlerinde ise faşizme karşı ittifaka oy verme çağrısında bulunuldu.

Türkiye İşçi Partisi (TİP), Halkların Demokratik Partisi (HDP), Emek Partisi (EMEP), Emekçi Hareket Partisi (EHP), Toplumsal Özgürlük Partisi (TÖP) ve Sosyalist Meclisler Federasyonu'nun (SMF) bir araya geldiği Emek ve Özgürlük İttifakı, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Millet İttifakı'nın adayı olarak yer alan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu desteklediğini açıkladı ve yurttaşlara oy verme çağrısında bulundu.

İttifak, daha önce yapılan görüşmelerinde aday çıkarıp çıkarmama konusu ele almış ancak 6 Şubat'ta meydana gelen depremlerin ardından ortak adayın daha önemli hale değerlendirmesi yapılmıştı. Milletvekilliği seçimlerinde Türkiye İşçi Partisi ve Yeşil Sol Parti amblemleriyle girme kararı alan ittifaktan yapılan açıklamada, "Türkiye siyasetinin bu kırılma aşamasında, üzerimize düşen tarihi görevi hem geleneğimize hem de gelecek kuşaklara borcumuz kapsamında yerine getirme konusunda mutabık kaldık" denildi ve Kılıçdaroğlu’nu destekleme yönündeki karar kamuoyu ile paylaşıldı.

"Bilinmelidir ki Türkiye siyasi tarihinin en önemli seçiminde faşizme karşı zafer elde etmenin tek yolu Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanmaktan geçmemektedir" sözlerine yer verilen açıklamada, faşizmi geriletmenin en önenmli mecralarından birinin Türkiye Büyük Millet Meclisi olduğu vurgulanarak, milletvekilliği seçimlerinde de Emek ve Özgürlük İttifakı’na oy verme çağrısı yinelendi.

'TÜRKİYE, ÇOKLU KRİZ ŞARTLARINDAN TARİHİNİN EN ÖNEMLİ SEÇİMİNE İLERLİYOR'

Emek ve Özgürlük İttifakı'nın açıklaması şöyle:


"Türkiye; siyasi, toplumsal ve ekonomik krizlerin bir arada yaşandığı çoklu kriz şartları altında tarihinin en önemli seçimine doğru ilerlemektedir. Türkiye halkları bu çoklu krizin zorlukları, siyasi baskılar ve her türlü eşitsiz propaganda koşullarına rağmen geleceğini kurtarma mücadelesini 14 Mayıs sandıklarında bir kez daha başarıya ulaştırmaya odaklanmıştır. Türkiye halklarının ve ezilenlerinin geleneği bugüne kadar otoriter ve faşist anlayışlara karşı direnişi ve zaferi öğretmiş ve örgütlemiştir.  

Bilindiği üzere Türkiye halklarının devrimci, demokrat ve ezilenleri olarak Emek ve Demokrasi İttifakı adıyla bir araya geldik. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday çıkarmama ile Parlamento seçimlerine ittifak çatısı altında girme kararı aldık.

'TÜRKİYE HALKLARINI KEMAL KILIÇDAROĞLU'NA OY VERMEYE ÇAĞIRIYORUZ'

Türkiye siyasetinin bu kırılma aşamasında, üzerimize düşen tarihi görevi hem geleneğimize hem de gelecek kuşaklara borcumuz kapsamında yerine getirme konusunda mutabık kaldık. Bu kapsamda 14 Mayıs 2023’te yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleme kararımızı tüm kamuoyu ile paylaşıyoruz.

Bilinmelidir ki Türkiye siyasi tarihinin en önemli seçiminde faşizme karşı zafer elde etmenin tek yolu Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanmaktan geçmemektedir. Bilakis, faşizmi geriletmenin en önemli mecralarından biri TBMM’de çoğunluğu sağlayacak aritmetiği sağlamaktır. Bu durumu sağlamak için tüm Türkiye halklarını, 14 Mayıs 2023 Milletvekilliği Seçiminde Emek ve Özgürlük İttifakı’na oy vermeye çağırıyoruz. Tüm ezilenleri, yok sayılanları, hak gaspına uğrayanları ve sömürülenleri parlamentoda temsil etmenin tek yolu Emek ve Özgürlük İttifakı çatısı altında toplanmak ve parlamentoda söz, yetki, karar sahibi haline gelmektir.

Bu tarihi seçimde; Türkiye halklarını bir kez daha milletvekilliği seçimlerinde Emek ve Özgürlük İttifakı’na, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Kemal Kılıçdaroğlu’na oy vermeye çağırıyoruz."

https://ilerihaber.org/icerik/emek-ve-ozgurluk-ittifakindan-kilicdarogluna-oy-cagrisi-153952Yeni Başlık  Cevap Yaz
 Toplam 4 Sayfa:   Sayfa:   «ilk   <   1   2   3   [4] Forum Ana Sayfası

 


 Bu konuyu 1 kişi görüntülüyor:  1 Misafir, 0 Üye
 Bu konuyu görüntüleyen üye yok.
Konuyu Sosyal Ortamda Paylas
Benzer konular
Başlık Yazan Cevap Gösterim Son ileti
Konu Klasör Emek Platformu Emek Sineması inşaatını durduracak ilkay 0 3261 02.04.2014- 19:37
Konu Klasör Emek ve Yabancılaşmış Emek nedir? melnur 0 3308 19.09.2013- 01:17
Konu Klasör Emek örgütlerinden 1 Mayıs açıklaması: 'Emek bizim, gelecek bizim!' melnur 1 196 30.04.2023- 00:21
Konu Klasör ‘Demokrasi İttifakı Toplantısı’ açıklamaları... melnur 7 1198 28.02.2022- 07:29
Konu Klasör TKP, ‘Demokrasi İttifakı’ toplantılarına katılmama kararı aldı... melnur 1 954 24.02.2022- 06:23
Etiketler   A’dan,   Z’ye,   Emek,   Özgürlük,   İttifakı
SOL PAYLAŞIM
Yasal Uyarı
Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi info@solpaylasim.com adresine yollayabilirsiniz.
Forum Mobil RSS