SolPaylaşım  
Ana Sayfa  |  Yönetim Paneli  |  Üyeler  |  Giriş  |  Kayıt
 
OTURUYORSAN KALK; AYAKTAYSAN YÜRÜ; YÜRÜYORSAN KOŞ!
Yurt ve dünya sorunlarına soldan bakan dostlar HOŞGELDİNİZ .Foruma etkin katılım yapabilmeniz için KAYIT olmalısınız.
Yeni Başlık  Cevap Yaz
Yenilmedik, 28 Mayıs'ta kazanacağız, hala umut var.           (gösterim sayısı: 380)
Yazan Konu içeriği
Üye Profili boşluk
melnur
[ Gelenek ]
Kurucu
Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi: 02.08.2013
İleti Sayısı: 10.982
Konum: İstanbul
Durum: Forumda Değil
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder

36 kere teşekkür etti.
50 kere teşekkür edildi.
Konu Yazan: melnur
Konu Tarihi: 16.05.2023- 03:16


Bir üzüntü yaşadık, kazanacaktık, 21 yıllık zulmü, örgütlü cehaleti hepsini yenecek ve yeni bir sayfa açacaktık. Olmadı. Ama onlar da kazanamadı. Şimdi her şey iki hafta sonra yapılacak ikinci tur seçimlerine kaldı. Üzüntümüzü abartmaya gerek yok. Çalışacağız, daha fazla insanı kazanıp sandığa götüreceğiz ve bu seçimi mutlaka kazanacağız.

14 Mayıs seçimlerinde dört aday vardı. Şimdi iki aday olacak. Tam bir referandum. Ya o ya bu. Ya örgütlü kötülük ya da yeni bir umut, yeni bir sayfa. Anlatması çok daha kolay. Kılıçdaroğlu'nun kazanmasının ne kadar önemli ve gerekli olduğunun altını çizmek çok daha basit.

7.5 milyon insan sandığa gitmemiş. CHP'nin ittifak ortaklarının da Erdoğan'a destek verdikleri bilgisi de sahadan geliyor. Saadet'i, Gelecek'i, Deva'sı, hatta Demorat partisi, DSP'si artık kimse, hep birlikte bu ülkeyi düze çıkarmanın yolunun Erdoğan'ın kaybetmesine bağlı olduğunu anlaması lazım. Anlatabilmemiz lazım. Ve çok da zor değil. İttifak içindeki sağcı partilerin yönetici kadroları da sahaya inmeli. Parlamentonun kaybedildiği bir zeminde Cumhurbaşkanlığı da kaybedilirse vekil olaral parlamentoda bulunmanın hiçbir yararı olamaz. Bu yüzden hep beraber çalışmalı, bu yüzden hep beraber başarabilmeliyiz.

Bir sözüm de HDP-YSP'ye... Kürt yurttaşlarımızın politik seçmen oldukları doğrudur. Sahadan gelen haberler Saadet partililerin CHP'ye ve Kılıçdaroğlu'na yönelmedikleri ama Kürt seçmenlerin bu konuda duyarlı davrandıklarıdır. Bu HDP-YSP'li dostlarımızın daha çok çalışmasına ihtiyaç var. Öteden beri özellikle Batı bölgesinde yaşayan Kürt yurttaşlarımızın birinci tercihlerinin AKP ve Erdoğan olduğu biliniyor. HDP-YSP'li dostlarımızın bu konuda da özel bir çalışma yapması gerekiyor. AKP ve Erdoğan'dan kopartılacak bu kişilerin Kılıçdaroğlu'nun kazanmasında çok önemli bir rolü olacağını düşünüyorum.

Evet, yeni bir sabah başlıyor, yeni bir güne uyanıyoruz.
Yeni bir umut.
Yeni bir başlangıç
CHP, ittifak partileri, HDP-YSP, TİP ve diğer sosyalist partilerimiz hep birlikte sahaya indiğimizde kazanmamak için hiçbir neden olamaz.

Kazanmalıyız, kazanabilecek gücümüz gerçekten var. Karşımızda AKP, MHP, BBP, Hüda Par ve YRP gibi Cımhuriyet tarihinin en dinci ve şovenist bir milliyetçi grubun bulunduğunu, Türkiye ilericiliği ve demokratlığın bu topuluğu yenebilecek bir toplumsal güce sahip olduğunu biliyorum. Sadece organize olacağız, sadece sahaya ineceğiz ve inanacağız. Sonrası bahar.

Evet, sonrası gerçekten bahar.

