SolPaylaşım  
Ana Sayfa  |  Yönetim Paneli  |  Üyeler  |  Giriş  |  Kayıt
 
OTURUYORSAN KALK; AYAKTAYSAN YÜRÜ; YÜRÜYORSAN KOŞ!
Yurt ve dünya sorunlarına soldan bakan dostlar HOŞGELDİNİZ .Foruma etkin katılım yapabilmeniz için KAYIT olmalısınız.
Yeni Başlık  Cevap Yaz
TKP'den 1 Mayıs çağrısı:           (gösterim sayısı: 1.544)
Yazan Konu içeriği
Üye Profili boşluk
melnur
[ Gelenek ]
Kurucu
Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi: 02.08.2013
İleti Sayısı: 8.040
Konum: İstanbul
Durum: Forumda Değil
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder

17 kere teşekkür etti.
24 kere teşekkür edildi.
Konu Yazan: melnur
Konu Tarihi: 25.04.2017- 18:46


TKP'den 1 Mayıs çağrısı: İşçi sınıfı güçlüdür, saraylar yıkar, diktatörler devirir

Türkiye Komünist Partisi 1 Mayıs'ta, İstanbul, Ankara, İzmir ve Adana’da; DİSK, KESK, TMMOB ve TTB’nin başvurularıyla yapılacak büyük 1 Mayıs mitinglerine katılacağını duyurdu.

Resim Ekleme

Türkiye Komünist Partisi (TKP), 1 Mayıs için yaptığı açıklamada, İstanbul, Ankara, İzmir ve Adana’da; DİSK, KESK, TMMOB ve TTB’nin başvurularıyla yapılacak büyük 1 Mayıs mitinglerine katılacağını duyurdu.

"Paranın padişahlığını, yobazın karanlığını, emperyalizmin roketini yenecek işçi sınıfımızı partimiz saflarına çağırıyoruz" diyen Türkiye Komünist Partisi, Başkanlığa Karşı Halk Komiteleri’ni tüm ülkede örgütlemek üzere kolları sıvadığını ve 1 Mayıs’ta TKP'yi alanlara taşıyacağını duyurdu.

TKP'nin açıklaması şöyle;


TKP ile 1 Mayıs'a


İşçi sınıfı güçlüdür, saraylar yıkar, diktatörler devirir; sömürüye ve gericiliğe son verecek olan odur.

1 Mayıs 2017, boyun eğmeyen halkımızın kitlesel olarak katılacağı büyük gösterilerle kutlanmalıdır. Gelecek umudumuz, işçi sınıfımız gücünü göstermelidir.

Bunun için kadın, erkek tüm emekçileri, aydın ve gençleri TKP ile yürümeye çağırıyoruz.

TKP, işçi sınıfının birlik, mücadele ve dayanışma günü 1 Mayıs’ta düzenlenecek gösterilere İstanbul, Ankara, İzmir ve Adana’da kendi yürüyüş düzenini oluşturarak katılacaktır.

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB’nin başvurularıyla bu kentlerde yapılacak büyük 1 Mayıs mitinglerine katılacağımızı duyuruyoruz.

1 Mayıs 2017’ye doğru ülkemizde ve dünyada durum, işçi sınıfını tarihsel görevini yerine getirmeye çağırmaktadır.

İnsanlık, kapitalizm ve uluslararası gericiliğin onu içine soktuğu büyük bir karanlık içinde çıkış yolunu aramaktadır.

Bölgesel savaşlar, emperyalistlerin kışkırttığı gerici cihat denemeleri, bağımsızlığını ve egemenliğini korumak için direnen ülkelere dönük tehditler...

Üçüncü dünya savaşı çağrıları.

Yurtlarından ve insanca bir yaşamdan çok uzakta varlık mücadelesi veren göçmen işçiler; insanlıktan çıkmış ırkçıların bu insanlara karşı tutumları...

Emekçi insanlık görülmedik bir sömürüyü yaşamaktadır.

Çocuk işçilik, güvencesizlik, işsizlik ve kuralsızlıkla belirlenen çağımız dünyası, kapitalizmin 150 yıl önceki vahşiliğini aratmayan bir saldırıyla karşı karşıyadır.

