SolPaylaşım  
Ana Sayfa  |  Yönetim Paneli  |  Üyeler  |  Giriş  |  Kayıt
 
OTURUYORSAN KALK; AYAKTAYSAN YÜRÜ; YÜRÜYORSAN KOŞ!
Yurt ve dünya sorunlarına soldan bakan dostlar HOŞGELDİNİZ .Foruma etkin katılım yapabilmeniz için KAYIT olmalısınız.
Yeni Başlık  Cevap Yaz
HKP: Avustralya'da kedi soykırımına karşı...           (gösterim sayısı: 1.400)
Yazan Konu içeriği
Üye Profili boşluk
tarihselmaddeci
[ tarihselmaddeci ]

Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi: 12.05.2014
İleti Sayısı: 579
Konum: Gizli
Durum: Forumda Değil
İletişim E-Posta Gönder

Web Adresi | Özel ileti Gönder


Konu Yazan: tarihselmaddeci
Konu Tarihi: 07.08.2015- 16:07


Avustralya devletinin önümüzdeki 5 yıl içinde 2 milyon sokak kedisini canice yok etme planına, İnsanlığı temsilen isyanımızdır!

Avustralya Çevre Bakanı Greg Hunt,

Avustralya’daki yerli memeli, kuş ve bitki türlerini yok ettiği gerekçesiyle 2020 yılına kadar 2 milyon kediyi zehirleme, avlama gibi çeşitli “insancıl” yöntemlerle yok edeceğinizi açıkladınız.

Bu tam anlamıyla bir kedi soykırımıdır. Ve bu canlı katliamları konusunda Avustralya devletinin sicili hiç de temiz değildir. Daha önce de kangurulara ve vahşi atlara yönelik benzeri acımasız yok etme politikalarını uyguladınız. Üstelik yerli canlı türlerini ve çevreyi korumak maskesi altında yapacağınız bu insanlık dışı katliamda kullanılacak yöntemler çevreye korkunç zarar verecektir. Çünkü kedileri zehirlemek amacıyla doğaya bırakılacak olan kimyasallar diğer canlı türlerinin yaşamlarını da ayrım gözetmeksizin tehdit edecektir. Ayrıca bu tür yöntemlerin uzun vadede etkili sonuç vermediği de geçmiş deneyimlerle kanıtlanmıştır.

Avustralya devletinin “çevreyi koruma” anlayışı koca bir yalandır. Bu aslında tam bir çevre-doğa katliamıdır. Ve bu katliam için tam altı milyon dolar harcanması planlanmıştır. Bu çok büyük bir paradır ve bu parayla eğer istenirse hiçbir canlıya zarar vermeden insana ve çevreye dost kalıcı çözümler üretilebilir. Kısırlaştırma-sterilizasyon en etkili ve insancıl çözümdür.

Avustralya her canlıya yetecek kadar büyük bir kıtadır.

Ama sizler, insanlık ve doğa düşmanı iktidarlar bunu istemezsiniz. Emperyalist çıkarlarınıza uygun düşmeyen hiçbir şeyi istemezsiniz. Kanlı tarihiniz bunun örnekleriyle doludur. Avusturalya kıtasını istila ettiğinizde yerli halkı da, kıtanın doğasını da katleden sizsiniz. Birinci Emperyalist paylaşım sürecinde, Çanakkale’de emperyalist emelleriniz uğruna Anzak halk çocuklarını Osmanlı halk çocuklarının üzerine gözünüzü kırpmadan saldırtıp, karşılıklı katliamlara yol açan da sizsiniz.

Ama biliniz ki biz devrimciler, insanlığı ve doğayı böyle fütursuzca talan etmenize izin vermeyeceğiz ve eninde sonunda tüm insanlığın kardeşçe yaşadığı bir dünyayı kuracağız. O dünyada insan, doğanın bir parçası olarak tüm canlılarla ve çevresiyle dost olacak. Tüm dünyada insanlık tek bir sosyalist aile olarak onurluca ve kardeşçe yaşayacak. Ve o dünyada siz ve sizin gibilere yer olmayacak. 07.08.2015

Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) Genel Merkezi

Kaynak: http://kurtuluspartisi.org/avustralya-devletinin-onumuzdeki-5-yil-icinde-2-milyon-sokak-kedisini-canice-yok-etme-planina-insanligi-temsilen-isyanimizdir/Yeni Başlık  Cevap YazForum Ana Sayfası

 


 Bu konuyu 1 kişi görüntülüyor:  1 Misafir, 0 Üye
 Bu konuyu görüntüleyen üye yok.
Konuyu Sosyal Ortamda Paylas
Benzer konular
Başlık Yazan Cevap Gösterim Son ileti
Konu Klasör Ermeni derneklerinden 24 Nisan açıklaması, Paylan'dan 'Soykırımı araştırma' önergesi melnur 4 106 25.04.2020- 13:58
Konu Klasör HKP: Avustralya Devleti'nin kedi katliamı üzerine tarihselmaddeci 0 1764 18.08.2015- 09:42
Konu Klasör Umutsuzluğa karşı mükemmel bir ilacımız var... melnur 0 183 17.12.2019- 06:13
Konu Klasör Bitkiler nasıl sudan karaya çıktı? melnur 0 791 03.04.2018- 04:47
Konu Klasör İddia: Algler Sudan Karaya Geçiş Olamaz melnur 0 1916 04.08.2013- 18:35
Etiketler   HKP:,   Avustralyada,   kedi,   soykırımına,   karşı.
SOL PAYLAŞIM
Yasal Uyarı
Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi info@solpaylasim.com adresine yollayabilirsiniz.
Forum Mobil RSS