SolPaylaşım  
Ana Sayfa  |  Yönetim Paneli  |  Üyeler  |  Giriş  |  Kayıt
 
OTURUYORSAN KALK; AYAKTAYSAN YÜRÜ; YÜRÜYORSAN KOŞ!
Yurt ve dünya sorunlarına soldan bakan dostlar HOŞGELDİNİZ .Foruma etkin katılım yapabilmeniz için KAYIT olmalısınız.
Yeni Başlık  Cevap Yaz
Mithat Sancar: Cumhurbaşkanlığı seçiminde üzerimize düşen sorumlulukların farkındayız           (gösterim sayısı: 791)
Yazan Konu içeriği
Üye Profili boşluk
melnur
[ Gelenek ]
Kurucu
Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi: 02.08.2013
İleti Sayısı: 10.870
Konum: İstanbul
Durum: Forumda Değil
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder

36 kere teşekkür etti.
50 kere teşekkür edildi.
Konu Yazan: melnur
Konu Tarihi: 21.09.2022- 09:58


Mithat Sancar: Cumhurbaşkanlığı seçiminde üzerimize düşen sorumlulukların farkındayız

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, 'Cumhurbaşkanlığı seçiminde üzerimize düşen sorumlulukların farkındayız' dedi.

Resim Ekleme
Diyarbakır'da sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya gelen HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, burada gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Rudaw'da yer alan habere göre, "Cumhurbaşkanlığı seçiminde üzerimize düşen sorumlulukların farkındayız. Bu sorumlulukları da aşama aşama halklarımızla, toplumun temsilcileriyle somutlaştıracağımız tartışmalara devam edeceğiz" diyen Sancar, "Demokratik siyasette ısrar ve çözüm gücü olma konusunda kararlılık bizim düsturlarımızdır. Bu konuda üzerimize düşeni, elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz ama eksiklerimizi toplumun çeşitli kesimleriyle tartışarak giderme arzusundayız. Bu istişareler giderek mücadelede ortak iradeye dönüşürse yeni başlangıcın yolunu açacak" ifadesini kullandı.

Sancar, "Masalardaki derin çelişkilerine ve derin mahfillerdeki siyasi mühendislik hesaplarına değil; hayatın kendisine bakıyoruz ve hayatın gerçekleriyle buluşarak yürümeye çalışıyoruz" diye konuştu.

https://haber.sol.org.tr/haber/mithat-sancar-cumhurbaskanligi-seciminde-uzerimize-dusen-sorumluluklarin-farkindayiz-349160Cvp:
Yazan Cevap içeriği
Üye Profili boşluk
melnur
[ Gelenek ]
Kurucu
Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi: 02.08.2013
İleti Sayısı: 10.870
Konum: İstanbul
Durum: Forumda Değil
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder

50 kere teşekkür edildi.
36 kere teşekkür etti.
Cevap Yazan: melnur
Cevap Tarihi: 22.09.2022- 07:30


Lafı hiç dolandırmadan söylemeliyiz. Mithat Sancar'ın sözünü ettiği sorumluluk hepimizin sorumluluğudur. Farklılıklarımız olabilir ama bizi yani solcusundan sosyalistine, komünistine ve demokratına kadar hemen herkesin ve her siyasi yapının öncelikli sorumluluğu birdir. Faşizmin önüne ket vurmak ve daha demokratik bir yapı kurulmasının önünü açmak. Sosyal medya şarlatanları gibi lafı dolandırmanın ve gizli AKP'ciliğe soyunmanın, dinci faşizmin değirmenine su taşımanın bir anlamı yok. Faşizme karşı mücadele, içinde bulunduğumuz nesnellikte sosyalistlerin tek başlarına yürütebilecekleri bir mücadele değil. ''Düzen partilerine'', faşizmin karşına geçen her siyasi yapıya ihtiyaç var bu yüzden. Birlikte olunmadan sandıkta-seçimle bu iktidarı yenilgiye uğratmak mümkün değil. Bundan kaçınmak, ''düzen partileriyle bir araya gelmeyiz'' goygoyculuğu yapmak varolan karanlığın sürmesinden yana tavır almaktır ve dahası da bu rejimin sürmesine doğrudan katkı yapmektır.