Ülkemiz, bu karanlık tablonun tam orta yerindedir. Dinci gericiliğin, savaş kışkırtıcılığının, sömürünün ve zulümün halkımızın üzerine nasıl çöktüğü ortadadır.

Bu karanlık, direnen insanlığın, işçi sınıfımızın aydınlığı ile kırılacaktır.

Dünyamız ve ülkemiz, bir kez daha alınterinden başka hiçbir zenginliği olmayanların, işçi sınıfının sahne almasıyla aydınlanacaktır.

Yaşadığımız zorluklar ne kadar büyükse, tüm bunları aşmak için kullanacağımız birikimimiz de o kadar büyüktür.

Paranın padişahlığını, yobazın karanlığını, emperyalizmin roketini yenecek işçi sınıfımızı partimiz saflarına çağırıyoruz.

Aydınlarımız, boyun eğmeyen öğrenci gençliğimiz, gericiliğe karşı ayağa kalkmış kadın ve erkek tüm emekçi halkımızla 1 Mayıs’ta saltanat özentilerine, şeyhülislam bozuntularına, insan tacirlerine, kadın düşmanlarına, paranın uşaklarına karşı ayağa kalkacağız.

Başkanlığa Karşı Halk Komiteleri’ni tüm ülkede örgütlemek üzere kollarımızı sıvadığımız bu günlerde, 1 Mayıs’ta Türkiye Komünist Partisi’ni alanlara taşıyacağız.

TKP, düzenlenecek 1 Mayıs gösterilerine İstanbul, Ankara, İzmir ve Adana’da kendi yürüyüş düzenini oluşturarak katılacaktır.

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB’nin başvurularıyla bu kentlerde yapılacak büyük 1 Mayıs mitinglerine katılacağımızı duyuruyoruz.

Bu 1 Mayıs’ta, türlü oyunlarla ayakta kalmaya çalışan gerici iktidar, karşısındaki gücü ve emekçilerin boyun eğmeyen iradesini görmelidir.

Bu 1 Mayıs’ta, gericiliği büyütüp besleyen, şimdi karşı karşıya olduğu siyasal krizi pazarlıklarla yönetmeye çalışan sermaye sınıfına da iyi bir ders verilmelidir.

Bu 1 Mayıs’ta işçiler, aydınlar, öğrenciler, işçi sınıfının partisiyle yürümelidir.

Bunun için...

TKP ile 1 Mayıs’a.

Türkiye Komünist Partisi

Merkez Komitesi
Cvp:
Yazan Cevap içeriği
Üye Profili boşluk
melnur
[ Gelenek ]
Kurucu
Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi: 02.08.2013
İleti Sayısı: 8.040
Konum: İstanbul
Durum: Forumda Değil
İletişim E-Posta Gönder
| Özel ileti Gönder

24 kere teşekkür edildi.
17 kere teşekkür etti.
Cevap Yazan: melnur
Cevap Tarihi: 28.04.2017- 19:28


TKP'den açıklama: Parti 1 Mayıs’a çağırıyor

"Parti 1 Mayıs’a çağırıyor" başlıklı bir açıklama yayımlayan TKP, "Sanayi işçileri, banka çalışanları, plazalarda dirsek çürüten emekçiler, hizmet işçileri, öğretmenler, hemşireler, hekimler, meslek liseliler; kendi safını işçilerin yanında belirlemiş öğrenciler, aydınlar ve sanatçılar bu toplanmaya güç verecek. Ayrı durulacak gün değil" diyerek 1 Mayıs çağrısı yaptı.

Resim Ekleme

"Adana, Ankara, İstanbul ve İzmir’de, Çark Çekiç’in altında toplanacağız" diyen Türkiye Komünist Partisi, "Parti 1 Mayıs'a çağırıyor" başlıklı bir açıklama yayımladı.

Açıklamanın tamamı şöyle:

Parti 1 Mayıs’a çağırıyor

Dostlar, ayrı durulacak gün değil.

Adana, Ankara, İstanbul ve İzmir’de, Çark Çekiç’in altında toplanacağız.

Sanayi işçileri, banka çalışanları, plazalarda dirsek çürüten emekçiler, hizmet işçileri, öğretmenler, hemşireler, hekimler, meslek liseliler; kendi safını işçilerin yanında belirlemiş öğrenciler, aydınlar ve sanatçılar bu toplanmaya güç verecek.