Bu ileti en son melnur tarafından 16.05.2023- 03:19 tarihinde, toplamda 2 kez değiştirilmiştir.
Cvp:
Yazan Cevap içeriği
Üye Profili boşluk
melnur
[ Gelenek ]
Kurucu
Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi: 02.08.2013
İleti Sayısı: 10.982
Konum: İstanbul
Durum: Forumda Değil
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder

50 kere teşekkür edildi.
36 kere teşekkür etti.
Cevap Yazan: melnur
Cevap Tarihi: 22.05.2023- 07:12


Erdoğan'ın, saray rejiminin, dinci diktatörlüğün, cumhuriyet tarihinin en gerici koalisyonunun sandıkta yenilgiye uğratılması için biz sosyalistler oylarımızı Erdoğan karşıtlığına yani Kılıçdaroğlu'na vereceğiz ve bu yönde çalışacağız. Bunun gerekliliğini   anlamayanlar, anlamamakta direnenler, kendilerini sol-sosyalist bir görünüm altında gösteren ve aklınca sol bir jargon kullanarak oy vermeyeceklerini dile getirenler, her iki adayın da aynı olduğunu söyleyerek oy verilmemesi gerektiğini ileri sürenler, boykot edenler, hepsi,   evet istisnasız hepsi   bilinçli ya da bilinçsiz Erdoğan'ın değirmenine su taşımaktalar ve hiç kuşkum yok bu ülkeyle, bu ülke insanlarıyla ve cumhuriyetle açığa çıkarmadıkları bir hesaplaşma içindedirler. Yoksa başka türlüsü mümkün olabilir mi?

Onlar öyle de, ya onlarla poz vermeyi bir şey sananlar?
Ya da bu tür bir gericiliği baş tacı edenler?Cvp:
Yazan Cevap içeriği
Üye Profili boşluk
melnur
[ Gelenek ]
Kurucu
Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi: 02.08.2013
İleti Sayısı: 10.982
Konum: İstanbul
Durum: Forumda Değil
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder

50 kere teşekkür edildi.
36 kere teşekkür etti.
Cevap Yazan: melnur
Cevap Tarihi: 25.05.2023- 00:07


Dün akşama doğru Kadıköy'deydim. CHP rıhtımdaki yerini almıştı. 14 Mayıs'tan sonra ortalıkta pek gözükmeyen HDP-YSP de rıhtımdaki standındaydı, az da sayılmazlardı. Kılıçdaroğlu'nu destekleyen broşür dağıtıyorlardı. Bir farklılık olarak orada ''İstanbul Rize Masası'' vardı. Tulum çalıp oynuyorlardı. Epey de kalabalık toplamışlardı. SOLparti MK üyesi ve Rizeli Alper TAŞ heyecanlı bir konuşma yaparak saray rejiminin mutlaka sandıkta yenilgiye uğratılmasını savunuyor ve 28 Mayısın öneminin altını çiziyordu.

Seçim süreci devam ediyor ama halkta 14 mayıs öncesindeki heyecan ve coşku pek görülmüyor. Konuştuklarım da var onlarda da durum böyle. Kararlılar, sonucun ne olacağını da merak ediyorlar. Bir tanesi ''beş yıl daha başımızdalar'' yorumunu yapmıştı. Bir şey söylememiştim. Sorun keşke bu kadar basit olsa, diye geçirmiştim içimden.

Umarım bu kez başarırız.Yeni Başlık  Cevap YazForum Ana Sayfası

 


 Bu konuyu 1 kişi görüntülüyor:  1 Misafir, 0 Üye
 Bu konuyu görüntüleyen üye yok.
Konuyu Sosyal Ortamda Paylas
Benzer konular
Başlık Yazan Cevap Gösterim Son ileti
Konu Klasör Yenilmedik, ama yenemedik!- Can Soyer denizcan 0 2737 04.11.2015- 12:05
Konu Klasör EMEP, SOL Parti ve TKP'den ortak açıklama: 2022'yi mücadele ederek kazanacağız... melnur 1 1270 03.01.2022- 22:53
Konu Klasör Erkan Baş: ''Birlikte direndik, birlikte kazanacağız!'' melnur 3 530 13.04.2023- 02:47
Konu Klasör Umut.. munzur 1 3799 08.03.2016- 13:32
Konu Klasör CHP, değişim ve umut... melnur 1 253 19.08.2023- 07:17
Etiketler   Yenilmedik,   Mayısta,   kazanacağız,   hala,   umut,   var.
SOL PAYLAŞIM
Yasal Uyarı
Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi info@solpaylasim.com adresine yollayabilirsiniz.
Forum Mobil RSS