Menü Üye Giriş

Şifre Sıfırla · Kayıt Ol

 SOL PAYLAŞIM  »
 Güncel Tartışma Konuları

Merdan Yanardağ ''liberal ihanet'' olarak tanımlamıştı; bu söze ''liberal cehalet''i de katmak lazım. Hayko Bağdat bu açıklamalarıyla tipik bir örneğini vermiş bunun. Sanırım eski günleri özlemiş; AKP'yle, Erdoğan'la bir masanın etrafında oturup ülkeyi nasıl özgür ve demokratik yapacaklarını müzakere etmeyi özlemişler. Yalnız da değil bu konuda; HDP içindeki pek çok yetmez ama evet'çi liberal ve bir yığın gerici örnekse tıpkı Hayko gibi AKP ve Erdoğan'ın iktidarda kalmasını başka seçeneklere tercih edecektir. Dün ne idiyse bugün de aynı zihniyette bunlar. Kafalarının içinde beyin değil, bir zehir torbası taşıyorlar!

Konuyla ilgili haber de bu:


'HDP'liyim' diyen Hayko Bağdat: Muharrem İnce'yi desteklemek Türkiye'ye ihanettir


'Yetmez Ama Evet' diyerek AKP'ye destek veren Hayko Bağdat, kendini HDP'li olarak tanımladığı yazısında, 'Muharrem İnce'yi desteklemek Türkiye'ye ihanettir' dedi.

Resim Ekleme

2010 referandumunda "Yetmez ama evet" diyerek AKP'ye büyük destek veren Hayko Bağdat, 24 Haziran seçimlerine ilişkin bir yazı kaleme aldı.

Ahval'de yayımlanan "Muharrem İnce'yi desteklemek Türkiye'ye ihanettir" başlıklı yazısında Bağdat, "Yazının devamında, kendimden, HDP’nin onlara oy vermemizi daha da özendiren şu reklam klibinin verdiği yetkiye dayanarak, 'Biz HDP’liler' olarak devam etmek istiyorum" ifadelerini kullandı.

Bağdat, yazısında şu ifadeleri kullandı:

Biz HDP’liler şöyle düşünüyoruz:

Hiçbir turda Muharrem İnce’ye ya da Meral Akşener’e ya da Temel Karamollaoğluna ya da Doğu Perinçek’e oy vermeyeceğiz. Tutsak olmayan hiçbir yöneticimiz sizlere bu sözü vermesinler çünkü kendi Eş Başkanımız Selahattin Demirtaş tutsakken başkasına oy vermeyeceğiz.

Bir oyumuzla Muharrem İnce Başkan olacak olsa bile, Muharrem İnce “Saray’a çıkınca Kuran çarpsın iki saate serbest bıraktıracağım Başkan’ınızı” dese de, Demirtaş’ın kendisi bunu bizden talep etse de, Abdullah Bey (Öcalan) soğuk tecrit duvarlarından bizlere fısıldasa da, Nurettin Demirtaş Dağ’dan ricada bulunsa da, Selahattin Demirtaş tutsakken başka bir yapıya koltuk değneği olmayacağız.

DTK Eski Eş Başkanı büyüğümüz Hatip Dicle, yakın tarihimizin barış sembolü Ahmet Türk, canım abim Prof. Mithat Sancar gibi değerlerimiz sizlere bazen “şartlar gerektirirse şeytana karşı kim varsa destekleyeceğiz” dediler.

Onlara katılmıyoruz, aramızda tartışmaktayız...

...

Millet İttifakı, geçmişteki ve gelecekteki katillerimizi içinde barındırmakla kalmayıp onlara devleti teslim edecektir. O devlet de katil olmayı sürdürecektir. Ona güç veremeyiz. Bu durum, benim de içinde olduğum “Yetmez Ama Evet” cephesine atfedilmiş hakaretlerden daha fazlasını işitmemize yol açar.

...

Hiçbir turda Muharrem İnce’ye ya da Meral Akşener’e ya da Temel Karamollaoğluna ya da Doğu Perinçek’e oy vermeyeceğiz. Tutsak olmayan hiçbir yöneticimiz sizlere bu sözü vermesinler çünkü kendi Eş Başkanımız Selahattin Demirtaş tutsakken başkasına oy vermeyeceğiz.

http://haber.sol.org.tr/turkiye/hdpliyim-diyen-hayko-bagdat-muharrem-inceyi-desteklemek-turkiyeye-ihanettir-238777

melnur  |  Cvp:
Cevap: 1
31.05.2018- 16:28

Ahmet Şık dahil HDP'den bu liboşa tepkiler gelmiş. Yeterli değil; dün ve bugün bu yetmez ama evet'çiyi YSK'ya başvurarak adaylıktan düşürmek gerekirdi. HDP'nin tepkisi bu şekilde somut olmalıydı ki bir karşılığı ve anlamı olsun. Bu adamları aktif siyasete taşımak zorunluluğu mu var? Eş başkan yetmez ama evet'çi, bu adam öyle, Erol Katırcıoğlu gibi daha başkaları da var; yetmiyor ortalıkta ne kadar   şeriatçı ve gerici varsa onlar da HDP'de ve adaylıklarda ön sıralarda.

HDP gerçekten çorba gibi...

melnur  |  Cvp:
Cevap: 2
10.06.2018- 19:14

Bu Hayko Bağdat'lar o kadar çok ki bu ülkede. Çeşit çeşitler. Facebook'ta bir tanesi var; aklınca komünistlere akıl veriyor. HDP'nin baraj altında kalmaması için komünistler HDP'ye oy vermeliymişler! Kim söylüyor bunu;   AKP'yi muktedir hale getiren liberal Ahmet Altan ve TARAF'ı hala, olan biten onca şeyden sonra bile sevdiğini söyleyen biri. Altan biraderler başta olmak üzere sağlı sollu tüm liberallerin AKP'yi muktedir hale getirecek desteği verenler şimdi de AKP'yi geriletmek gerekçesiyle komünistlere akıl veriyor ve HDP'nin desteklenmesini istiyor!

Pişkinlikse pişkinlik, bilgisizlikse bilgisizlik!

Bari tutarlı olsalar.

Madem AKP'yi geriletme konusunda bu kadar heveslisiniz, sabahtan akşama sosyalist sola bu konuda akıl vermeye çalışıyorsunuz,   barı başkanlık seçiminde M. İnce'yi desteklediğinizi söyleyin de, hiç olmazsa savunduklarınızda biraz tutarlılık olsun! ''AKP'yi geriletmek için parlamento seçimlerinde HDP'ye, başkanlık seçimlerinde M. İnce'ye oy vermeliyiz'' deyin.

Bir kişiden bile böyle bir cümle duymadık.

Siz AKP'nin gerilemesini, iktidardan düşmesini istemiyor musunuz?
Neden M. İnce yerine Demirtaş?

Evet, bu Hayko Bağdat'lar o kadar çok ki bu ülkede!

Sağlı sollu liberaller, dönekler, kuyrukçular hepsi bir Hayko Bağdat!
Yok birbirlerinden bir fark!

Tam Sürüme Geç »
 phpKF Mobil Android Uygulaması Kullanın [X]