Menü Üye Giriş

Şifre Sıfırla · Kayıt Ol

 SOL PAYLAŞIM  »
 Güncel Tartışma Konuları

HDP Eş Genel Başkanı Sancar'dan 'demokrasi ittifakı' mesajı

HDP 5. Olağan Kongresi’nde seçilen Parti Meclisi, yeni MYK üyelerini belirlemek üzere toplandı. Toplantıda açıklamalarda bulunan HDP Eş Genel Başkanı sorunlardan ve krizlerden çıkış yolunun büyük ve kapsamlı bir "demokrasi ittifakı" olduğunu söyledi.

Resim Ekleme

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, sorunlardan ve krizlerden çıkış yolunun büyük ve kapsamlı bir "demokrasi ittifakı"nın kurulmasından geçtiğini belirterek, "Bu ittifakı ilmek ilmek kuruyoruz" dedi.

Sancar, HDP'nin Balgat'taki ek binasından düzenlenen Parti Meclisi toplantısının açılış konuşmasında, partilerinin 5. Olağan Kongresini 3 Temmuz'da yaptıklarını anımsatarak, bu kongrede yeni dönemin güçlü bir inşa dönemi olması kararını ilan ettiklerini söyledi.

'ÜLKENİN ÇÖZÜM PARTİSİ, ANAHTAR GÜCÜYÜZ'

Partilerinin Türkiye'nin çözüm partisi ve anahtar gücü olduğunu söyleyen Sancar, Türkiye'de bugün çoklu krizler yaşadığını ve bu krizlerin başında ekonominin geldiğini, bu durumdan en fazla yoksulların etkilendiğini kaydetti.

Sorunlar ve krizlerden çıkışın yolunun büyük ve kapsamlı bir "demokrasi ittifakı"nın kurulmasından geçtiğini vurgulayan Sancar, şöyle konuştu: "Bu ittifakı ilmek ilmek kuruyoruz. İttifak sadece belirli partilerle sınırlı bir birliktelik değil. Kastettiğimiz demokrasi ittifakı; bu ülkede haksızlıklara, adaletsizliklere, zulme ve sömürüye karşı en geniş kesimleri bir araya getirmek. Demokrasi ittifakının hedefi budur. Seçimlerde, bu ittifakın gücünü sandıklara, parlamentoya ve ülkenin yönetimine yansıtmak da bizim boynumuzun borcudur."

Sancar'ın konuşmasının ardından HDP'nin Parti Meclisi toplantısına, basına kapalı devam edildi.

https://www.birgun.net/haber/hdp-es-genel-baskani-sancar-dan-demokrasi-ittifaki-mesaji-395567

Tam Sürüme Geç »
 phpKF Mobil Android Uygulaması Kullanın [X]