Haydi 1 Mayıs’a.

Parti ile...

1 Mayıs işçi sınıfının günüdür.

Tüm dünyada böyledir.

Devrimci sınıf partilerinin büyük bir güç olduğu, hatta işçi sınıfının dünya görüşü sosyalizmin iktidarda olduğu ülkelerde de, işçilerin ağır baskı koşullarında seslerinin kısıldığı ülkelerde ve hatta işgal altındaki ülkelerde de 1 Mayıs’ta meydanlarda işçi sınıfı kendini gösterir.

Ve 1 Mayıs sonuçta bir gündür. İşçi sınıfının mücadelesi bir güne elbette sığmaz.

Buna rağmen, 1 Mayıs, işçi sınıfı için bir bayram, sermaye sınıfının, emperyalist tekellerin temsilcileri ve iktidarları için bir derttir. 1 Mayıs’ı bastırmaya, terörize etmeye, sulandırmaya ve hatta ele geçirmeye çalışırlar.

1 Mayıs bu yüzden sınıf örgütleri için bir namus günüdür.

Türkiye Komünist Partisi, ülkemizde 1 Mayıs’ların salon toplantıları ile, yasaklanmış ama engellenememiş yürüyüşlerle ya da kitlesel yasal mitinglerle kutlandığı uzun bir tarih boyunca, 1 Mayıs’a önem vermiştir. “Bizim mücadelemiz bir güne sığmaz” deriz ama o bir günü hiç ihmal etmeyiz.

1 Mayıs, sınıfın, örgütlülüğünü ve kararlılığını dostun düşmanın gözü önüne serdiği gündür.

1 Mayıs, işçi sınıfının devrimci öncüsünün kendini gösterdiği gündür.

Türkiye Komünist Partisi’nin dostlarını 1 Mayıs’a parti ile katılmaya çağırıyoruz. İşçi bayramını, kapitalist sömürü koşullarında bir teselli olmaktan çıkaracak olan parti bayrağının altında toplanan onbinler olacaktır.

Dostlar, ayrı durulacak gün değil.

İşçi sınıfı güçlüdür, saraylar yıkar, diktatörler devirir. Ama bunun için devrimci bir sınıf olduğunu, azla yetinmeyeceğini, sus payıyla susmayacağını göstermesi gerekir.

Adana, Ankara, İstanbul ve İzmir’de, Çark Çekiç’in altında toplanacağız.

Sanayi işçileri, banka çalışanları, plazalarda dirsek çürüten emekçiler, hizmet işçileri, öğretmenler, hemşireler, hekimler, meslek liseliler; kendi safını işçilerin yanında belirlemiş öğrenciler, aydınlar ve sanatçılar bu toplanmaya güç verecek.

Ayrı durulacak gün değil.

Haydi 1 Mayıs’a.

Parti ile...

TKP Merkez KomiteYeni Başlık  Cevap YazForum Ana Sayfası

 


 Bu konuyu 1 kişi görüntülüyor:  1 Misafir, 0 Üye
 Bu konuyu görüntüleyen üye yok.
Konuyu Sosyal Ortamda Paylas
Benzer konular
Başlık Yazan Cevap Gösterim Son ileti
Konu Klasör TKP'den 1 Mayıs çağrısı... melnur 2 108 02.05.2020- 08:59
Konu Klasör TKP'den üç ilde büyük buluşma çağrısı: 2020'yi kazanmak için... melnur 6 423 05.01.2020- 08:35
Konu Klasör K.Okuyan: Boykot çağrısının mantığı ve İmamoğlu’nu desteklemek… melnur 5 643 18.06.2019- 07:54
Konu Klasör TKP: Yaşasın 1 Mayıs! melnur 3 82 02.05.2020- 08:43
Konu Klasör Ankara'da 1 Mayıs... melnur 1 688 01.05.2019- 19:35
Etiketler   TKPden,   Mayıs,   çağrısı:
SOL PAYLAŞIM
Yasal Uyarı
Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi info@solpaylasim.com adresine yollayabilirsiniz.
Forum Mobil RSS