''Komünistler burjuva sınırlar içinde siyaset yapmaz'' diyerek öteden beri oynamaya çalıştıkları gizli AKP'cilik oyununu bu kez keskin komünist pozlarda sürdürmeye çalışanların (trollerin, şarlatanların, ajan provkatörlerin) oyununa gelmek yüzü sola dönük kesimlere gerçekten yakışmıyor. Bu ülkenin faşizmden kurtulmaya, faşizmi yenilgiye uğratmaya ve baskılardan, örgütlü gericilikten, bunalmış kitlelerin soluk almaya ihtiyacı olduğu gibi ve aynı zamanda bu gerçekliği görmemeye-göstermemeye çalışan ve bu gerçeklikle mücadeleyi önüne koymayan şarlatanların solculuk maskesini indirmeye de ihtiyaç var.

Mithat sancar'a katılmamak mümkün değil; hepimiz üzerimize düşen sorumlulukların farkında olabilmeliyz.Cvp:
Yazan Cevap içeriği
Üye Profili boşluk
melnur
[ Gelenek ]
Kurucu
Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi: 02.08.2013
İleti Sayısı: 10.870
Konum: İstanbul
Durum: Forumda Değil
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder

50 kere teşekkür edildi.
36 kere teşekkür etti.
Cevap Yazan: melnur
Cevap Tarihi: 28.09.2022- 06:05


Gözlemim, düşüncem 6'lı masanın cumhurbaşkanı adayı olarak Kemal Kılıçdaroğlu'nun gerçekleşmesi durumunda HDP ve TİP'in başını çektiği Emek ve Özgürlük İttifakı'nın buna destek vereceği yönünde. Dahası bu desteğin HDP kitlesi tarafından da oumlu karşılanacağını söylemek mümkün. Bir anket sonucuna göre Kılıçdaroğlu'nun adaylığı HDP seçmeninden eksiksiz destek görürken, anket sonuçlarına göre CHP kitlesi yüzde 3'e varan bir kayıp gösteriyor. İlginç.

TİP Genel Başkanı erkan Baş2ın öteden beri altını çizdiği gibi bir sosyalist için faşizmden kurtuluş düzen partileriyle bir günlük ittifakı gerektiriyorsa bundan kaçınmanın, birtakım soyut yorumlamalarla bu konuya soğuk yaklaşmanın hiçbir anlamı olamaz. Böyle bir siyasi tavrın hiçbir şekilde sosyalist bir tavırla ilişkisi olamaz. Saray rejiminin seçimle, sandık yoluyla iktidardan uzaklaştırılma olasılığı ortaya çıkmışken sosyalistler bu görev ve sorumluluktan kaçınamaz, kaçınmamaıdır. Bu konuda farklı bir siyasi yönelim göstererek saray rejiminin iktidardan düşürülme sürecine kayıtsız kalmak seçim sonrasında da uzunca bir müddet toplumsal ilginin dışında kalmakla eş anlamlı olacaktır, diye düşünüyorum.

Bu konuda yeterince hatalı bir tutum sergilenip hatalı bir söylem dile getirildi.
Umarım en kısa zamanda bu yanlışlıktan dönülür.Yeni Başlık  Cevap YazForum Ana Sayfası

 


 Bu konuyu 1 kişi görüntülüyor:  1 Misafir, 0 Üye
 Bu konuyu görüntüleyen üye yok.
Konuyu Sosyal Ortamda Paylas
Benzer konular
Başlık Yazan Cevap Gösterim Son ileti
Konu Klasör ''Hepimiz tehdit altındayız...'' melnur 3 2137 28.07.2020- 02:17
Konu Klasör Yalçın Küçük:Erdoğan ‘Mithat Paşa sendromu’ yaşıyor ayhan 1 3704 26.10.2015- 20:47
Konu Klasör Alper Taş: Meselemiz Kürtlerin talepleriyle değil, HDP’yle ilişkinin biçiminde... melnur 0 586 31.01.2022- 03:23
Konu Klasör Farkında değiliz. melnur 1 460 08.02.2023- 02:40
Konu Klasör Cumhurbaşkanlığı referandumu... melnur 30 2223 28.03.2023- 00:53
Etiketler   Mithat,   Sancar:,   Cumhurbaşkanlığı,   seçiminde,   üzerimize,   düşen,   sorumlulukların,   farkındayız
SOL PAYLAŞIM
Yasal Uyarı
Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi info@solpaylasim.com adresine yollayabilirsiniz.
Forum Mobil RSS