SolPaylaşım  
Ana Sayfa  |  Yönetim Paneli  |  Üyeler  |  Giriş  |  Kayıt
 
OTURUYORSAN KALK; AYAKTAYSAN YÜRÜ; YÜRÜYORSAN KOŞ!
Yurt ve dünya sorunlarına soldan bakan dostlar HOŞGELDİNİZ .Foruma etkin katılım yapabilmeniz için KAYIT olmalısınız.
Yeni Başlık  Cevap Yaz
HKP Emperyalistlerin soykırım yalanına karşı alanda           (gösterim sayısı: 2.366)
Yazan Konu içeriği
Üye Profili boşluk
tarihselmaddeci
[ tarihselmaddeci ]

Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi: 12.05.2014
İleti Sayısı: 581
Konum: Gizli
Durum: Forumda Değil
İletişim E-Posta Gönder

Web Adresi | Özel ileti Gönder

1 kere teşekkür etti.
1 kere teşekkür edildi.
Konu Yazan: tarihselmaddeci
Konu Tarihi: 28.04.2015- 08:51


Batılı Emperyalistler eliyle üç halkın birbirine kırdırıldığı 1915’teki trajik olayların 100’üncü yıl dönümünde, soykırım yalanının taşeronluğunu yapanlar gibi bizler de alanlardaydık. Onlar “atalarımız 1 buçuk milyon Ermeni’yi katletti, soykırıma uğrattı” yalanını savunurken bizler de alanlarda “yaşanan trajik olayların sorumlusu, Ermeni burjuvalarını kandırarak halklar arasına kin ve nefret tohumları serpen Batılı Emperyalistlerdir” şeklindeki tarihsel açıdan en gerçekçi ve en doğru tespitimizi halkımıza anlattık.

Sözde Soykırımın yıl dönümü olarak anılan 24 Nisan günü İstanbul’da Taksim’deydik. Soykırım yalanı taşeronlarının yürüyüşüne en ufak bir engel çıkarmayan çevik kuvvet polisi yürüyüşümüzü kalkanlarıyla barikat kurarak engelledi. Polisle yapılan tartışmalarda, kendi ülkemizde kendi atalarımızı soykırımcı ilan edenlere müdahale edilmediğini, ama tarihi gerçekleri net bir şekilde ortaya koyarak AB-D Emperyalistlerinin oyununu bozan Partimizin yürüyüşünün engellendiğini dile getirdik. Polisin açıklama yaptırmamaya yönelik çabalarına rağmen, soykırım taşeronlarının duyabileceği bir noktadan gerçekleri AB-D Emperyalistlerinin yerli işbirlikçilerine karşı haykırdık, bu tutumumuzla halkımızın takdirini kazandık. Açıklamayı okuyan HKP MYK Üyesi Av. Pınar Akbina, Türkiye’nin Yeni Sevr’e doğru sürüklenişinin en önemli kilometre taşlarından biri olarak Soykırım yalanının ortaya atıldığını dile getirdi. Akbina 1. Antiemperyalist Ulusal Kurtuluş Savaşı’nda yenilgiye uğrattığımız emperyalistleri 2. Kurtuluş Savaşı’mızla tekrar yenilgiye uğratacağımızı dile getirdi.

Soykırım yalanına karşı İzmir’de de alandaydık. İzmir’in Soykırım yalanı taşeronları tarihi yalanlarını kusmak içiimagen Basmane’delerdi. Biz de onların halkımızı, AB-D Emperyalistlerinin ürettiği kirli yalanlarla kandırmalarını engellemek için aynı yeri, Basmane’yi seçtik. Parti binamızdan flamalarımızla çıkarak Basmane’ye doğru yürüyüşe geçtik. Burada da İstanbul’da olduğu gibi kalkanlı çevik kuvvet polisleri tarafından etrafımız kuşatıldı. Polisle yapılan tartışmalarda AB-D Emperyalistlerinin sözcülüğünü yapanların kendi vatan topraklarımızda atalarımızı soykırımcı ilan ettiğini ama polisin bizim bunu teşhir etmemizi engellemeye çalıştığını söyledik. Polisin, soykırım taşeronlarının eylemi bittikten sonra eylem yapabilirsiniz, dayatmasını kabul etmedik ve emperyalizmin sözcülerine yakın bir noktada, onlarla aynı anda basın açıklamamızı yaptık. Açıklamamızı HKP MYK Üyesi Av. Tacettin Çolak okudu. Çolak, AB-D’nin, CIA’nın, Pentagon’un ürettiği soykırım yalanıyla Türkiye’nin parçalanmasına, Yeni Sevr’e götürülmesine izin vermeyeceğimizi dile getirdi. Basın açıklamasının ardından kortej halinde, bayraklarımızla ve sloganlarımızla parti binamıza doğru yürüdük.


Kaynak: http://kurtuluspartisi.org/hkp-emperyalistlerin-soykirim-yalanina-karsi-alanlardaydi/Yeni Başlık  Cevap YazForum Ana Sayfası

 


 Bu konuyu 1 kişi görüntülüyor:  1 Misafir, 0 Üye
 Bu konuyu görüntüleyen üye yok.
Konuyu Sosyal Ortamda Paylas
Benzer konular
Başlık Yazan Cevap Gösterim Son ileti
Konu Klasör Gezi'de yalana karşı çıkan müezzin Fuat Yıldırım CHP'den aday adayı... melnur 0 32 23.03.2023- 20:29
Konu Klasör Taksim yalanı, yalan dolan siyaseti... melnur 8 2658 30.03.2019- 09:28
Konu Klasör Nazım Hikmet'in tanıklığıyla Ermeni soykırımı Hillary 8 5112 26.04.2022- 10:28
Konu Klasör Toplumsal alanda bir güç olmaya ihtiyacımız var, ama nasıl? melnur 1 566 03.07.2022- 05:49
Konu Klasör Ermeni derneklerinden 24 Nisan açıklaması, Paylan'dan 'Soykırımı araştırma' önergesi melnur 4 1786 25.04.2020- 13:58
Etiketler   HKP,   Emperyalistlerin,   soykırım,   yalanına,   karşı,   alanda
SOL PAYLAŞIM
Yasal Uyarı
Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi info@solpaylasim.com adresine yollayabilirsiniz.
Forum Mobil RSS